Sosyal Medya Hesaplarımız

ZİRVEDE BİR KİŞİYE DAHA YER VAR!

BAŞARI EĞİTMENİ & GELİŞİM EĞİTMENİ YETİŞTİRME PROGRAMI

Bazı insanlar gelişmek ve geliştirmek için doğar. 

Anlamlı, derin ve insan beynine dokunan işler yapmayı sever. 

Gelişen ve geliştiren insanlardan oluşan bir ağın parçası olmak ister. 

Dünyayı bulduğundan daha iyi bırakmak, kendi en iyi versiyonunu bulmak, ayak basılmamış topraklarda yaşamak isteyenler için, güzel bir teklifimiz var. Siz de “içte gelişim ve işte başarı” peşindeyseniz, lisanslı eğitmenlik imkanımızla ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Kendini geliştirmeyle profesyonelce ilgilenenler için
Mümin Sekman yönetiminde eğitmenlik eğitimi

Türkiye’nin ilk kişisel gelişim sitesi olan KİGEM tarafından Türkiye çapında kişisel gelişim ve başarı semineri vermek üzere eğitmenler yetiştiriliyor. İçerikleri Mümin Sekman tarafından geliştirilen bu programa seçilenler, eğitimi tamamladığında lisanslı eğitmen olacaklar. 

Türkiye’nin başarı yazarı Mümin Sekman, 23 yılda 22 kitap yazdı, kitapları 3 milyon baskıya ulaştı. Şimdi, geliştirici fikirleri daha erişilebilir hale getirmek için, “başarı eğitmeni” ve “gelişim eğitmeni” yetiştiriyor.

Türkiye’de “kişisel gelişim uzmanı” titrini tanımlayan ve kullanan ilk kişi olan Sekman tarafından verilen bu eğitimler, yetenekli kişisel gelişim uzmanları yetiştirmeyi amaçlıyor. Bu süreçteki tüm eğitim, danışmanlık ve mentorluk doğrudan yazar tarafından verilecektir. 

Eğitmen eğitimlerimiz gelişim ve başarı odaklıdır. İnsanı 360 derece kavramaya çalışır; katılımcının hem özel hem iş hayatına yöneliktir. Sloganımız: “İçte gelişim işte başarı!”

Gelişim eğitimleri, insanların kendilerini tanımalarını, yeteneklerini keşfetmelerini, hayatlarının yönünü ve yolunu bulmaları için tasarlanmıştır. Başarı eğitimleri, ağırlıklı olarak “iş hayatında üstün performans” üzerine odaklanmıştır. İş odaklı, yetkinlik bazlı ve profesyonel başarı becerileri kazandıran eğitimleridir.

Gelişim eğitimleri insanların kendilerini tanımaları, yeteneklerini keşfetmeleri, hayatlarının yönünü ve yolunu bulmaları için tasarlanmıştır. Başarı eğitimleri ise ağırlıklı olarak “iş hayatında üstün performans” üzerine odaklanmıştır. İş odaklı, yetkinlik bazlı ve profesyonel başarı becerileri kazandıran eğitimlerdir. 

 Eğitimlerimiz hem sanal ortamda hem de fiziksel salonlarda sunulacak şekilde düzenlendi. 

Eğitim içeriklerimiz yeni nesil öğrenme anlayışına göre yapılandırıldı. Eğitmenlerimiz isteklerine ve yeteneklerine göre, iki kanaldan eğitim sunabilir. 

  1. Online eğitimler.
  2. Offline eğitimler. 

Online eğitimler internet üzerinden yürütülecek şekilde yapılandırılmıştır. Bu tür eğitimlerde internet bazlı uzaktan eğitim araçları kullanılmaktadır. Süreleri 60 ila 90 dakika arasındadır.  

Offline eğitimler ise geleneksel sınıf içi eğitimlerdir. Salonda yüz yüze yapılan, tam gün sürebilen eğitimlerdir.  Süreleri eğitim verilen kuruma göre 5 ila 6 saat olabilmektedir. 

