Sosyal Medya Hesaplarımız

MÜMİN SEKMAN

Reha Muhtar Mümin Sekman kitabından “motive edici” kısımları seçti!

Reha Muhtar, Mümin Sekman’ın TEMPO dergisi için hazırladığı “DÜNYANIN EN MOTİVE EDİCİ SÖZLERİ” adlı kitapçıktan özet yaparak köşesinde bir yazı yazdı. Muhtar’ın yazısı o kadar beğenildi ki, onbinlerce insan bu metni birbirine gönderdi, özel sunumları hazırlandı. Mutlaka bir bakın…

Reha Muhtar’ın Mümin Sekman’ın hazırladığı kitapçıktan “kendi elleriyle” seçtigi sözlerden olusan ve Aksam Gazetesindeki kösesinde 11 Subat 2001 tarihinde yazdığı yazi asagıda.

TÜM AHMAKLAR ONA KARSI BIRLESMISSE…

REHA MUHTAR

Mümin Sekman Kisisel Gelisim Derneginin kurucusu ve baskani… Insani motive ettigini söyledigi ünlü kisilerin ünlü sözlerini toplamis son eserinde…

Bizde Kadir Inanir sayesinde motive etmek, kadinlara cinsel taciz içerikli mesaj geçmekle esdeger anlama geldiginden, bu sözleri motive edici olarak degerlendirmek yanlis olur…

Gerçekten insana basariyi getirecek altin formüller var bu sözlerde… Üzerinde biraz düsünmeniz yeterli…

***
Umutla yolculuk etmek, gidilecek yere varmaktan çok daha zevklidir

Robert Louis Stevenson

***
Yeteri kadar nedeniniz varsa, her seyi yapabilirsiniz.

Jim Rohn

***
Kendi omzuna tirman. Baska nasil yükselebilirsin ki.

Nietzche

***
Dualariniza dikkat edin, gerçeklesebilirler

Emerson

***
Harikulade seyler ancak içlerindeki bir seyin kosullarin üzerinde olduguna inanma cesareti gösterenler tarafindan yapilmistir.

Bruce Barton

***
Insanoglunun içinde uyuyan güçler vardir. Kendisi bile sasirir. Çünkü bu güçlere sahip oldugu aklindan bile geçmez. Bu güçleri uyandirip eyleme geçebilirse, o kisinin hayatinda büyük bir devrim olurdu.

Swette Marden

***
Ya ümitsizsiniz. Ya da ümit sizsiniz. Ya çaresizsiniz. Ya da çare sizsiniz.

Behçet Necatigil

***
Onlarin pesinden gidecek cesaretiniz varsa, bütün rüyalar gerçek olabilir.

Walt Disney

***
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedali çevirmeye devam ettiginiz sürece düsmezsiniz.

Claude Peppeer

***
Yapilirken heyecan duyulmayan isler basarilamaz.

Emerson

***
Insana olanlar degil, o insanin içinde olanlar önemlidir.

Louis Mann

***
Deha, insanin kendi atesini yakmasidir.

J.Foster

***
Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi degersiz hissettiremez.

Eleanor Roosevelt

***
Rüzgarin nasil estigi fark etmez. Farki yaratan yelkenlerinizi nasil açtiginizdir.

Vera Peiffer

***
Sampiyon olmak demek, sampiyon gibi düsünmek demektir.

Dennis Waitley

***
Zirvelerde kartallar da bulunur, yilanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, digeri ise sürünerek gelmistir. Önemli olan nereye gelmis oldugunuzdan çok, nereden ve nasil geldiginizdir.

