Birebir Danışmanlık: Mümin Sekman ile Kişiye Özel Kariyer Danışmanlığı

Birebir başarı danışmanlığı, kariyerini profesyonelce yönetmek ve büyütmek isteyenler içindir. Danışmanlık hedefi o kişiye özel, o insanın doğasına uygun ve sürdürülebilir bir başarı sistemi tasarlamaktır. 

Bu program; genlerinizde olanı gerçekleştirmenize, ait olduğunuz yeri bulmanıza ve öyküsü yazılmaya değer bir hayat yaşamanıza destek olmak için geliştirilmiştir. 

Kariyerinizde ilk güzel sonuçları aldınız. Çiçeği burnunda başarınızı yönetmek ve büyütmek istiyorsunuz. Bilinçli, profesyonel ve sistematik bir şekilde ilerlemek istiyorsunuz. Siz içeriden mücadele ederken, dışarıdan sizi izleyen güvenilir bir gözün önerilerine ihtiyaç duyuyorsunuz. Böylece geliştirici geribildirimler alabilmeyi, hatalarınızı azaltabilmeyi ve doğrularınızı çoğaltabilmeyi amaçlıyorsunuz. Başarı mentorluğuna ihtiyacınız var. 

Bu noktada Mümin Sekman’ın Bireysel Başarı Yönetim Sistemi işinize yarayabilir. Başarı danışmanlığı, bir tür “kariyer check-up’ı”dır. Mevcut kariyer durumu, gelecekte olmak istenen yer, karakter ile kariyer uyumu, doğal üstünlükler ve önlenebilir zayıflıklar taranıp, net ve ölçülebilir bir şekilde tanımlanıp, sürdürülebilir ve sistematik bir yol haritası çıkarılıyor. 

Bu süreçte neler üzerinde çalışacağız? Mevcut durumun analizi, gelecekteki “ideal başarı durumu”nun tasarımı, başarı tarzı analizi, gelişim alanlarının belirlenmesi, güçlü ve zayıf yönlerin tespiti, aktif ve pasif kapasite analizi, berrak bir başarı algısının oluşturulması, başarı ölçüm ve gösterge sistemlerinin netleştirilmesi üzerine çalışacağız. Ayrıca kişisel başarı değerleri, başarı alışkanlıkları, günlük rutinleri, çekirdek yetenekler ile sosyal başarı stratejilerini ele alacağız.  

Bu çalışmalar terapi değildir ve psikolojik iyileştirmeyi amaçlamaz. Geçmiş üzerine dertleşmek için değil, ideal gelecek tasarımı üzerine kuruludur. Kişiye başarılı olmak için gereken mantık, metot ve motivasyonu kazandırmayı hedefler. Birebir başarı danışmanlığının amacı, tıpkı bir terzi gibi çalışıp; doğanıza, beden ve ruh kalıplarınıza uygun bir başarı tasarımı yapmaktır. 

İlk başarısını kazanmış olup, bu başarıyı yönetmek ve büyütmek isteyenlere daha uygundur. Yapabilecekleriniz ile yaptıklarınız arasında büyük bir boşluk varsa, potansiyelinizi performansa çevirmek için sürekli ve sistemli bir çabaya hazırsanız, kayda değer bir iş başarmadan dünyadan ayrılmak sizi üzecekse sizinle tanışmak isteriz. 

BİREBİR BAŞARI DANIŞMANLIĞI BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN

MÜMİN SEKMAN HAKKINDA

‘Başarmak İçin Doğanların Yazarı’ TM olan Sekman, ‘başarılı olmak öğrenilebilir’ düşüncesini savunmaktadır.

Kitapları:

1. Ya Bir Yol Bul, ya Bir Yol Aç, ya da Yoldan Çekil! (73. baskı)

2. Kesintisiz Öğrenme (30. baskı)

3. Türk Usulü Başarı (8. baskı)

4. Başarı Üniversitesi (41. baskı)

5. Ataleti Yenmek (71. baskı)

6. Çevik Şirketler: Kurumsal Ataleti Yenmek (9. baskı)

7. Her Şey Seninle Başlar (1.300.000 adet)

8. Her Şey Seninle Başlar 9+ (Çocuklar için başarı kitabı – 35. baskı)

9. Limit Sizsiniz (310.000 adet)

10. İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri (5 kitap)

11. Her Şey Beyinde Başlar (185.000 adet)

12. Hayat Bilgesi: Şu Hayatı Nasıl Yaşamalı? (2 kitap)

13. Başarı Bilgesi: Kahramanın Kaderi Arenada yazılır! (100.000 adet)

14. Başarı Bilimi: Büyük Başarı Araştırmaları (16. baskı)

15. Edison (Çocuklar için başarı hikâyeleri-1) (5. baskı)

16. Çocuklar Nasıl Başarır? (Dr. Bahar Eriş ile) (42. baskı)

17. Çocuklar Nasıl Başarır?-2 (Dr. Bahar Eriş ile) (17. baskı)

18. Şampiyon Sözleri: Madalya Metalden Değil Terden Yapılır! (12. baskı)

19. Rağmenciler: Akacak Azim Damarda Durmaz! (50.000 adet)

İstanbul’da doğan yazar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi, ama hukuk alanında hiç çalışmadı. Başarılı insanları inceleyip, onların nasıl başardıklarını analiz edip, başarılı olmak isteyenlere anlatmayı meslek ve misyon olarak seçti.

Çok sayıda üniversite, şirket ve kamu kurumunda başarı semineri verdi. Zirvedeki bazı isimlerin başarı yönetimi danışmanı oldu. Bir dönem Çocuklar Duymasın dizisinin senaryo danışmanlığını yaptı. Lisanslı başarı eğitmenleri yetiştirdi.

Sekman, Türkiye’nin ilk kişisel gelişim sitesi Kişisel Gelişim Merkezi’nin (kigem.com, 22. yıl) kurucusudur.

Türkiye’de ‘kişisel gelişim uzmanı’ titrini kullanan ilk kişi olan Sekman, dünyanın metrekaresine düşen başarılı insan sayısını artırmayı kişisel misyonu saymaktadır.

Rakamlarla Mümin Sekman’ın Kariyeri

• 55 şehirde, 100.000’den fazla insana başarı semineri verdi.

• Her Şey Seninle Başlar 1.300.000 baskıya ulaşarak Türkiye rekoru kırdı.

• 24 yılda yazdığı 24 kitabı toplam 3.500.000 baskıya ulaştı.

• Türkiye’de yaşayan her 100 kişiden 1’i Mümin Sekman okuru!

www.muminsekman.com
KİGEM: AKADEMİ

KİGEM HAKKINDA

Kigem.com, ‘Kişisel Gelişim Merkezi’nin kısaltmasıdır. Türkiye’nin ilk kişisel gelişim ve sosyal başarı sitesidir. 2000 yılında açılan Kigem, 23’üncü yılını kutlamaktadır. Yazar Mümin Sekman tarafından kurulmuştur. 2021 itibariyle online eğitim sitesine dönüşmüştür. Kigem başarmak için doğanların buluşma noktasıdır. Hayat değiştiren eğitimler geliştirir. Ayak basılmamış topraklara yürümeyi sever. Mottosu: İçte gelişim, işte başarı!