Süreci başarıyla tamamlayan eğitmen adayları, online ve offline eğitim kanallarına göre ayrı ayrı lisanslanacaktır. Üretken bir işbirliği yakalamak için, eğitmen adayının hem online hem offline eğitim verme lisansını almasını tercih ederiz. Bununla birlikte, rasyonel bir nedenle sadece birini seçmeleri de mümkündür. Örneğin yurt dışında yaşayan ve bu nedenle Türkiye’de salon eğitimleri veremeyecek olan biri sadece online eğitmenlik lisansı alabilir. 

Eğitmen lisansı verilen başlıklar

Eğitimler Mümin Sekman’ın en çok satan kitaplarını temel almakla beraber kitapla birebir aynı içerikte değildir. Eğitimde egzersizler, uygulamalar, mentorluk, anket ve diğer etkileşim araçlarına da yer verilmektedir.

İnternet Bazlı Online eğitimlerGeleneksel Salon Eğitimleri
Her Şey Seninle Başlar (Online)Her Şey Seninle Başlar (Offline)
Kişisel Ataleti Yenmek (Online)Kişisel Ataleti Yenmek (Offline)

Eğitimi verilecek konunun tüm sunum materyali eğitmene hazır olarak verilecektir. Bu pakette slaytlar, testler, egzersizler, sınıf içi uygulamalar bulunmaktadır. Eğitmene önce “neyi nasıl anlatacağı” öğretilecek, sonra bunların pratiğini yapması için bir “antrenman programı” verilecektir. 

Eğitmenin yapması gereken, bilgisayarından sunumu çalıştırmak ve kendisine öğretilen yöntemleri en iyi şekilde uygulamaktır. İçerikler üstün performansı standardize edecek şekilde yapılandırılmıştır.

Eğitmen eğitimiyle ilgili diğer ayrıntılar neler?

Eğitmen adaylarının, sunum yapma ve eğitim verme konusunda önceden tecrübeli tercihte avantaj sağlayacaktır. Bununla birlikte karakteri, kariyeri ve kabiliyetiyle insanlar üzerinde güçlü bir etki yapabilen insanlar, fazla eğitim tecrübesi olmasa da tercih edilecektir. Liderliğe de eğitim tecrübesi kadar önem veriyoruz. 

Genç yeteneklere her zaman açık olsak da, eğitmenlikte belirli bir yaş tercihimiz bulunuyor. Yaş grubu olarak 35 üzerinde olmak öncelik nedenidir.  İşi gereği sırf gençlere yönelik çalışmalar yapanlar ise, yaş kriterinden istisna tutulacaktır. Birinci sınıf yeteneğin yaşına bakmayız! 

Eğitim, danışmanlık ve lisans ücretleri online için 15.000 TL, offline için  20.000-25.000 TL arasında değişmektedir. Bu ücret tüm eğitim sürecini, birebir danışmanlıkları, eğitim materyallerini ve lisanslama ücretlerini kapsamaktadır. Eğitmen eğitimi kapsamında, eğitim içeriği yanında kariyer planlaması da sunulmaktadır. 

Lisans verilen eğitmenlerden yüksek performans gösterenler, belirli bir eğitim sayısından sonra “usta eğitmen” olarak Kigem Akademi eğitmen havuzuna da alınacaktır.

Mümin Sekman tarafından geliştirilen eğitmenlik eğitimleri size bir kariyer kanalı açıyor. Yolun sonunda ne kadar ilerleyeceğiniz sizin zekanıza, yeteneğinize ve disiplinize bağlı olacak ama biz size doğru bir giriş noktası sunuyoruz. En doğrusunu en iyilerden öğrenmek, büyük bir zaman ve enerji tasarrufu sağlar.  

Şimdilik sizin için hazırladığımız geliştirici seçenekler bunlar.

EĞİTMEN EĞİTİMİ BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN