Sosyal Medya Hesaplarımız

MÜMİN SEKMAN

İpek Tuzcuoğlu Mümin Sekman hakkında yazdı!

“Büyü” filminin başrol oyuncusu İpek Tuzcuoğlu kendini geliştirmek, ataleti yenmek ve Mümin Sekman üzerine bir makale yazdı.

İPEK TUZCUOĞLU KİŞİSEL GELİŞİM ÜZERİNE YAZDI!

ASMALI KONAK dizisinde Dicle karakterini canlandıran İpek Tuzcuoğlu kişisel ataleti yenmek, Tamer Karadağlı ve Mümin Sekman üzerine Vatan gazetesindeki (ÇİKOLATA EKİ) köşesinde bir makale yazdı.

EVREN DÜŞÜNCEYİ DEĞİL HAREKETİ ALKIŞLAR

Yazan: İpek tuzcuoğlu
Kaynak: Vatan gazetesi

Mukadder Hanım, fazla kiloları olduğunu ve bunları vermesi gerektiğini, kilolarından kurtulursa ne kadar sağlıklı ve güzel olacağını bilmektedir.
Ancak bir türlü bu kilolardan kurtulamaz! Sanki görünmez bir kuvvet onu engellemektedir……

Soru: Mukadder Hanım”ı durduran nedir?

Tunç Bey mutlaka İngilizce öğrenmesi gerektiğini, bu durumdan dolayı neler kaybettiğini bilmektedir. Elinde çok sayıda kitap vardır. Ancak bir türlü İngilizce öğrenmeyi başaramamaktadır……

Soru: Sizce Tunç Bey”i durduran şey nedir?

Ülkenin Adalet Bakanı üç yıllık hapis cezasını 125 bin lira para cezasına çeviren kanunun adaletsiz olduğunu bilmektedir. Kriterleri belirleyen bu kanunun değiştirilmesine muhalefet edecek bir kesimin bulunmadığını da bilmektedir.

Bakan bu kanunun insanların adalete duyduğu güveni nasıl sarstığını da bilmektedir….

Soru: Sizce Bakanı engelleyen şey nedir?

Başarıyı kim istemez?

Çoğumuz bu duyguları yaşamıyor muyuz? Yukarıdaki paragraflar Mümin Sekman”ın Kişisel Ataleti Yenmek adlı kitabından alıntı. Mümin Bey”i bir dergide röportajını okurken tanıdım. Hemen gidip kitabını aldım.

Kitapta Atatürk”ten Naim Süleymanoğlu”na, Mahsun Kırımızıgül”den Sakıp Sabancı”ya yani kendi deyimiyle “yurdum insanı”nın başarı öyküleri, Alaturka ve Avrupai başarı, akademik araştırmalar ve özel anketler gibi birçok konu var. Yani başarıyı ve mutluluğu hedefleyen insanlara ışık tutan bir kitap.

Gerçekleşmesini en çok beklediğimiz kelimeler değil midir başarı ve mutluluk?
En iyi anne, en iyi yemek yapan kadın, en iyi müdür, en işi eş, en…. olmak istemez miyiz?

İşte o dönemde Mümin Bey”le tanışabilmeyi çok istemiştim. Bir gün dostum Tamer Karadağlı”yla karşılaştım. Derin bir sohbete dalmıştı. Sohbet ettiği kişi Mümin Sekman”dı. Beş dakika onlara katıldım, yarım saat oturdum.

Şimdi gelelim yazının başına….

Yapmak isteyip de bir türlü hiçbir şey yapamıyorsanız, ataletin kolları arasında sıkışıp kalmışsınız demektir. Ben, nerelerde sıkışıp kaldığımı, nerelerde ataletli, nerelerde ataleti yenmiş olduğumu keşfetmeye başladım. Bunların başında da yabancı dil geliyor.

Bir arkadaşımla dertleşiyordum. En çok üzüldüğü şey kilosu. Diyetisyene gidiyordu. Yiyeceklerine dikkat ettiğini söylemesine rağmen kilo veremiyordu. Bana göre onun kiloları bedeninde değil, bilincindeydi. Ona şunu önerdim: Diyetisyene gitmeden önce bilincini temizlemelisin.