Cenap Sahabettin

***
Büyük felaketler büyük insanlarin yetistigi okuldur.

Napoleon

***
Siz kafanizi büyük hayallerle doldurmaya bakin. Kafaniz sonradan cebinizi parayla dolduracaktir.

Benjamin Franklin

***
Eger agaca çikmak istiyorsaniz, yildizlara çikmaya niyet edin, basarirsiniz.

Konfüçyüs

***
Hirs bir teknenin, yelkenini sisiren rüzgara benzer. Fazlasi tekneyi batirir. Azi da tekneyi oldugu yerde saydirir.

Voltaire

***
Gücüne esit hayaller için dua etme. Hayallerine esit güç için dua et.

Micheal Nolan

****
Sen neye hazirsan, o da senin için hazirdir.

Marc Victor Hansen

***
Damlayan su tasi deler. Tasi delen suyun gücü degil, damlalarin sürekliligidir.

Latin Atasözü

***
Hayatta en büyük eglence baskasinin yapamazsin dedigini yapmaktir.

Walter Bagehot

***
Imkansizlik yalniz sersemlerin sözlügünde bulunan bir kelimedir.

Napoleon

***
Uçurtmalar, rüzgar kuvvetiyle degil, bu kuvvete karsi uçtuklari için yükselirler.

William Churchill

***
Elmas nasil yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da aci çekmeden olgunlasmaz…

Konfüçyüs

***
Ya bir yol bul. Ya bir yol aç. Ya da yoldan çekil

(Mümin Sekman’in ilk kitabinin adi.)

***
Büyük insanlarin idealleri. Siradan insanlarinsa hevesleri vardir.

Washington Irving

***
Babam iki tür insan bulundugunu söylerdi. Isi yapanlar ve yapilan isten kendine kredi çikartanlar. O, benden birinci grupta yer almam için çalismami istedi. Zira bu grupta digerinden daha az rekabet vardi.

Indra Gandhi

***
Dünyaya gerçek bir dahi geldiginde onu su isaretten taniyabilirsiniz. Tüm ahmaklar ona karsi birlesmislerdir.

Jonathan Swift

VE ALTINA IMZA ATAN REHA MUHTAR

Iyi Pazar’lar efendim…

Kigem.com Kişisel Gelişim Merkezi’nin kısaltmasıdır. Türkçedeki ilk kişisel gelişim ve sosyal başarı portalıdır. Yazar Mümin Sekman tarafından yayın hayatına sunulmuştur. 2000 yılında yayına başlayan site, 19 yıldır kesintisiz bir şekilde geliştirici yayınlarına devam etmektedir. Sitenin yıllık ziyaretçi sayısı 5.000.000 kişiyi aşmaktadır. İçeriği uzman bir ekip tarafından özenle hazırlanmaktadır.

MÜMİN SEKMAN

Mümin Sekman’ın 23. kitabı: Şampiyon Sözleri çıktı!

Bazı insanlar yükselmek için doğar. daha ileriye, daha yükseğe, daha hızlı ilerlemek için yaşar. Farklı spor dünyasından efsanevi isimlerin mücadele, azim, disiplin ve çalışkanlık felsefelerini anlattıkları fikirler kitap oldu. 1250’yi aşkın başarı tavsiyesi Sekman’ın yeni kitabında. 

Kitabın arka kapak yazısını aşağıda bulabilirsiniz.  

Spor Dünyasında Başarılı Olmak

• Pes etmeyi bir kez öğrendin mi alışkanlığa dönüşür.

–Vince Lombardi

• Kan, ter ve saygı. İlk ikisini verir, sonuncuyu kazanırsın.

–Dwayne Johnson

• Yapmadığın atışları asla sayıya çeviremezsin.

–Larry Bird

• Zayıf olana herkes acır, “kıskanılmak” ise çabayla kazanılır.

–Arnold Schwarzenegger

• Olduğun yerden başla. Elindekini kullan. Yapabildiğini yap.

–Arthur Ashe

Bir olimpiyat şampiyonu, size birebir başarı koçluğu yapsa ne kazanırdınız?

Lazer gibi odak, çelikten bir irade ve ateşli motivasyon!

Dünya şampiyonlarının hayat ve sporda başarı üzerine 1250 tavsiyesi bu kitapta. Şampiyonlar şöhret, servet, kudret, marifet, zafer ve hezimet üzerine hayat dersleri veriyor. Hayatın zorlu “unvan maçları”na çıkarken, mücadele gücünüzü artıracaklar.  Bu kitap şampiyon sporcular kadar, işinin şampiyonu olanlar için. Hayatın olimpik mücadelesinde yarışan CEO’lar, TUS adayı doktorlar, genç girişimciler veya üniversite adayları “zorlu zamanlarda güçlendiren fikirler” bulacak.

