Yeni Başlayanlar İçin KİGEM

BAŞARILI BİR HAYATIN BAŞLANGIÇ NOKTASI 

Hoş geldiniz!

Hayat üniversitesi, başarı fakültesi, kendini geliştirme ana bilim dalındasınız!

Konularımız şunlar:

  • Şu hayatı nasıl yaşamalı?
  • Hayatın içinden başarıyla nasıl çıkmalı?
  • Daha mutlu ve gelişmiş bir dünya için neler yapmalı? 

Büyük sorulara, ortak aklın gücüyle yeni, yararlı ve yaratıcı cevaplar arıyoruz. Benzer ilgileriniz varsa, sizi yeriniz bizim yanımız! Hadi tanışalım. 

Kigem.com Türkiyenin ilk kişisel gelişim ve sosyal başarı sitesi. Kurucusu “başarı yazarı” Mümin Sekman. Sitemiz 21 yıldır yayınlarına devam ediyor. 2021 itibariyle online eğitim sitesine dönüştü. Geliştirici deneyim tasarımlarına odaklandı. 

Kigem, dünyayı değiştirmeye kendinden başlayanların sitesidir. Dünyayı en az bir boyutta bulduğumuzdan daha iyi bırakmak isteyenleriz.

Kigem’in varoluş felsefesini Dr. Feldenkrais’ın bir sözü özetliyor: “Amacımız; imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı da zarif ve zevkli yapmanın yollarını bulmaktır.” 

Maskotumuz bir bal arısı. Sloganımız, “içte gelişim, işte başarı.” Mottomuz? Baş+Arı: Baş olmak için, arı gibi çalışmak gerek!  

Emily Dickinson’ın bir dizesi de ruhumuzu yükseltiyor: 

Bir yonca, bir de arı yeter bir çayır yapmaya!

Bir arı, bir yonca, bi de hayaller.”

Hepimiz büyümek için doğarız ama çoğumuz bunu zamanla unuturuz! 

Burayı okuduğunuza göre siz de gelişmekten, büyümekten ve ilerlemekten hoşlanan birisiniz. Kendi ayakları üzerinde durmak, kendi kanatlarıyla uçmak, hayallerini hayatında görmek isteyenler için bu siteyi açtık. 

Gelişim odaklı insanların yuvası, Baş+arı merkezli insanların kariyer kovanı olsun istedik. Kendini geliştirmek isteyenlere derin düzeyde dönüştürücü deneyimler tasarlıyoruz.  

Başarılı bir kompozisyon gibi, sitemiz de giriş, gelişme ve sonuç bölümünden oluşuyor. Bu sayfa bizi ana hatlarıyla tanıtan “giriş” bölümümüz. Bir tür danışma masası. Sitedeki her faaliyeti tüm ayrıntılarıyla tanıtan nihai/detay sayfası da bulunuyor. Bu metin onlara yönlendirme amaçlıdır. 

Kigem.com sitesinde neler var? 

Bu sitedeki etkinliklerin hangisi ne işinize yarar? 

  1. Gelişim grubumuza katılabilirsiniz.
  2. Her güne bir başarı taktiği alabilirsiniz.
  3. Bireysel eğitimler alabilirsiniz.
  4. Kurumsal seminer alabilirsiniz.
  5. Lisanslı eğitmenimiz olabilirsiniz.

Hadi seçeneklerimizi biraz yakından keşfedelim. 

Başarı Bülteni. Gelişim odağını korumak, başarı taktikleri öğrenmek ve motivasyonunu yüksek tutmak isteyenler için, her güne bir başarı tavsiyesi gönderiyoruz. Mümin Sekman tarafından hazırlanan bu içerikler mini video, podcast, metin veya test şeklinde olabiliyor. Gelişmek için her gün 10 dakika! 

Gelişim grubu. Bireysel gelişim, “tek başına” olmak zorunda değil! Her ay bir eğitim alabileceğiniz, devamında o eğitimle ilgili bir ay boyunca uygulama yapabileceğiniz bir grup hayal edin. Alışkanlık tasarımı, deneyim paylaşımı ve davranış değişikliğine odaklanmış bir gelişim grubumuz var. Grup çalışması size, yeni dostluklar ve uygulama disiplini sağlayacak. Bilmek yetmez, yapabilmek gerek. Bilgiyi beceriyle çevirmek için de uygulama, egzersiz ve pratik şart. Menüden “grup” bölümüne bakınız.

Online Seminerler:  (Webinar) İnternet üzerinden yapılan bu seminerlerde eğitmen Zoom,  Teams gibi uygulamalarla eğitim vermektedir. Genellikle 1 ila 2 saat sürebilmektedir. “Eğitimler” bölümünden ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.

Lisanslı Eğitmen eğitimleri. Kendini geliştirme alanında profesyonelce kariyer yapmak isteyenler için, Mümin Sekman yönetiminde “Lisanslı Eğitmenlik Programları”mız da bulunuyor. Eğitmen adayları kapsamlı bir eğitim sonrası başarı seminerleri verebiliyor. Menüden “eğitmenlik” bölümüne bakabilirsiniz.

Birebir danışmanlık. Başarılı insanlar için birebir başarı danışmanlığı seçeneğimiz de var. Eğer zamanınız kısıtlı ise, az zamanda çok şey öğrenmeniz gerekiyorsa ve terzi usulü “kişiye özel” başarı tasarımı arıyorsanız birebir danışmanlığı deneyebilirsiniz. Birinci sınıf uzmanla doğrudan ve teke tek çalışacaksınız. Menüden, danışmanlık kategorisine bakabilirsiniz.

Kurum içi seminerler. Kurumsal gelişimin temeli kişisel gelişimdir. Bir kurum, ofisinin “metrekare büyüklüğü” kadar değil, her metrekaresine düşen başarılı insan sayısı kadar iyi işler çıkarır. Kigem 21 yıldır kişisel gelişim ve başarı eğitimi üzerine odaklanmıştır. En iyi bu işi yapan ve bu işi en iyi şekilde yapan firmalardandır. Kurum içi organizasyona uygun etkinlikler hakkında iletişim kısmından bilgi isteyebilirsiniz.

Şimdi Kigem’in şarkısını dinlemeye ne dersiniz?

Söyleyen: Beyza Durmaz, Beste: Ceyda Pirali, Sözler: Mümin Sekman