Eğitmen Eğitimi: Mümin Sekman’dan Başarı Eğitmeni Yetiştirme Programı

BAŞARI EĞİTMENİ YETİŞTİRME PROGRAMI: ZİRVEDE BİR KİŞİYE DAHA YER VAR!

Bazı insanlar gelişmek ve geliştirmek için doğar. Anlamlı, derin ve insan beynine dokunan işler yapmayı sever. Gelişen ve geliştiren insanlardan oluşan bir ağın parçası olmak ister.

Dünyayı bulduğundan daha iyi bırakmak, insanların içindeki en iyiyi açığa çıkarmak, başkalarını büyüterek büyümek ve ayak basılmamış topraklarda yaşamak isteyenler için, güzel bir projemiz var.

Eğer siz de kişisel gelişim ve sosyal başarı konularıyla profesyonelce ilgiliyseniz, lisanslı eğitmenlik projemiz ilginizi çekebilir. 

Kendini geliştirmeyle profesyonelce ilgilenenler için Mümin Sekman yönetiminde eğitmenlik eğitimi düzenliyoruz.

 Türkiye çapında kişisel gelişim ve başarı semineri vermek üzere eğitmenler yetiştiriliyor. İçerikleri Mümin Sekman tarafından hazırlanan ve sunulan bu programa seçilenler, eğitimleri tamamlandığında lisanslı eğitmen olacaklar.

Türkiye’nin başarı yazarı Mümin Sekman, 25 yılda 24 kitap yazdı, kitapları 4 milyon baskıya ulaştı. Türkiyede yaşayan her 100 kişiden en az 1’i onun kitaplarını okudu. Hayat geliştiren fikirleri daha erişilebilir hale getirmek için, şimdi de lisanslı başarı eğitmenleri yetiştiriyor.

Türkiye’de “kişisel gelişim uzmanı” titrini tanımlayan ve kullanan ilk kişi olan Sekman tarafından verilen bu eğitimler, yetenekli kişisel gelişim uzmanları yetiştirmeyi amaçlıyor. Bu süreçteki tüm eğitim, danışmanlık ve mentorluk doğrudan yazar tarafından verilmektedir.

Başarı eğitimimiz insanların kendilerini tanımalarını, yeteneklerini keşfetmelerini, hayatlarının yönünü ve yolunu bulmalarını sağlamak için tasarlanmıştır. İş odaklı, yetkinlik bazlı ve profesyonel başarı becerileri kazandıran eğitimlerdir. “İş hayatında üstün performans göstermek” üzerine odaklanmıştır. İnsanı 360 derece anlamaya ve anlatmaya özen gösteriyoruz. Sloganımız: “İçte gelişim işte başarı!”

Eğitimlerimiz hem online ortamda hem de fiziksel salonlarda sunulacak şekilde düzenlendi.

Eğitim içeriklerimiz yeni nesil öğrenme anlayışına göre yapılandırıldı. Eğitmenlerimiz hem online hem de yüz yüze eğitim verebiliyor.

Eğitmenler başvuru formu ve mülakatlar üzerinden seçilerek alınmaktadır. Süreci başarıyla tamamlayanlar, lisans almaya hak kazanıp Türkiye çapında eğitim verebiliyorlar. 

Eğitmen lisansı verilen başlıklar neler?

Eğitmen eğitimleri Mümin Sekman’ın en çok satan kitaplarını temel almakla beraber kitapla birebir aynı içerikte değildir. Eğitimde tamamlayıcı içerikler, egzersizler, uygulamalar, mentorluk, anket ve diğer etkileşim araçlarına da yer verilmektedir.

Eğitimen eğitimiyle ilgili programlarımız şunlardır:

  1. Her Şey Seninle Başlar Eğitmenliği. 
  2. Ataleti Yenmek Eğitmenliği 

Eğitimi verilecek konunun tüm sunum materyali eğitmene hazır olarak verilecektir. Bu pakette slaytlar, testler, egzersizler, sınıf içi uygulamalar bulunmaktadır. Eğitmene önce “neyi nasıl anlatacağı” öğretilecek, sonra bunların pratiğini yapması için bir “antrenman programı” uygulanacaktır.

Eğitmenin yapması gereken, bilgisayarına sunumu takıp çalıştırmak ve kendisine öğretilen yöntemleri en iyi şekilde uygulamaktır. İçerikler üstün performansı standardize edecek şekilde yapılandırılmıştır. Ajans tarafından tasarlanmış slaytlar kullanılmaktadır. Seminer söylemi, kişisel hikayeler ve katkılarla zenginleştirilebilecek şekilde tasarlanmıştır. 

Eğitmen olmak için “eğitim tecrübesi” şart mı?

Eğitmen adaylarının, sunum yapma ve eğitim verme konusunda önceden tecrübeli olması biraz avantaj sağlasa da zorunlu şart değildir. Güçlü karakteri, kayda değer kariyeri veya gözle görülür kabiliyetiyle insanlar üzerinde olumlu bir etki bırakabilen insanlar, fazla eğitim tecrübesi olmasa da kabul edilecektir. Yeteneğe, “star ışığına” ve liderliğe de eğitim tecrübesi kadar önem veriyoruz.