“Yetenek yoksulun servetidir,” der John Wooden. Yeteneği şöhrete, şöhreti servete, serveti kudrete, kudreti de daha büyük başarıya çevirmenin sistemini keşfedeceksiniz. Şampiyonluk bir zihin durumudur. Kazanmak için oynamak bir dünya görüşüdür. İnsan kendi hayatının şampiyonu olabilir. İçinde ve işinde “şampiyon zihniyeti inşa etmek” isteyenlere en kapsamlı kaynak…

Kitapta Muhammed Ali’den Pele’ye, Tiger Woods’tan Michael Jordan’a, Katarina Witt’ten Bruce Lee’ye, Roger Federer’den Ronaldo’ya alanın en iyileri kişisel sırlarını ve profesyonel sistemlerini anlatıyor. Çoğu kazanma taktiği Türkçeye ilk kez çevrildi. Türkiye’nin “başarı yazarı” Mümin Sekman da efsanelerin başarı sistemini analiz etti. 

Hayatı bir şampiyon gibi yaşamak isteyenler ve şampiyonluktan başka bir hayat düşünemeyenler için… Daha ileriye, daha yükseğe, daha güçlü ve daha hızlı!

Kitap  4 Eylül 2020 itibariyle dağıtılmaya başlanıyor. Kitapyurdu.com hariç tüm kitapçılarda bulabilirsiniz. 

Okumaya devam et

MÜMİN SEKMAN

KİGEM VE MÜMİN SEKMAN BAŞARI EĞİTMENİ YETİŞTİRİYOR!

Kendini geliştirmeyle profesyonelce ilgilenenler için
Mümin Sekman yönetiminde eğitmenlik eğitimi başlıyor. Kimler, nasıl lisanslı başarı eğitmeni olabilir? Ayrıntılar için tıklayın…

Okumaya devam et

MÜMİN SEKMAN

BÜYÜK BAŞARI ARAŞTIRMASI: BAŞ+ARI PETEĞİ!

BÜYÜK BAŞARI ARAŞTIRMASI: BAŞ+ARI PETEĞİ!

İnternette başarıya dair kaliteli içerik arıyorsunuz ama bir türlü bulamıyorsunuz değil mi? Çıkan içeriklerin çoğunun “çöp” olması sizi de yoruyor mu? Cevabınız “evet”se, sizin yeriniz bizim yanımız. Size güzel bir haberimiz var.

Başarı üzerine Türkiyenin en kapsamlı araştırma projesini başlatıyoruz. Büyük bir idealimiz var: Başarıyla ilgili tüm kaliteli kaynakları tek bir yere toplamak!

Biliyorsunuz, başarı kelimesi “baş” ve “arı” hecelerinden oluşur. “Başarı” üzerine “arı” gibi çalışacağımız bir projenin adı: Baş+Arı Peteği!

Hedefimiz net: Başarıyla ilgili en yararlı kaynakları tek bir yerde toplayıp herkesin kullanımına açmak. Kendi tüketeceğimiz içeriği üreteceğiz. Kullanışlı, güvenilir ve kaliteli içerik ihtiyacımızı kendimiz gidereceğiz.

Peki bunu nasıl yapacağız? Sistemimiz nasıl çalışacak? Başarıyla ilgili en kritik soruların cevabını, farklı kaynaklarda ve kanallardan gönüllülerimiz aracılığıyla bulacağız. Bu ham cevapları uzman editörlerimiz analiz edecek, sınıflandıracak ve  işleyecek. Metnin en son hali, bizzat ben düzelteceğim. Çıkan metinleri hep beraber kendimizi geliştirmek için kullanacağız.

Üzerinde birlikte çalışmak için kocaman bir “Başarı Peteği” hazırladım. Bu petek bizim çalışma çerçevemizi oluşturacak. Sizden beklentimiz ne? Arı gibi peteğin içine polen toplamanız! Nasıl mı? İnternette “arı” gibi dolaşıp, işe yarar, güzel ve vitaminli bilgileri (yani “baş+arı polenlerini”) toplamanızı rica edeceğiz. Bunlar başarıyla ilgili makale, video, belgesel, oyun, twit, karikatür, kitap, GIF veya TED konuşması olabilir. Bu “polenler”  uzman ekimizce işleyerek tüketebilir hale gelecek.

