Sosyal Medya Hesaplarımız

EĞİTMENLER

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Meltem Can Karabay

Meltem Can Karabay

Meltem Can Karabay

Yaşam Koçu ve Eğitmen

İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünden mezun oldu. Kişisel gelişim alanına duyduğu ilgi zamanla artınca,  kariyerini bu yönde ilerletmeye karar verdi. Yüksek Lisansını St. Clements University Klinik Psikoloji bölümünde tamamladı. Şu anda aynı üniversitede Sosyal Psikoloji Doktorasına devam etmektedir.  

Profesyonel iş hayatında;  bankacılık, finans, telekomünikasyon ve eğitim gibi pek çok sektörde çalıştı. Bu firmaların insan kaynakları departmanına bağlı olarak,  “eğitim ve gelişim yönetimi” alanında danışman ve eğitmen olarak çalıştı. Kurumsal dünyada geçirdiği 13 yıllık süre, eğitmenlikte kullandığı gerçekçi fikirlere katkıda bulundu.  

2008-2012 yılları arasında “Yaşadığım hayat yaşamak istediğim hayat mı? Hayatımda başka neleri denemek istiyorum? Dünyaya nasıl katkıda bulunmak istiyorum?” sorularını kendine sordu. Kendi içine yaptığı yolculukta hayat amacımı keşfetti. Hedefine doğru  ve donanımlı şekilde ulaşmak için bir dizi eğitim aldı.

Öncelikle Sola Unitas’dan yaşam koçluğu eğitimi aldı. Yaşam koçluğu eğitimi sonrasında, Klinik ve Adli Psikoloji Derneğinden Temel Klinik Eğitimi, Kuraldışı Danışmanlıktan NLP,  Nefes Okulu’ndan Nefes Koçluğu Eğitmenliği sertifika programlarını tamamladı. 2012 yılından beri Nefes ve Yaşam Dönüşüm Metotları konusunda uzmanlık eğitimleri alıyor. Nefesin fiziksel, duygusal, zihinsel ve psikolojik etkilerini araştırmaya devam ediyor.

2014 yılında Phillip Hot ile Neuro-Linguistic Programming eğitimlerini tamamlayarak uygulayıcı/eğitmen olarak çalışmalarına devam etmektedir. 2015 Ocak ayından itibaren, Osho Meditasyon Turkey’de mentörlük yapmaktadır.  

Aynı zamanda 1.200.000 baskıyla türünde Türkiye rekoru kıran ‘Her Şey Seninle Başlar’ kitabının yazarı Mümin Sekman’dan eğitmenlik eğitimi aldı. Lisanslı bir HŞSB eğitmeni olarak, Türkiyenin metrekaresine düşen başarılı insan sayısını artırmayı amaçlıyor.

Bugüne kadarki eğitim tecrübesini farklı teknikleri birleştirerek kişilerin gelişimine yardımcı olan programlar geliştirmekte ve uygulamaktadır.

www.meltemcankarabay.com

meltem@meltemcankarabay.com

Kigem.com Kişisel Gelişim Merkezi’nin kısaltmasıdır. Türkçedeki ilk kişisel gelişim ve sosyal başarı portalıdır. Yazar Mümin Sekman tarafından yayın hayatına sunulmuştur. 2000 yılında yayına başlayan site, 19 yıldır kesintisiz bir şekilde geliştirici yayınlarına devam etmektedir. Sitenin yıllık ziyaretçi sayısı 5.000.000 kişiyi aşmaktadır. İçeriği uzman bir ekip tarafından özenle hazırlanmaktadır.

EĞİTMENLER

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Batuhan Kürkçü

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni:

1987 yılı Ankara doğumlu olan Batuhan Kürkçü, Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. Askerlik sonrasında Türk Hava Kurumu Uçuş Akademisi’nde pilotaj (ATPL) eğitimi aldı. 2014 yılında Atlasglobal ve Freebird Havayolları’nda Airbus yolcu uçaklarında ikinci pilot olarak görev yaptı.  

Hitabet konusuna ilgi duydu, insanı odağına aldı ve 2016 yılında kariyer yolculuğunu değiştirerek eğitim ve bireysel gelişim alanlarına yöneldi. İzgören Akademi’de “Eğitmen Uzmanlık Programı”nı (EUP) başarıyla tamamladı. Anka Koçluk’ta Bütünsel Yaşam Koçluğu ve Öğrenci Koçluğu sertifika programlarının yanı sıra Çağdaş Drama Derneği’nde Yaratıcı Drama Eğitmenliği/Liderliği eğitimlerini tamamladı.1.200.000 baskı yaparak türünde Türkiye rekoru kıran “Her Şey Seninle Başlar” kitabının yazarı Mümin Sekman‘dan eğitici eğitimi aldı.

Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Bahçeşehir Üniversitesi ve Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu ile birlikte yürüttüğü “Sosyal Uyum İçin Eğitim ve İstihdam Desteği Projesi”nde Türklere ve Suriyelilere 10 farklı başlıkta bireysel gelişim eğitimleri verdi.  

Kurumlarda ve üniversitelerde verdiği eğitimler ve seminerler: Her Şey Seninle Başlar, Etkili Sunum Teknikleri, Etkili İletişim Teknikleri, Takım Çalışması, Çatışma Yönetimi, Duygu Yönetimi, Zaman Yönetimi, Stresle Baş Etme Becerileri, Temel Koçluk Becerileri, Mülakat Teknikleri, Bardağı Kırın, Başarı Asimptotu, Motivasyonel Stratejiler, Hayal Merdiveni.

Yetişkinlere ve öğrencilere yönelik motivasyon, disiplin ve başarı odaklı koçluk çalışmaları yürütmektedir. Havayolu pilotu olmak isteyenlere Pilotaj Danışmanlığı (CPL, ATPL, Airbus 320/321, DLR) hizmeti sunmaktadır. Aynı zamanda Yaratıcı Drama Eğitmeni/Lideri olarak okullarda, üniversitelerde ve kurumlarda çocuklar ve yetişkinler için konulu drama atölyelerinin yanı sıra oyun atölyeleri düzenlemektedir. Bununla birlikte lisanslı bir HŞSB eğitmeni olarak, Türkiye’nin metrekaresine düşen başarılı insan sayısını artırmayı amaçlamaktadır.

Gönüllü çalışmalar kapsamında TEDxHacettepeUniversity etkinliğinde “Konuşmacı Menajeri” olarak görev yaptı. Bir topluluk önünde konuşma ve liderlik kulübü olan Ankara Türkçe Toastmasters Kulübü’nde Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak yönetim kurulunda yer aldı.

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Türkiye Uğur Böcekleri Derneği’nin gönüllü eğitmenlerinden biri olarak okullarda, üniversitelerde, yetiştirme yurtlarında, çocuk yuvalarında, ceza infaz kurumlarında ve sivil toplum kuruluşlarında “Kendi Hayatınızın Lideri Olun” seminerleri vermektedir.

Dünyanın lider yetiştiren en büyük gençlik organizasyonu olan AIESEC’te görev alan öğrencilerle birlikte gönüllü faaliyetlerde bulunmaktadır. Üniversite toplulukları ile işbirliği yapan bir dijital platform olan Unicommunitytr’de üniversite öğrencilerine kariyer alanında mentorluk yapmaktadır.   


Web Sitesi: www.batuhankurkcu.com

İletişim: destek@batuhankurkcu.com

Okumaya devam et

EĞİTMENLER

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Ümit Sedat Bayram

Ümit Sedat Bayram, Manşet, Her Şey Seninle Başlar eğitmenleri

ÜMİT SEDAT BAYRAM KİMDİR?

Ümit Sedat Bayram 1977 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde mühendislik eğitimi aldı. Ulusal bir ilaç firmasında 12 sene görev yaptı. 10 yıl İç Anadolu ve Akdeniz Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Bu süreçte Ankara Atılım Üniversitesi’nde MBA (İşletme Yüksek Lisans) eğitimini tamamladı. Eş zamanlı olarak satış, pazarlama, toplam kalite yönetimi, kurumsal iletişim, insan kaynakları, üretim teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı ve kişisel gelişim uzmanlığı üzerine eğitimler aldı.

Uludağ Üniversitesi İş Hukuku Uzmanlığı ve Eğitici Eğitimi programlarını tamamladı.

İş hukuku, iş güvenliği, eğitim ve danışmanlık hizmetleri üzerine An Kar Eğitim Danışmanlık şirketini kurdu. Mesleğini en iyi şekilde icra etme düşüncesi ile şirketini TKY ve OHSAS süreçlerine dahil etti. Profesyonel anlamda hizmet verdiği kurumsal işletmelere iş hukuku ve yönetim uygulamaları üzerine danışmanlık yapmaktadır.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olup, Yeditepe Üniversitesi tarafından açılan programlarda Yangın Eğitimcisi, Yüksekte Çalışma Eğitimcisi, Acil Durum Kriz Yönetimi Eğitimcisi, Kapalı Kısıtlı Alan Eğitimcisi oldu ve bu konular üzerine önemli projelerde görev üstlendi. Ayrıca ilköğretim çağındaki çocuklara kendi özel projesi olan “Ev ve Okul Kazalarından Korunma Yöntemleri” üzerine eğitimler de vermektedir.

