Sosyal Medya Hesaplarımız

MÜMİN SEKMAN

Mümin Sekman Türkiye’nin en başarılı on genci yarışmasında jurı uyelıgı yaptı

GENÇ GİRİŞİMCİLER JAYCES DERNEĞİ tarafından düzenlenen, 10 farklı kategoride “Türkiye”nin en başarılı genci”nin seçildiği yarışmada 2001 doneminde “kişisel başarı” kategorisindeki jüri üyeleri kigem.com”un sahibi Mümin Sekman ve Vakkonun sahibi Cem Hakko idi…Kimler kazandi?

JUNIOR CHAMBER TÜRKİYE, tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Türkiyenin en başarılı on genci (TOYP) yarışmasının 2001 sonuçları açıklandı.

On farklı kategoride, on başarılı gencin seçildiği yarışmanın ödül törenine çok sayıda seçkin davetli katıldı. Kategorilerinde birinci olan gençler aynı derneğin dünya kongresinde farklı ülkelerin birincileriyle yarışacaklar. Eğer dereceye girebilirlerse Las Vegasta büyük ödülü alacaklar.

Bu sene (2001) yarışmanın kişisel gelişim ve kişisel başarı kategorisindeki jüri üyeleri araştırmacı yazar Mümin Sekman ve Vakkonun sahibi Cem Hakko idi.

Junior Chamber Derneği, dereceye giren gençler ve yarışmanın jürisi hakkındaki bilgiler aşağıda.

JUNYOR CHAMBER TURKYYE

Junior Chamber International (JC) üyelerinin liderlik vasıflarını geliştirerek yaşadıkları toplumda pozitif değişimi gerçekleştirmeye katkıda bulunmayı amaçlayan 124 ülkede yaklaşık 500.000 üyesi ile faaliyet gösteren bir dernektir. Üye profili takım çalışması odaklı, kendini yetiştirmek isteyen, gerek iş gerekse sosyal bazda uluslar arası vizyon sahibi 18-40 yaş arası gençlerden oluşmaktadır.

1910 yılında Amerikada kurulmuş olan JCI, 1087 yılından bu yana da Türkiyede faaliyetlerini 11 şehirde 400 üyesi ile sürdürmekte, yerel ve ulusal bir çok projeyi üstlenmektedir.

Junior Chamber Türkiye haziran 2002 de 3000 yabancı JCI üyesini, 40. Avrupa konferansı organizasyonuyla Türkiyede ağırlayacak.

Detaylı bilgi için:
www.jcturkey.org
www.jcistanbul.org.tr
www.juniorchamber.org

Yarışmaya katılma şartları hakkında yukarıdaki adreslerden bilgi alabilirsiniz.

TOYP 2001 JÜRİSİ

1. İŞ DÜNYASI EKONOMİ VE/VEYA GİRİŞİMCİLİK

Sn. Şahin Tulga / Hewlet Packard genel müdürü
Sn Sait gözüm / Netaş genel müdürü
Sn Uğur civelek / Strata eğitim ve danışmanlık

2. KİŞİSEL BAŞARI

Sn. Mümin Sekman / Profesyonel eğitim danışmanı
Sn. Cem Hakko / Vakko şirketler grubu

3. SİYASET,HUKUK VE KAMU YÖNETİMİ

Sn. Yılmaz Karakoyunlu / ANAP genel başkan yardımcısı ve devlet bakanı
Sn. Sinan Ülgen / AB danışmanlık yönetim kurulu üyesi

4. BİLİMSEL ÖNDERLİK

Sn. Tosun Terzioğlu / Sabancı Üniversitesi rektörü
Sn. Hüseyin Uğur/ Tübitak UME

5. KÜLTÜREL BAŞARI

Sn. İstemihan Talay / Kültür Bakanı
Sn. Ali Kocatepe / müzisyen
Sn Erol Evgin / müzisyen

6. ÇEVRE KORUMACILIĞI VE AHLAKİ ÖNDERLİK

Sn. Tamer Atabulut/ Kriton Kuri Çevre Vakfı
Sn. Hayrettin Karaca/ Tema Vakfı

7. İNSAN HAKLARINA, ÇOCUKLARA VE DÜNYA BARIŞINA KATKI

Sn. Ceylan Orhun / Ana Kültür Vakfı
Sn. Cengiz korkmaz / Junior Chamber İstanbul YK Bşk.