Konuşurken gözlerinde bana hak vermiş olduğunun ışıltısını görmek bile beni çok mutlu etti. Ben o ışığı yakabilmiştim. Umarım o da bu küçük ışığa ışık katarak aydınlanabilir. Yani eyleme geçebilir.

Mümin Sekman insanları eyleme geçme şekillerine göre dört gruba ayırmış:

1-Bilen ve yapanlar, yani gündelik hayatta profesyonel olanlar.
2-Bilen ama yapmayanlar, yani ataletli insanlar. (Bana göre oldukça fazlayız!)
3-Yapan ama bilmeyenler, yani amatör kesim.
4-Yapmayan ve bilmeyenler için ise “istatistik insanları” diyor. Dünyada varlık ya da yoklukları sadece istatistikleri değiştiriyor. Yaptıkları tek şey yeni doğan bebek sayısını değiştirmek….

Ya siz? Gerek özel gerekse iş hayatınızda bilen ve yapan bir profesyonel olmak istemez misiniz? Ben isterim. Tek yapmamız gereken bilincimizi temizleyip, kendimize, yapımıza, ruhumuza uygun metodu bulmak… Yani benliğimize giden doğru yolu keşfetmek. Mümin Bey gibi bilgili kişileri köşemde ağırlamaktan ve sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alacağım.

Her zaman bilginin ışığında aydınlanmanız dileğimle….

Kigem.com Kişisel Gelişim Merkezi’nin kısaltmasıdır. Türkçedeki ilk kişisel gelişim ve sosyal başarı portalıdır. Yazar Mümin Sekman tarafından yayın hayatına sunulmuştur. 2000 yılında yayına başlayan site, 19 yıldır kesintisiz bir şekilde geliştirici yayınlarına devam etmektedir. Sitenin yıllık ziyaretçi sayısı 5.000.000 kişiyi aşmaktadır. İçeriği uzman bir ekip tarafından özenle hazırlanmaktadır.

MÜMİN SEKMAN

Mümin Sekman’ın 23. kitabı: Şampiyon Sözleri çıktı!

Bazı insanlar yükselmek için doğar. daha ileriye, daha yükseğe, daha hızlı ilerlemek için yaşar. Farklı spor dünyasından efsanevi isimlerin mücadele, azim, disiplin ve çalışkanlık felsefelerini anlattıkları fikirler kitap oldu. 1250’yi aşkın başarı tavsiyesi Sekman’ın yeni kitabında. 

Kitabın arka kapak yazısını aşağıda bulabilirsiniz.  

Spor Dünyasında Başarılı Olmak

• Pes etmeyi bir kez öğrendin mi alışkanlığa dönüşür.

–Vince Lombardi

• Kan, ter ve saygı. İlk ikisini verir, sonuncuyu kazanırsın.

–Dwayne Johnson

• Yapmadığın atışları asla sayıya çeviremezsin.

–Larry Bird

• Zayıf olana herkes acır, “kıskanılmak” ise çabayla kazanılır.

–Arnold Schwarzenegger

• Olduğun yerden başla. Elindekini kullan. Yapabildiğini yap.

–Arthur Ashe

Bir olimpiyat şampiyonu, size birebir başarı koçluğu yapsa ne kazanırdınız?

Lazer gibi odak, çelikten bir irade ve ateşli motivasyon!

Dünya şampiyonlarının hayat ve sporda başarı üzerine 1250 tavsiyesi bu kitapta. Şampiyonlar şöhret, servet, kudret, marifet, zafer ve hezimet üzerine hayat dersleri veriyor. Hayatın zorlu “unvan maçları”na çıkarken, mücadele gücünüzü artıracaklar.  Bu kitap şampiyon sporcular kadar, işinin şampiyonu olanlar için. Hayatın olimpik mücadelesinde yarışan CEO’lar, TUS adayı doktorlar, genç girişimciler veya üniversite adayları “zorlu zamanlarda güçlendiren fikirler” bulacak.