Evli ve iki kız babası olup Antalya’da yaşamaktadır.

Antalya ve Türkiye’nin önemli STK’larından olan ANTİAD ve ASKON’a üye olup, iş insanları ile bilgi ve tecrübe paylaşımları yapmak üzere kişisel gelişim eğitimleri de düzenlemektedir. Yerel gazetelerde ve Antalya’nın önemli haber dergilerinden Akdeniz Bülten’de köşe yazıları yayınlanmaktadır.

1.200.000 baskı yaparak türünde Türkiye rekoru kıran ‘Her Şey Seninle Başlar’ kitabının yazarı Mümin Sekman’dan eğitmenlik eğitimi aldı. Lisanslı bir HŞSB eğitmeni olarak, Türkiye’de metrekare başına düşen başarılı insan sayısını artırmayı amaçlıyor.

Kendisi ile www.umitsedatbayram.com üzerinden de iletişime geçebilirsiniz.

Okumaya devam et

EĞİTMENLER

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Harun Kilci

Manşet, Her Şey Seninle Başlar eğitmenleri, Harun Kılcı

Harun Kilci

Kariyer ve Yönetim Danışmanı

Eğitmen

1999 yılında Kara Harp Okulundan Sistem Mühendisi olarak mezun oldu, 2005 yılında işletme lisansını ve 2012 yılında İstanbul Üniversitesinde İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisansını tamamladı. 2011-2015 yılları arasında Sabancı Üniversitesi’nde Liderlik Fakültesini tamamladı. Çalışma hayatı boyunca birçok mesleki kurs ve eğitimleri tamamlamasının yanında 6 Sigma Uzman Yeşil Kuşak ve REFA diploması sahibidir.

1999 yılında Başak Gıda A.Ş.’de Genel Müdür Asistanı olarak çalışma hayatına başladı. 2001 yılında Uğur Teneke Ambalaj ve Plastik Sanayi A.Ş’de personel müdürü, 2007 yılında Borusan Mannesmann Boru

A.Ş.de Halkalı Fabrikası İnsan Kaynakları ve İdari İşler Bölüm Müdürü olarak çalışma hayatına devam etti. 2013 yılında Borusan Holding bünyesinde iç eğitmen seçilerek mevcut görevine paralel uzmanlık alanlarına yönelik eğitimler vermeye başladı.

Haziran 2014 da yaşadığı bir kazada aşil tendonunun kopması ile 2 ay yatağa mahkum, bir yıl koltuk değnekleri ile yaşamak zorunda kaldı. Bu süreç hayatı ve kendisini sorguladığı, yaşam amacını keşfetmeye uğraştığı bir dönemin başlangıcı oldu. 2016 yılında kurumsal iş hayatından ayrılıp kendi şirketini kurdu.

Halen bireylerin ve şirketlerin potansiyellerini keşfetmeleri ve performanslarını artırmalarına imkan verecek kişisel ve kurumsal danışmanlık hizmeti vermekte, mentorluk ve kariyer danışmanlığı yapmaktadır. Ayrıca işletmenin ihtiyaçları doğrultusunda kendilerine özel eğitim içerikleri tasarlayıp eğitimler vermektedir.

“Zamanını Yönet Hedefine Ulaş”, “Takım Olmak ve Performansı Artırmak”, “Değişim Yönetimi ve Cesareti”, “Etkili Takım Çalışması”, “Dönüşüm Seninle Başlar”, “Yeni Nesil Liderlik” vermiş olduğu eğitimlerden bazılarıdır.

Kendini keşif yolculuğunda, insanların kendi kendilerine engeller koydukları için potansiyellerinden uzaklaştıklarını gördü. Başarılı olmaya başladıklarında bu engelleri kaldırmak ve potansiyellerini keşfetmek için cesaretleneceklerine inandı. Bu düşünce ile devam ettiği yolculuğunda 2018 Ekiminde yolu Mümin Sekman ile kesişti.

1.200.000 baskı yaparak türünde Türkiye rekoru kıran ‘Her Şey Seninle Başlar’ kitabının yazarı Mümin Sekman’dan eğitmenlik eğitimi aldı. Lisanslı bir HŞSB eğitmeni olarak, Türkiye’nin metrekaresine düşen başarılı insan sayısını artırmayı amaçlıyor.

Detaylı bilgi için; www.harunkilci.com

Okumaya devam et
Advertisement

EĞİTMENLER

TREND