Sizden tam olarak ne bekliyoruz? Aşağıda başarıya dair sorularımızı bulacaksınız. Bunlar bizim peteğimiz. Bunların cevaplarını internet üzerinde, okuduğunuz kitaplarda, kütüphanenizde araştırıp,  bulduğunuz bilgileri “sizden istenen şekilde” girmenizi rica edeceğiz.

Çalışkan, istikrarlı, akılcı polen toplayıcılarımızla ileride yüz yüze bir araya geleceğiz. Bu araştırma projesi, yeni yazar adaylarını keşfetmek için de bir araç olacak.  “Amatör bir ruhla ama profesyonel bir tarzda” çalışmanızı öneriyoruz. Başarınızı izliyor olacağız.

Türkiye’nin en büyük başarı araştırmasının parçası olmaya hazırsanız, başlayabiliriz. Tüm cevapları tek seferde girmeniz mümkün olmadığı için her gün bir cevap girebilirsiniz. Önemli olan her gün en az bir miktar bilgi girmek. İstikrarlı çaba tek günlük kahramanlıktan daha önemli.

Sorular aşağıdaki adreste, cevaplar her yerde. Tıpkı bir şarkıda söylendiği gibi,

“Seher yeli çık dağlara, başarı poleni topla bizim için:)”

Baş+Arı peteğine ulaşmak için tıklayın:

www.kigem.net

MÜMİN SEKMAN

BAŞARI ARAŞTIRMA EKİBİ

Okumaya devam et
Advertisement

EĞİTMENLER

MEHTAP TOZCU MEHTAP TOZCU
EĞİTMENLER1 sene önce

Her Şey Seninle Başlar Eğitmeni: Mehtap Tozcu

Mehtap Tozcu Adana’da doğdu.  Çukurova Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı bölümünden mezun oldu.  Ahi Evran Üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimini tamamladı. Özel...

EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar Eğitmeni: Başak Koç

Milli voleybolcu Başak Koç, 1993 yılında Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde spor kariyerine başladı. Galatasaray, Fenerbahçe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Işıkspor’da forma giydi.  Aktif...

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Her Şey Seninle Başlar eğitmeni:
EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Batuhan Kürkçü

1987 yılı Ankara doğumlu olan Batuhan Kürkçü, Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. Askerlik sonrasında Türk Hava Kurumu Uçuş Akademisi’nde...

EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Ümit Sedat Bayram

ÜMİT SEDAT BAYRAM KİMDİR? Ümit Sedat Bayram 1977 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde mühendislik eğitimi aldı. Ulusal bir ilaç firmasında...

EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Harun Kilci

Harun Kilci Kariyer ve Yönetim Danışmanı Eğitmen 1999 yılında Kara Harp Okulundan Sistem Mühendisi olarak mezun oldu, 2005 yılında işletme...

Her Şey Seninle Başlar eğitmenleri, Manşet, Kübra Yalçın Her Şey Seninle Başlar eğitmenleri, Manşet, Kübra Yalçın
EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Kübra Yalçın

Kübra Yalçın İK Yöneticisi, Eğitmen Adana’da dünyaya gelen Kübra Yalçın birincilikle girdiği Doğu Akdeniz Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden ‘Şeref Öğrencisi’...

Meltem Can Karabay Meltem Can Karabay
EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Meltem Can Karabay

Meltem Can Karabay Yaşam Koçu ve Eğitmen İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünden mezun oldu. Kişisel gelişim alanına duyduğu...

Lisanslı Her Şey Seninle Başlar eğitmenleri Lisanslı Her Şey Seninle Başlar eğitmenleri
EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Özlem Baydar

Geçen yıl Her Şey Seninle Başlar eğitmen eğitimi açılmıştı. Seçilen eğitmen adaylarına Mümin Sekman tarafından eğitimler verildi ve artık göreve...

TREND