“Yetenek yoksulun servetidir,” der John Wooden. Yeteneği şöhrete, şöhreti servete, serveti kudrete, kudreti de daha büyük başarıya çevirmenin sistemini keşfedeceksiniz. Şampiyonluk bir zihin durumudur. Kazanmak için oynamak bir dünya görüşüdür. İnsan kendi hayatının şampiyonu olabilir. İçinde ve işinde “şampiyon zihniyeti inşa etmek” isteyenlere en kapsamlı kaynak…

Kitapta Muhammed Ali’den Pele’ye, Tiger Woods’tan Michael Jordan’a, Katarina Witt’ten Bruce Lee’ye, Roger Federer’den Ronaldo’ya alanın en iyileri kişisel sırlarını ve profesyonel sistemlerini anlatıyor. Çoğu kazanma taktiği Türkçeye ilk kez çevrildi. Türkiye’nin “başarı yazarı” Mümin Sekman da efsanelerin başarı sistemini analiz etti. 

Hayatı bir şampiyon gibi yaşamak isteyenler ve şampiyonluktan başka bir hayat düşünemeyenler için… Daha ileriye, daha yükseğe, daha güçlü ve daha hızlı!

Kitap  4 Eylül 2020 itibariyle dağıtılmaya başlanıyor. Kitapyurdu.com hariç tüm kitapçılarda bulabilirsiniz. 

Okumaya devam et

MÜMİN SEKMAN

KİGEM VE MÜMİN SEKMAN BAŞARI EĞİTMENİ YETİŞTİRİYOR!

Kendini geliştirmeyle profesyonelce ilgilenenler için
Mümin Sekman yönetiminde eğitmenlik eğitimi başlıyor. Kimler, nasıl lisanslı başarı eğitmeni olabilir? Ayrıntılar için tıklayın…

Okumaya devam et

MÜMİN SEKMAN

BÜYÜK BAŞARI ARAŞTIRMASI: BAŞ+ARI PETEĞİ!

BÜYÜK BAŞARI ARAŞTIRMASI: BAŞ+ARI PETEĞİ!

İnternette başarıya dair kaliteli içerik arıyorsunuz ama bir türlü bulamıyorsunuz değil mi? Çıkan içeriklerin çoğunun “çöp” olması sizi de yoruyor mu? Cevabınız “evet”se, sizin yeriniz bizim yanımız. Size güzel bir haberimiz var.

Başarı üzerine Türkiyenin en kapsamlı araştırma projesini başlatıyoruz. Büyük bir idealimiz var: Başarıyla ilgili tüm kaliteli kaynakları tek bir yere toplamak!

Biliyorsunuz, başarı kelimesi “baş” ve “arı” hecelerinden oluşur. “Başarı” üzerine “arı” gibi çalışacağımız bir projenin adı: Baş+Arı Peteği!

Hedefimiz net: Başarıyla ilgili en yararlı kaynakları tek bir yerde toplayıp herkesin kullanımına açmak. Kendi tüketeceğimiz içeriği üreteceğiz. Kullanışlı, güvenilir ve kaliteli içerik ihtiyacımızı kendimiz gidereceğiz.

Peki bunu nasıl yapacağız? Sistemimiz nasıl çalışacak? Başarıyla ilgili en kritik soruların cevabını, farklı kaynaklarda ve kanallardan gönüllülerimiz aracılığıyla bulacağız. Bu ham cevapları uzman editörlerimiz analiz edecek, sınıflandıracak ve  işleyecek. Metnin en son hali, bizzat ben düzelteceğim. Çıkan metinleri hep beraber kendimizi geliştirmek için kullanacağız.

Üzerinde birlikte çalışmak için kocaman bir “Başarı Peteği” hazırladım. Bu petek bizim çalışma çerçevemizi oluşturacak. Sizden beklentimiz ne? Arı gibi peteğin içine polen toplamanız! Nasıl mı? İnternette “arı” gibi dolaşıp, işe yarar, güzel ve vitaminli bilgileri (yani “baş+arı polenlerini”) toplamanızı rica edeceğiz. Bunlar başarıyla ilgili makale, video, belgesel, oyun, twit, karikatür, kitap, GIF veya TED konuşması olabilir. Bu “polenler”  uzman ekimizce işleyerek tüketebilir hale gelecek.

