Kurumsal Eğitimler: Mümin Sekman’dan Şirket İçi Seminerler

MÜMİN SEKMAN İLE BAŞARI SEMİNERLERİ

Mümin Sekman 25 yıl boyunca, 55 farklı şehirde, 100.000′den fazla insana başarı semineri verdi. Bu seminerlerde okul hayatında ve hayat okulunda başarı için önerilerde bulundu. Bu eğitimlerden şimdiye kadar 100’ü aşkın şirket, üniversite ve kamu kurumu yararlandı.

Standart seminer konuları yerine sadece kendi geliştirdiği özgün içerikleri anlatan Sekman, kitapları için yaptığı araştırmalardan çıkardığı tespitleri, seminerlerinde aktif, güçlendirici ve eğitici bir şekilde sunmaya çalışmaktadır.

Seminerlerinde neler anlatılıyor? Başarının iç ve dış engelleri, azimli insanların ortak özellikleri, rağmenci olmak, kazanmanın ve kaybetmenin psikolojisi, kariyer hayatında en sık yapılan hatalar, moral ve motivasyon yönetimi, iç disiplinin gücü, özgüven yönetimi, sürdürülebilir başarı, verimli ve sistemli çalışma, başarıyla ilgili araştırma sonuçları, tutku kaybı ve atalet duygusu, başarı merkezli yaşamak gibi konulara değinmektedir.

Başarı seminerlerine katılan kişilerde; iç disiplin, özgüven, başarı motivasyonu, sistemli çalışma, büyük düşünme ve üstün performans gösterme eğiliminde olumlu yönde değişiklikler olduğu gözlenmektedir.

Mümin Sekman semineri, temel başarı eğitimidir. Başarı mantalitesi, metotları ve motivasyonuna yoğunlaşır.

Bir şirketteki yöneticiler ve çalışanlar birlikte katılabilecekleri gibi, ayrı ayrı da katılabilirler.  Öğrenciler, çalışanlar ve yöneticiler için ayrı seminer versiyonları bulunmaktadır.

Mümin Sekman’ın seminerleri modüler yapılıdır. İhtiyaç analizine, katılımcı sayısına, seminer süresine ve katılımcı profiline göre farklı modüller eklenip çıkarılabilmektedir.

Seminerde hitabetin etkisini güçlendirmek için, öyküler ve fikirler, teoriler ve uygulamalar, bilim ve biyografik örnekler iç içe geçmiş bir halde anlatılmaktadır. Yazarlığın verdiği anlatım gücü ile yetişkin eğitiminin gerektirdiği etkileşim araçları birarada kullanılmaktadır.

Kurumsal seminer başvurunuzu aşağıdaki eposta adresi veya iletişim formu üzerinden yapabilirsiniz.

KİGEM AKADEMİ EĞİTİM VE DANIŞMANLIK.
Mümin Sekman Seminerleri Kigem Akademi tarafından organize edilmektedir.
Eposta: bilgi@kigem.org

Hızlı ve etkin iletişim kurabilmek için, göndereceğiniz mailde; firmanızın adını, iletişim bilgilerini ve yapmak istediğiniz etkinlik hakkında temel bilgileri yazmanız faydalı olacaktır. Mesajınızı aldıktan sonra, en kısa süre içinde Kigem Akademi ekibi sizinle iletişim kuracaktır.

MÜMİN SEKMAN HAKKINDA

‘Başarmak İçin Doğanların Yazarı’ olan Sekman, ‘başarılı olmak öğrenilebilir’ düşüncesini savunmaktadır.

Kitapları:

1. Ya Bir Yol Bul, ya Bir Yol Aç, ya da Yoldan Çekil! (73. baskı)

2. Kesintisiz Öğrenme (30. baskı)

3. Türk Usulü Başarı (8. baskı)

4. Başarı Üniversitesi (41. baskı)

5. Ataleti Yenmek (71. baskı)

6. Çevik Şirketler: Kurumsal Ataleti Yenmek (9. baskı)

7. Her Şey Seninle Başlar (1.300.000 adet)

8. Her Şey Seninle Başlar 9+ (Çocuklar için başarı kitabı – 35. baskı)

9. Limit Sizsiniz (310.000 adet)

10. İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri (5 kitap)

11. Her Şey Beyinde Başlar (185.000 adet)

12. Hayat Bilgesi: Şu Hayatı Nasıl Yaşamalı? (2 kitap)

13. Başarı Bilgesi: Kahramanın Kaderi Arenada yazılır! (100.000 adet)

14. Başarı Bilimi: Büyük Başarı Araştırmaları (16. baskı)

15. Edison (Çocuklar için başarı hikâyeleri-1) (5. baskı)

16. Çocuklar Nasıl Başarır? (Dr. Bahar Eriş ile) (42. baskı)

17. Çocuklar Nasıl Başarır?-2 (Dr. Bahar Eriş ile) (17. baskı)

18. Şampiyon Sözleri: Madalya Metalden Değil Terden Yapılır! (12. baskı)

19. Rağmenciler: Akacak Azim Damarda Durmaz! (60.000 adet)

İstanbul’da doğan yazar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi, ama hukuk alanında hiç çalışmadı. Başarılı insanları inceleyip, onların nasıl başardıklarını analiz edip, başarılı olmak isteyenlere anlatmayı meslek ve misyon olarak seçti.

Çok sayıda üniversite, şirket ve kamu kurumunda başarı semineri verdi. Zirvedeki bazı isimlerin başarı yönetimi danışmanı oldu. Bir dönem Çocuklar Duymasın dizisinin senaryo danışmanlığını yaptı. Lisanslı başarı eğitmenleri yetiştirdi.

Sekman, Türkiye’nin ilk kişisel gelişim sitesi Kişisel Gelişim Merkezi’nin (kigem.com, 23. yıl) kurucusudur.

Türkiye’de ‘kişisel gelişim uzmanı’ titrini kullanan ilk kişi olan Sekman, dünyanın metrekaresine düşen başarılı insan sayısını artırmayı kişisel misyonu saymaktadır.

Rakamlarla Mümin Sekman’ın Kariyeri

• 55 şehirde, 100.000’den fazla insana başarı semineri verdi.

• Her Şey Seninle Başlar 1.300.000 baskıya ulaşarak Türkiye rekoru kırdı.

• 25 yılda yazdığı 25 kitabı toplam4.000.000 baskıya ulaştı.

• Türkiye’de yaşayan her 100 kişiden 1’i Mümin Sekman okuru!

www.muminsekman.com

KİGEM: AKADEMİ

KİGEM HAKKINDA

Kigem.com, ‘Kişisel Gelişim Merkezi’nin kısaltmasıdır. Türkiye’nin ilk kişisel gelişim ve sosyal başarı sitesidir. 2000 yılında açılan Kigem, 23’üncü yılını kutlamaktadır. Yazar Mümin Sekman tarafından kurulmuştur. 2021 itibariyle online eğitim sitesine dönüşmüştür. Kigem başarmak için doğanların buluşma noktasıdır. Hayat değiştiren eğitimler geliştirir. Ayak basılmamış topraklara yürümeyi sever. Mottosu: İçte gelişim, işte başarı!