8. İNSANLIĞA VE GÖNÜLLÜ KURULUŞLARA HİZMET

Sn. Enver Aytaç / 2420. Bölge Rotary Guvernörü
Sn. Ali Rıza Deşer / 118Y genel yönetmeni

9. FEN VE TEKNİK GELİŞME

Sn. Medar Ökte / TTGV teknoloji gruplar direktörü
Prof. Dr. Naci Gür / Marmara Araştırma Vakfı

10. TIBBI YENILIK VE BULUŞLAR

Dr. İsmail Eren / Florance Nightingale Hastanesi baş hekimi
Doc. Dr. Melih Bulut / İnternational Hastanesi bas hekimi

ÖDÜLLERİ KAZANANLAR

1. İŞ DÜNYASI, EKONOMİ VE /VEYA GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLÜ SAYIN ÖNDER EKER TARAFINDAN ALINMIŞTIR.
2. SİYASET, HUKUK VE KAMU YÖNETİMİ ALANINDA ÖDÜLE LAYIK BAŞVURU OLMAMIŞTIR.
3. BİLİMSEL ÖNDERLİK ALANINDA ÖDÜLE LAYIK BAŞVURU OLMAMIŞTIR.
4. KÜLTÜREL BAŞARI ÖDÜLÜ SAYIN ATİLLA ALDEMİR TARAFINDAN ALINMIŞTIR.
5. ÇEVRE KORUMACILIĞI VE AHLAKİ ÖNDERLİK ÖDÜLÜ SAYIN KEREM ATEŞ TARAFINDAN ALINMIŞTIR.
6. İNSAN HAKLARINA, COCUKLARA VE DÜNYA BARIŞINA KATKI ÖDÜLÜ SAYIN ÖMER OTO TARAFINDAN ALINMIŞTIR.
7. İNSANLIĞA VE GÖNÜLLÜ KURULUŞLARA HİZMET ÖDÜLÜ DOWN CAFE PROJESİNİN MİMARLARI SAYIN SERCAN BOZDEMİR, SAYIN HASAN GÜNEŞ, VE SAYIN HARİKA ALBOĞA TARAFINDAN ALINMIŞTIR.
8. FEN VE TEKNİK GELİŞME SAYIN FİKRET ERCAN ERCİYES TARAFINDAN ALINMIŞTIR.
9. KİŞİSEL BAŞARI ÖDÜLÜ SAYIN ECE VAHAPOĞLU TARAFINDAN ALINMIŞTIR.
10. TIBBİ YENİLİK VE BULUŞLAR ÖDÜLÜ SAYIN HASAN BAYRAM TARAFINDAN ALINMIŞTIR.

Kigem.com Kişisel Gelişim Merkezi’nin kısaltmasıdır. Türkçedeki ilk kişisel gelişim ve sosyal başarı portalıdır. Yazar Mümin Sekman tarafından yayın hayatına sunulmuştur. 2000 yılında yayına başlayan site, 19 yıldır kesintisiz bir şekilde geliştirici yayınlarına devam etmektedir. Sitenin yıllık ziyaretçi sayısı 5.000.000 kişiyi aşmaktadır. İçeriği uzman bir ekip tarafından özenle hazırlanmaktadır.

MÜMİN SEKMAN

Mümin Sekman’ın 23. kitabı: Şampiyon Sözleri çıktı!

Bazı insanlar yükselmek için doğar. daha ileriye, daha yükseğe, daha hızlı ilerlemek için yaşar. Farklı spor dünyasından efsanevi isimlerin mücadele, azim, disiplin ve çalışkanlık felsefelerini anlattıkları fikirler kitap oldu. 1250’yi aşkın başarı tavsiyesi Sekman’ın yeni kitabında. 

Kitabın arka kapak yazısını aşağıda bulabilirsiniz.  

Spor Dünyasında Başarılı Olmak

• Pes etmeyi bir kez öğrendin mi alışkanlığa dönüşür.

–Vince Lombardi

• Kan, ter ve saygı. İlk ikisini verir, sonuncuyu kazanırsın.

–Dwayne Johnson

• Yapmadığın atışları asla sayıya çeviremezsin.

–Larry Bird

• Zayıf olana herkes acır, “kıskanılmak” ise çabayla kazanılır.

–Arnold Schwarzenegger

• Olduğun yerden başla. Elindekini kullan. Yapabildiğini yap.

–Arthur Ashe

Bir olimpiyat şampiyonu, size birebir başarı koçluğu yapsa ne kazanırdınız?