Sizden tam olarak ne bekliyoruz? Aşağıda başarıya dair sorularımızı bulacaksınız. Bunlar bizim peteğimiz. Bunların cevaplarını internet üzerinde, okuduğunuz kitaplarda, kütüphanenizde araştırıp,  bulduğunuz bilgileri “sizden istenen şekilde” girmenizi rica edeceğiz.

Çalışkan, istikrarlı, akılcı polen toplayıcılarımızla ileride yüz yüze bir araya geleceğiz. Bu araştırma projesi, yeni yazar adaylarını keşfetmek için de bir araç olacak.  “Amatör bir ruhla ama profesyonel bir tarzda” çalışmanızı öneriyoruz. Başarınızı izliyor olacağız.

Türkiye’nin en büyük başarı araştırmasının parçası olmaya hazırsanız, başlayabiliriz. Tüm cevapları tek seferde girmeniz mümkün olmadığı için her gün bir cevap girebilirsiniz. Önemli olan her gün en az bir miktar bilgi girmek. İstikrarlı çaba tek günlük kahramanlıktan daha önemli.

Sorular aşağıdaki adreste, cevaplar her yerde. Tıpkı bir şarkıda söylendiği gibi,

“Seher yeli çık dağlara, başarı poleni topla bizim için:)”

Baş+Arı peteğine ulaşmak için tıklayın:

www.kigem.net

MÜMİN SEKMAN

BAŞARI ARAŞTIRMA EKİBİ

Okumaya devam et
Advertisement

EĞİTMENLER

MEHTAP TOZCU MEHTAP TOZCU
EĞİTMENLER1 sene önce

Her Şey Seninle Başlar Eğitmeni: Mehtap Tozcu

Mehtap Tozcu Adana’da doğdu.  Çukurova Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı bölümünden mezun oldu.  Ahi Evran Üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimini tamamladı. Özel...

EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar Eğitmeni: Başak Koç

Milli voleybolcu Başak Koç, 1993 yılında Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde spor kariyerine başladı. Galatasaray, Fenerbahçe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Işıkspor’da forma giydi.  Aktif...

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Her Şey Seninle Başlar eğitmeni:
EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Batuhan Kürkçü

1987 yılı Ankara doğumlu olan Batuhan Kürkçü, Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. Askerlik sonrasında Türk Hava Kurumu Uçuş Akademisi’nde...

EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Ümit Sedat Bayram

ÜMİT SEDAT BAYRAM KİMDİR? Ümit Sedat Bayram 1977 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde mühendislik eğitimi aldı. Ulusal bir ilaç firmasında...

EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Harun Kilci

Harun Kilci Kariyer ve Yönetim Danışmanı Eğitmen 1999 yılında Kara Harp Okulundan Sistem Mühendisi olarak mezun oldu, 2005 yılında işletme...

Her Şey Seninle Başlar eğitmenleri, Manşet, Kübra Yalçın Her Şey Seninle Başlar eğitmenleri, Manşet, Kübra Yalçın
EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Kübra Yalçın

Kübra Yalçın İK Yöneticisi, Eğitmen Adana’da dünyaya gelen Kübra Yalçın birincilikle girdiği Doğu Akdeniz Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden ‘Şeref Öğrencisi’...

Meltem Can Karabay Meltem Can Karabay
EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Meltem Can Karabay

Meltem Can Karabay Yaşam Koçu ve Eğitmen İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünden mezun oldu. Kişisel gelişim alanına duyduğu...

Lisanslı Her Şey Seninle Başlar eğitmenleri Lisanslı Her Şey Seninle Başlar eğitmenleri
EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Özlem Baydar

Geçen yıl Her Şey Seninle Başlar eğitmen eğitimi açılmıştı. Seçilen eğitmen adaylarına Mümin Sekman tarafından eğitimler verildi ve artık göreve...

TREND