Genç yeteneklere her zaman açık olsak da, eğitmenlikte belirli bir yaş tercihimiz bulunuyor. Yaş grubu olarak 30 üzerinde olanlara öncelik verilecektir. İşi gereği sırf gençlere yönelik çalışmalar yapan gençler ise, yaş kriterinden istisna tutulacaktır.

Eğitmen adayları ön değerlendirmeden geçtikten sonra kabul edilmektedir.

Eğitim ücretleri ne kadar?

Eğitim, danışmanlık ve lisans ücretlerinin toplamı 30.000-40.000 TL arasında değişmektedir. Eğitmen eğitimi kapsamında, eğitim içeriği yanında temel düzeyde kişisel kariyer planlaması da sunulmaktadır.

Lisans verilen eğitmenlerden yüksek performans gösterenler, belirli bir eğitim sayısından sonra “usta eğitmen” olarak Kigem Akademi eğitmen havuzuna da alınacaktır. 

Mümin Sekman tarafından geliştirilen başarı eğitmenliği programı size yeni bir kariyer kanalı açıyor. Yolun sonunda ne kadar ilerleyeceğiniz sizin zekanıza, yeteneğinize ve disiplinize bağlı olacaktır. Biz size doğru bir giriş noktası sunuyoruz. En doğrusunu en iyilerden öğrenmek, büyük bir zaman ve enerji tasarrufu sağlayabilir.

Yakın dönemde açılacak eğitimleri öğrenmek ve diğer detayları görüşmek için aşağıdaki başvuru formunu doldurmanız yeterli. 

EĞİTMEN EĞİTİMİ BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN

MÜMİN SEKMAN HAKKINDA

‘Başarmak İçin Doğanların Yazarı’ olan Sekman, ‘başarılı olmak öğrenilebilir’ düşüncesini savunmaktadır.

Kitapları:

1. Ya Bir Yol Bul, ya Bir Yol Aç, ya da Yoldan Çekil! (73. baskı)

2. Kesintisiz Öğrenme (30. baskı)

3. Türk Usulü Başarı (8. baskı)

4. Başarı Üniversitesi (41. baskı)

5. Ataleti Yenmek (71. baskı)

6. Çevik Şirketler: Kurumsal Ataleti Yenmek (9. baskı)

7. Her Şey Seninle Başlar (1.300.000 adet)

8. Her Şey Seninle Başlar 9+ (Çocuklar için başarı kitabı – 35. baskı)

9. Limit Sizsiniz (310.000 adet)

10. İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri (5 kitap)

11. Her Şey Beyinde Başlar (185.000 adet)

12. Hayat Bilgesi: Şu Hayatı Nasıl Yaşamalı? (2 kitap)

13. Başarı Bilgesi: Kahramanın Kaderi Arenada yazılır! (100.000 adet)

14. Başarı Bilimi: Büyük Başarı Araştırmaları (16. baskı)

15. Edison (Çocuklar için başarı hikâyeleri-1) (5. baskı)

16. Çocuklar Nasıl Başarır? (Dr. Bahar Eriş ile) (42. baskı)

17. Çocuklar Nasıl Başarır?-2 (Dr. Bahar Eriş ile) (17. baskı)

18. Şampiyon Sözleri: Madalya Metalden Değil Terden Yapılır! (12. baskı)

19. Rağmenciler: Akacak Azim Damarda Durmaz! (60.000 adet)

İstanbul’da doğan yazar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi, ama hukuk alanında hiç çalışmadı. Başarılı insanları inceleyip, onların nasıl başardıklarını analiz edip, başarılı olmak isteyenlere anlatmayı meslek ve misyon olarak seçti.

Çok sayıda üniversite, şirket ve kamu kurumunda başarı semineri verdi. Zirvedeki bazı isimlerin başarı yönetimi danışmanı oldu. Bir dönem Çocuklar Duymasın dizisinin senaryo danışmanlığını yaptı. Lisanslı başarı eğitmenleri yetiştirdi.

Sekman, Türkiye’nin ilk kişisel gelişim sitesi Kişisel Gelişim Merkezi’nin (kigem.com, 23. yıl) kurucusudur.

Türkiye’de ‘kişisel gelişim uzmanı’ titrini kullanan ilk kişi olan Sekman, dünyanın metrekaresine düşen başarılı insan sayısını artırmayı kişisel misyonu saymaktadır.

Rakamlarla Mümin Sekman’ın Kariyeri

• 55 şehirde, 100.000’den fazla insana başarı semineri verdi.

• Her Şey Seninle Başlar 1.300.000 baskıya ulaşarak Türkiye rekoru kırdı.

• 25 yılda yazdığı 25 kitabı toplam4.000.000 baskıya ulaştı.

• Türkiye’de yaşayan her 100 kişiden 1’i Mümin Sekman okuru!

www.muminsekman.com

KİGEM: AKADEMİ

KİGEM HAKKINDA

Kigem.com, ‘Kişisel Gelişim Merkezi’nin kısaltmasıdır. Türkiye’nin ilk kişisel gelişim ve sosyal başarı sitesidir. 2000 yılında açılan Kigem, 23’üncü yılını kutlamaktadır. Yazar Mümin Sekman tarafından kurulmuştur. 2021 itibariyle online eğitim sitesine dönüşmüştür. Kigem başarmak için doğanların buluşma noktasıdır. Hayat değiştiren eğitimler geliştirir. Ayak basılmamış topraklara yürümeyi sever. Mottosu: İçte gelişim, işte başarı!