Lazer gibi odak, çelikten bir irade ve ateşli motivasyon!

Dünya şampiyonlarının hayat ve sporda başarı üzerine 1250 tavsiyesi bu kitapta. Şampiyonlar şöhret, servet, kudret, marifet, zafer ve hezimet üzerine hayat dersleri veriyor. Hayatın zorlu “unvan maçları”na çıkarken, mücadele gücünüzü artıracaklar.  Bu kitap şampiyon sporcular kadar, işinin şampiyonu olanlar için. Hayatın olimpik mücadelesinde yarışan CEO’lar, TUS adayı doktorlar, genç girişimciler veya üniversite adayları “zorlu zamanlarda güçlendiren fikirler” bulacak.

“Yetenek yoksulun servetidir,” der John Wooden. Yeteneği şöhrete, şöhreti servete, serveti kudrete, kudreti de daha büyük başarıya çevirmenin sistemini keşfedeceksiniz. Şampiyonluk bir zihin durumudur. Kazanmak için oynamak bir dünya görüşüdür. İnsan kendi hayatının şampiyonu olabilir. İçinde ve işinde “şampiyon zihniyeti inşa etmek” isteyenlere en kapsamlı kaynak…

Kitapta Muhammed Ali’den Pele’ye, Tiger Woods’tan Michael Jordan’a, Katarina Witt’ten Bruce Lee’ye, Roger Federer’den Ronaldo’ya alanın en iyileri kişisel sırlarını ve profesyonel sistemlerini anlatıyor. Çoğu kazanma taktiği Türkçeye ilk kez çevrildi. Türkiye’nin “başarı yazarı” Mümin Sekman da efsanelerin başarı sistemini analiz etti. 

Hayatı bir şampiyon gibi yaşamak isteyenler ve şampiyonluktan başka bir hayat düşünemeyenler için… Daha ileriye, daha yükseğe, daha güçlü ve daha hızlı!

Kitap  4 Eylül 2020 itibariyle dağıtılmaya başlanıyor. Kitapyurdu.com hariç tüm kitapçılarda bulabilirsiniz. 

Okumaya devam et

MÜMİN SEKMAN

KİGEM VE MÜMİN SEKMAN BAŞARI EĞİTMENİ YETİŞTİRİYOR!

Kendini geliştirmeyle profesyonelce ilgilenenler için
Mümin Sekman yönetiminde eğitmenlik eğitimi başlıyor. Kimler, nasıl lisanslı başarı eğitmeni olabilir? Ayrıntılar için tıklayın…

Okumaya devam et

MÜMİN SEKMAN

BÜYÜK BAŞARI ARAŞTIRMASI: BAŞ+ARI PETEĞİ!

BÜYÜK BAŞARI ARAŞTIRMASI: BAŞ+ARI PETEĞİ!

İnternette başarıya dair kaliteli içerik arıyorsunuz ama bir türlü bulamıyorsunuz değil mi? Çıkan içeriklerin çoğunun “çöp” olması sizi de yoruyor mu? Cevabınız “evet”se, sizin yeriniz bizim yanımız. Size güzel bir haberimiz var.

Başarı üzerine Türkiyenin en kapsamlı araştırma projesini başlatıyoruz. Büyük bir idealimiz var: Başarıyla ilgili tüm kaliteli kaynakları tek bir yere toplamak!

Biliyorsunuz, başarı kelimesi “baş” ve “arı” hecelerinden oluşur. “Başarı” üzerine “arı” gibi çalışacağımız bir projenin adı: Baş+Arı Peteği!

Hedefimiz net: Başarıyla ilgili en yararlı kaynakları tek bir yerde toplayıp herkesin kullanımına açmak. Kendi tüketeceğimiz içeriği üreteceğiz. Kullanışlı, güvenilir ve kaliteli içerik ihtiyacımızı kendimiz gidereceğiz.

Peki bunu nasıl yapacağız? Sistemimiz nasıl çalışacak? Başarıyla ilgili en kritik soruların cevabını, farklı kaynaklarda ve kanallardan gönüllülerimiz aracılığıyla bulacağız. Bu ham cevapları uzman editörlerimiz analiz edecek, sınıflandıracak ve  işleyecek. Metnin en son hali, bizzat ben düzelteceğim. Çıkan metinleri hep beraber kendimizi geliştirmek için kullanacağız.

Üzerinde birlikte çalışmak için kocaman bir “Başarı Peteği” hazırladım. Bu petek bizim çalışma çerçevemizi oluşturacak. Sizden beklentimiz ne? Arı gibi peteğin içine polen toplamanız! Nasıl mı? İnternette “arı” gibi dolaşıp, işe yarar, güzel ve vitaminli bilgileri (yani “baş+arı polenlerini”) toplamanızı rica edeceğiz. Bunlar başarıyla ilgili makale, video, belgesel, oyun, twit, karikatür, kitap, GIF veya TED konuşması olabilir. Bu “polenler”  uzman ekimizce işleyerek tüketebilir hale gelecek.

Sizden tam olarak ne bekliyoruz? Aşağıda başarıya dair sorularımızı bulacaksınız. Bunlar bizim peteğimiz. Bunların cevaplarını internet üzerinde, okuduğunuz kitaplarda, kütüphanenizde araştırıp,  bulduğunuz bilgileri “sizden istenen şekilde” girmenizi rica edeceğiz.

Çalışkan, istikrarlı, akılcı polen toplayıcılarımızla ileride yüz yüze bir araya geleceğiz. Bu araştırma projesi, yeni yazar adaylarını keşfetmek için de bir araç olacak.  “Amatör bir ruhla ama profesyonel bir tarzda” çalışmanızı öneriyoruz. Başarınızı izliyor olacağız.

Türkiye’nin en büyük başarı araştırmasının parçası olmaya hazırsanız, başlayabiliriz. Tüm cevapları tek seferde girmeniz mümkün olmadığı için her gün bir cevap girebilirsiniz. Önemli olan her gün en az bir miktar bilgi girmek. İstikrarlı çaba tek günlük kahramanlıktan daha önemli.

Sorular aşağıdaki adreste, cevaplar her yerde. Tıpkı bir şarkıda söylendiği gibi,

“Seher yeli çık dağlara, başarı poleni topla bizim için:)”

Baş+Arı peteğine ulaşmak için tıklayın:

www.kigem.net

MÜMİN SEKMAN

BAŞARI ARAŞTIRMA EKİBİ

Okumaya devam et
Advertisement

EĞİTMENLER

MEHTAP TOZCU MEHTAP TOZCU
EĞİTMENLER1 sene önce

Her Şey Seninle Başlar Eğitmeni: Mehtap Tozcu

Mehtap Tozcu Adana’da doğdu.  Çukurova Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı bölümünden mezun oldu.  Ahi Evran Üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimini tamamladı. Özel...

EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar Eğitmeni: Başak Koç

Milli voleybolcu Başak Koç, 1993 yılında Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde spor kariyerine başladı. Galatasaray, Fenerbahçe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Işıkspor’da forma giydi.  Aktif...

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Her Şey Seninle Başlar eğitmeni:
EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Batuhan Kürkçü

1987 yılı Ankara doğumlu olan Batuhan Kürkçü, Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. Askerlik sonrasında Türk Hava Kurumu Uçuş Akademisi’nde...

EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Ümit Sedat Bayram

ÜMİT SEDAT BAYRAM KİMDİR? Ümit Sedat Bayram 1977 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde mühendislik eğitimi aldı. Ulusal bir ilaç firmasında...

EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Harun Kilci

Harun Kilci Kariyer ve Yönetim Danışmanı Eğitmen 1999 yılında Kara Harp Okulundan Sistem Mühendisi olarak mezun oldu, 2005 yılında işletme...

Her Şey Seninle Başlar eğitmenleri, Manşet, Kübra Yalçın Her Şey Seninle Başlar eğitmenleri, Manşet, Kübra Yalçın
EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Kübra Yalçın

Kübra Yalçın İK Yöneticisi, Eğitmen Adana’da dünyaya gelen Kübra Yalçın birincilikle girdiği Doğu Akdeniz Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden ‘Şeref Öğrencisi’...

Meltem Can Karabay Meltem Can Karabay
EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Meltem Can Karabay

Meltem Can Karabay Yaşam Koçu ve Eğitmen İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünden mezun oldu. Kişisel gelişim alanına duyduğu...

Lisanslı Her Şey Seninle Başlar eğitmenleri Lisanslı Her Şey Seninle Başlar eğitmenleri
EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Özlem Baydar

Geçen yıl Her Şey Seninle Başlar eğitmen eğitimi açılmıştı. Seçilen eğitmen adaylarına Mümin Sekman tarafından eğitimler verildi ve artık göreve...

TREND