Eğitmenlik

BAŞARI EĞİTMENİ YETİŞTİRME PROGRAMI: ZİRVEDE BİR KİŞİYE DAHA YER VAR!

Bazı insanlar gelişmek ve geliştirmek için doğar.

Anlamlı, derin ve insan beynine dokunan işler yapmayı sever.

Gelişen ve geliştiren insanlardan oluşan bir ağın parçası olmak ister.

Dünyayı bulduğundan daha iyi bırakmak, kendi en iyi versiyonunu bulmak, ayak basılmamış topraklarda yaşamak isteyenler için, güzel bir teklifimiz var. Siz de “içte gelişim ve işte başarı” peşindeyseniz, lisanslı eğitmenlik imkanımızla ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Kendini geliştirmeyle profesyonelce ilgilenenler için Mümin Sekman yönetiminde eğitmenlik eğitimi düzenliyoruz. 

Türkiye’nin ilk kişisel gelişim sitesi olan KİGEM tarafından Türkiye çapında kişisel gelişim ve başarı semineri vermek üzere eğitmenler yetiştiriliyor. İçerikleri Mümin Sekman tarafından geliştirilen bu programa seçilenler, eğitimi tamamladığında lisanslı eğitmen olacaklar.

Türkiye’nin başarı yazarı Mümin Sekman, 23 yılda 22 kitap yazdı, kitapları 3 milyon baskıya ulaştı. Şimdi, geliştirici fikirleri daha erişilebilir hale getirmek için, lisanslı başarı ve gelişim eğitmenleri yetiştiriyor.

Türkiye’de “kişisel gelişim uzmanı” titrini tanımlayan ve kullanan ilk kişi olan Sekman tarafından verilen bu eğitimler, yetenekli kişisel gelişim uzmanları yetiştirmeyi amaçlıyor. Bu süreçteki tüm eğitim, danışmanlık ve mentorluk doğrudan yazar tarafından verilmektedir.  

Eğitmen eğitimlerimiz gelişim ve başarı odaklıdır. Sloganımız: “İçte gelişim işte başarı!” İnsanı 360 derece anlamaya ve anlatmaya özen gösteriyoruz. 

Gelişim eğitimleri, insanların kendilerini tanımalarını, yeteneklerini keşfetmelerini, hayatlarının yönünü ve yolunu bulmalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Başarı eğitimleri ise ağırlıklı olarak “iş hayatında üstün performans” üzerine odaklanmıştır. İş odaklı, yetkinlik bazlı ve profesyonel başarı becerileri kazandıran eğitimleridir.

Eğitimlerimiz hem online ortamda hem de fiziksel salonlarda sunulacak şekilde düzenlendi.

Eğitim içeriklerimiz yeni nesil öğrenme anlayışına göre yapılandırıldı. Eğitmenlerimiz iki kanaldan eğitim verebiliyor. 

  1. Online eğitimler.

  2. Offline eğitimler. 

Online eğitimler internet üzerinden yürütülecek şekilde yapılandırılmıştır. Bu tür eğitimlerde internet bazlı uzaktan eğitim araçları kullanılmaktadır. Süreleri 60 ila 90 dakika arasındadır.

Offline eğitimler ise geleneksel sınıf içi eğitimlerdir. Salonda yüz yüze yapılan, tam gün sürebilen eğitimlerdir.  Süreleri eğitim verilen kuruma göre 3 ila 6 saat olabilmektedir.

Süreci başarıyla tamamlayan eğitmenlerimiz, online ve offline eğitim kanallarına göre lisanslanacaktır. 

Eğitmen lisansı verilen başlıklar neler? 

Eğitmen eğitimleri Mümin Sekman’ın en çok satan kitaplarını temel almakla beraber kitapla birebir aynı içerikte değildir. Eğitimde tamamlayıcı içerikler, egzersizler, uygulamalar, mentorluk, anket ve diğer etkileşim araçlarına da yer verilmektedir.

2021 itibariyle iki başlıkta lisanslı eğitmen yetiştirilmektedir. 

  1. Her Şey Seninle Başlar Eğitmenliği. (Online + Offline lisanslı)

  2. Ataleti Yenmek Eğitmenliği (Online+ Offline lisanslı)

Eğitimi verilecek konunun tüm sunum materyali eğitmene hazır olarak verilecektir. Bu pakette slaytlar, testler, egzersizler, sınıf içi uygulamalar bulunmaktadır. Eğitmene önce “neyi nasıl anlatacağı” öğretilecek, sonra bunların pratiğini yapması için bir “antrenman programı” verilecektir.

Eğitmenin son aşamada yapması gereken, bilgisayarına sunumu takıp çalıştırmak ve kendisine öğretilen yöntemleri en iyi şekilde uygulamaktır. Ajansa tarafından tasarlanmış slaytlar kullanılmaktadır. İçerikler üstün performansı standardize edecek şekilde yapılandırılmıştır. Argümanlar kişisel hikayeler ve katkılarla zenginleştirilebilecek şekilde tasarlanmıştır.  

Eğitmen olmak için “eğitim tecrübesi” şart mı? 

Eğitmen adaylarının, sunum yapma ve eğitim verme konusunda önceden tecrübeli olması tercihte avantaj sağlasa da zorunlu şart değildir.  Güçlü karakteri, kayda değer kariyeri veya gözle görülür kabiliyetiyle insanlar üzerinde olumlu bir etki bırakabilen insanlar, fazla eğitim tecrübesi olmasa da kabul edilecektir. Yeteneğe, “star ışığına” ve liderliğe de eğitim tecrübesi kadar önem veriyoruz.

Genç yeteneklere her zaman açık olsak da, eğitmenlikte belirli bir yaş tercihimiz bulunuyor. Yaş grubu olarak 35 üzerinde olmak öncelik nedenidir. İşi gereği sırf gençlere yönelik çalışmalar yapanlar ise, yaş kriterinden istikriterinden istisna tutulacaktırsna tutulacaktır. Birinci sınıf Eğitmen adayları ön mülakattan geçtikten sonra kabul edilmektedir. 

Eğitim ücretleri ne kadar?

Eğitim, danışmanlık ve lisans ücretleri 20.000-30.000 TL arasında değişmektedir. Bu ücret tüm eğitim sürecini, birebir danışmanlıkları, eğitim materyallerini ve lisanslama ücretlerini kapsamaktadır. Eğitmen eğitimi kapsamında, eğitim içeriği yanında temel düzeyde kişisel kariyer planlaması da sunulmaktadır.

Lisans verilen eğitmenlerden yüksek performans gösterenler, belirli bir eğitim sayısından sonra “usta eğitmen” olarak Kigem Akademi eğitmen havuzuna da alınacaktır.

Mümin Sekman tarafından geliştirilen eğitmenlik eğitimleri size bir kariyer kanalı açıyor. Yolun sonunda ne kadar ilerleyeceğiniz sizin zekanıza, yeteneğinize ve disiplinize bağlı olacak. Biz size doğru bir giriş noktası sunuyoruz. En doğrusunu en iyilerden öğrenmek, büyük bir zaman ve enerji tasarrufu sağlayabilir.

Siz de eğitmen eğitimlerine başvurmak istiyorsanız, aşağıdaki linke tıkladığınızda açılan formu doldurarak ilk adımı atabilirsiniz.

EĞİTMEN EĞİTİMİ BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN