Sosyal Medya Hesaplarımız

EĞİTMENLER

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Meltem Can Karabay

Meltem Can Karabay

Meltem Can Karabay

Yaşam Koçu ve Eğitmen

İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünden mezun oldu. Kişisel gelişim alanına duyduğu ilgi zamanla artınca,  kariyerini bu yönde ilerletmeye karar verdi. Yüksek Lisansını St. Clements University Klinik Psikoloji bölümünde tamamladı. Şu anda aynı üniversitede Sosyal Psikoloji Doktorasına devam etmektedir.  

Profesyonel iş hayatında;  bankacılık, finans, telekomünikasyon ve eğitim gibi pek çok sektörde çalıştı. Bu firmaların insan kaynakları departmanına bağlı olarak,  “eğitim ve gelişim yönetimi” alanında danışman ve eğitmen olarak çalıştı. Kurumsal dünyada geçirdiği 13 yıllık süre, eğitmenlikte kullandığı gerçekçi fikirlere katkıda bulundu.  

2008-2012 yılları arasında “Yaşadığım hayat yaşamak istediğim hayat mı? Hayatımda başka neleri denemek istiyorum? Dünyaya nasıl katkıda bulunmak istiyorum?” sorularını kendine sordu. Kendi içine yaptığı yolculukta hayat amacımı keşfetti. Hedefine doğru  ve donanımlı şekilde ulaşmak için bir dizi eğitim aldı.

Öncelikle Sola Unitas’dan yaşam koçluğu eğitimi aldı. Yaşam koçluğu eğitimi sonrasında, Klinik ve Adli Psikoloji Derneğinden Temel Klinik Eğitimi, Kuraldışı Danışmanlıktan NLP,  Nefes Okulu’ndan Nefes Koçluğu Eğitmenliği sertifika programlarını tamamladı. 2012 yılından beri Nefes ve Yaşam Dönüşüm Metotları konusunda uzmanlık eğitimleri alıyor. Nefesin fiziksel, duygusal, zihinsel ve psikolojik etkilerini araştırmaya devam ediyor.

2014 yılında Phillip Hot ile Neuro-Linguistic Programming eğitimlerini tamamlayarak uygulayıcı/eğitmen olarak çalışmalarına devam etmektedir. 2015 Ocak ayından itibaren, Osho Meditasyon Turkey’de mentörlük yapmaktadır.  

Aynı zamanda 1.200.000 baskıyla türünde Türkiye rekoru kıran ‘Her Şey Seninle Başlar’ kitabının yazarı Mümin Sekman’dan eğitmenlik eğitimi aldı. Lisanslı bir HŞSB eğitmeni olarak, Türkiyenin metrekaresine düşen başarılı insan sayısını artırmayı amaçlıyor.

Bugüne kadarki eğitim tecrübesini farklı teknikleri birleştirerek kişilerin gelişimine yardımcı olan programlar geliştirmekte ve uygulamaktadır.

www.meltemcankarabay.com

meltem@meltemcankarabay.com

Kigem.com Kişisel Gelişim Merkezi’nin kısaltmasıdır. Türkçedeki ilk kişisel gelişim ve sosyal başarı portalıdır. Yazar Mümin Sekman tarafından yayın hayatına sunulmuştur. 2000 yılında yayına başlayan site, 19 yıldır kesintisiz bir şekilde geliştirici yayınlarına devam etmektedir. Sitenin yıllık ziyaretçi sayısı 5.000.000 kişiyi aşmaktadır. İçeriği uzman bir ekip tarafından özenle hazırlanmaktadır.

EĞİTMENLER

Her Şey Seninle Başlar Eğitmeni: Mehtap Tozcu

MEHTAP TOZCU

Mehtap Tozcu Adana’da doğdu. 

Çukurova Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı bölümünden mezun oldu. 

Ahi Evran Üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimini tamamladı.

Özel öğretim kurumlarında Türk Dili Edebiyatı öğretmeni olarak görev yaptı. 2014 yılında ilk ve ortaokul öğrencilerinin okul derslerinin desteklendiği Mehtap Tozcu Etüt Eğitim Merkezi’ni açtı. 2016 yılında daha geniş kitlelere eğitim verebilmek amacıyla Mehtap Tozcu Kişisel Gelişim Kursu’nu kurdu. Halen Mehtap Tozcu Kişisel Gelişim Kursunda öğretmenlik  ve yöneticilik görevine devam etmektedir. Öğrencilerin başarısını 360 derece yönetmek için destek sistemleri geliştirmektedir.

Yaşamı boyunca insan gelişimini merkeze alan Mehtap Tozcu; öğretmen, öğrenci ve anne babalara eğitimler verdi. Kendi en iyi versiyonlarını bulmaları için destek oldu.

Verdiği eğitimlerden bazıları:

  • Anne babalar için; “Ebeveyn Farkındalığı, Şiddetsiz İletişim,
  • Öğretmenler için; “Başarı Koçluğu, Şiddetsiz iletişim”,
  • Öğrenciler için;”Başarı Koçluğu, Stres-Kaygı Yönetimi”.

Ayrıca, öğrenciler ve velilere Her Şey Seninle Başlar seminerini vermektedir. Kadınların bireysel farkındalıklarını arttırarak çocukların gelişimini desteklemek amacıyla, Gelişimci Anne Çemberleri oluşturmaktadır.

“En önemli yatırım insana yapılandır” felsefesine inanan Mehtap Tozcu, “Her Şey Seni̇nle Başlar, NLP Practi̇ti̇oner , Tanrıça Yolu Okulu ( Kadin Li̇derli̇k Programı), Başarı Koçluğu, Ki̇şi̇li̇k Profi̇lleri̇yle Etki̇li̇ İleti̇şi̇m Tekni̇kleri̇”  başta olmak üzere pek çok eğitim aldı.

1.250.000 baskı yaparak türünde Türkiye rekoru kıran Her Şey Seninle Başlar kitabının yazarı Mümin Sekman‘dan “Eğitmenlik Eğitimi” aldı. Lisanslı bir HŞSB eğitmeni olarak, Türkiye’nin metrekaresine düşen başarılı insan sayısını artırmayı amaçlamaktadır.

Özellikle yoğunlaştığı konular ise şunlardır;

  • Bireylerin kendini tanıması ve gelişim planı oluşturması.
  • Kendi değerlerinin farkına vararak potansiyelini keşfetmek.
  • Konfor alanlarından çıkarak, kendini amaçları için harekete geçirmek.
  • Çocukların başarısını artıran bir aile kültürü oluşturmak.
  • Çocukların beklenmedik başarısızlıklarıyla başa çıkabilmek

Okumaya devam et

EĞİTMENLER

Her Şey Seninle Başlar Eğitmeni: Başak Koç

Milli voleybolcu Başak Koç, 1993 yılında Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde spor kariyerine başladı. Galatasaray, Fenerbahçe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Işıkspor’da forma giydi. 

Aktif sporculuğun ardından bir süre Vakıfbank Spor Kulübü’nün genel menajerliğini yaptı. Lig Şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve Şampiyonlar Ligi’nde final tecrübesi yaşadı. 

Spor kariyerinin yanında, iletişim sanatına da ilgi duyan Koç, İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Gazeteciliği bölümünden mezun oldu. Mehmet Ali Birand’ın 32.Gün programında televizyonculuk kariyerine başladı.

Medya serüveni Eurosport, Galatasaray TV, TRTTürk, TRTSpor’da devam etti.  Power Group ve RadyoSpor’da radyo programları yaptı. Yazılı basında da Akşam, Yeni Yüzyıl, Fanatik ve Hürriyet gazetelerinde okurlarla buluştu. Medya mecralarında gazeteci, yazar ve sunucu olarak görev yaptı.

Gelişim odaklı yolculuğunda  Kuşdili’nde Sunuculuk- Spikerlik, TÜRVAK’ta Televizyon Haberciliği eğitimi aldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Sertifika Programına da katıldı. 

Başak Koç sunuculuk kariyerine; ulusal ve uluslararası kongreler, konferanslar, paneller, seminerler ve sportif organizasyonlarla devam ediyor.

Türkiye’de maç anlatan ilk ve tek kadın spiker olan Koç; voleybol ile birlikte bisiklet ve atletizmde de “sporun sesi” olarak anılıyor.  Farklı televizyon kanallarında maç anlatımları sürüyor.

Hayat yolculuğunda azimli çaba, hak edilmiş özgüven ve kazanma hissine çok değer veren Koç, takım oyununa inanıyor. Türkiye’nin metrekaresine düşen başarılı insan sayısını da artırmayı amaçlıyor.

Bu yolda, 1.200.000 baskı yaparak türünde Türkiye rekoru kıran ‘Her Şey Seninle Başlar’ kitabının yazarı Mümin Sekman’dan eğitmenlik eğitimi aldı. Lisanslı bir Her Şey Seninle Başlar eğitmeni olarak, başta spor dünyası olmak üzere, hayallerini gerçekleştirme yöntemlerini anlatmaya devam ediyor.


Web Sitesi: www.basakkoc.com.tr

Okumaya devam et

EĞİTMENLER

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Batuhan Kürkçü

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni:

1987 yılı Ankara doğumlu olan Batuhan Kürkçü, Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. Askerlik sonrasında Türk Hava Kurumu Uçuş Akademisi’nde pilotaj (ATPL) eğitimi aldı. 2014 yılında Atlasglobal ve Freebird Havayolları’nda Airbus yolcu uçaklarında ikinci pilot olarak görev yaptı.  

Hitabet konusuna ilgi duydu, insanı odağına aldı ve 2016 yılında kariyer yolculuğunu değiştirerek eğitim ve bireysel gelişim alanlarına yöneldi. İzgören Akademi’de “Eğitmen Uzmanlık Programı”nı (EUP) başarıyla tamamladı. Anka Koçluk’ta Bütünsel Yaşam Koçluğu ve Öğrenci Koçluğu sertifika programlarının yanı sıra Çağdaş Drama Derneği’nde Yaratıcı Drama Eğitmenliği/Liderliği eğitimlerini tamamladı.1.200.000 baskı yaparak türünde Türkiye rekoru kıran “Her Şey Seninle Başlar” kitabının yazarı Mümin Sekman‘dan eğitici eğitimi aldı.

Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Bahçeşehir Üniversitesi ve Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu ile birlikte yürüttüğü “Sosyal Uyum İçin Eğitim ve İstihdam Desteği Projesi”nde Türklere ve Suriyelilere 10 farklı başlıkta bireysel gelişim eğitimleri verdi.  

Kurumlarda ve üniversitelerde verdiği eğitimler ve seminerler: Her Şey Seninle Başlar, Etkili Sunum Teknikleri, Etkili İletişim Teknikleri, Takım Çalışması, Çatışma Yönetimi, Duygu Yönetimi, Zaman Yönetimi, Stresle Baş Etme Becerileri, Temel Koçluk Becerileri, Mülakat Teknikleri, Bardağı Kırın, Başarı Asimptotu, Motivasyonel Stratejiler, Hayal Merdiveni.

Yetişkinlere ve öğrencilere yönelik motivasyon, disiplin ve başarı odaklı koçluk çalışmaları yürütmektedir. Havayolu pilotu olmak isteyenlere Pilotaj Danışmanlığı (CPL, ATPL, Airbus 320/321, DLR) hizmeti sunmaktadır. Aynı zamanda Yaratıcı Drama Eğitmeni/Lideri olarak okullarda, üniversitelerde ve kurumlarda çocuklar ve yetişkinler için konulu drama atölyelerinin yanı sıra oyun atölyeleri düzenlemektedir. Bununla birlikte lisanslı bir HŞSB eğitmeni olarak, Türkiye’nin metrekaresine düşen başarılı insan sayısını artırmayı amaçlamaktadır.

Gönüllü çalışmalar kapsamında TEDxHacettepeUniversity etkinliğinde “Konuşmacı Menajeri” olarak görev yaptı. Bir topluluk önünde konuşma ve liderlik kulübü olan Ankara Türkçe Toastmasters Kulübü’nde Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak yönetim kurulunda yer aldı.

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Türkiye Uğur Böcekleri Derneği’nin gönüllü eğitmenlerinden biri olarak okullarda, üniversitelerde, yetiştirme yurtlarında, çocuk yuvalarında, ceza infaz kurumlarında ve sivil toplum kuruluşlarında “Kendi Hayatınızın Lideri Olun” seminerleri vermektedir.

Dünyanın lider yetiştiren en büyük gençlik organizasyonu olan AIESEC’te görev alan öğrencilerle birlikte gönüllü faaliyetlerde bulunmaktadır. Üniversite toplulukları ile işbirliği yapan bir dijital platform olan Unicommunitytr’de üniversite öğrencilerine kariyer alanında mentorluk yapmaktadır.   


Web Sitesi: www.batuhankurkcu.com

İletişim: destek@batuhankurkcu.com

Okumaya devam et
Advertisement

EĞİTMENLER

MEHTAP TOZCU MEHTAP TOZCU
EĞİTMENLER1 sene önce

Her Şey Seninle Başlar Eğitmeni: Mehtap Tozcu

Mehtap Tozcu Adana’da doğdu.  Çukurova Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı bölümünden mezun oldu.  Ahi Evran Üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimini tamamladı. Özel...

EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar Eğitmeni: Başak Koç

Milli voleybolcu Başak Koç, 1993 yılında Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde spor kariyerine başladı. Galatasaray, Fenerbahçe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Işıkspor’da forma giydi.  Aktif...

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Her Şey Seninle Başlar eğitmeni:
EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Batuhan Kürkçü

1987 yılı Ankara doğumlu olan Batuhan Kürkçü, Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. Askerlik sonrasında Türk Hava Kurumu Uçuş Akademisi’nde...

EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Ümit Sedat Bayram

ÜMİT SEDAT BAYRAM KİMDİR? Ümit Sedat Bayram 1977 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde mühendislik eğitimi aldı. Ulusal bir ilaç firmasında...

EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Harun Kilci

Harun Kilci Kariyer ve Yönetim Danışmanı Eğitmen 1999 yılında Kara Harp Okulundan Sistem Mühendisi olarak mezun oldu, 2005 yılında işletme...

Her Şey Seninle Başlar eğitmenleri, Manşet, Kübra Yalçın Her Şey Seninle Başlar eğitmenleri, Manşet, Kübra Yalçın
EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Kübra Yalçın

Kübra Yalçın İK Yöneticisi, Eğitmen Adana’da dünyaya gelen Kübra Yalçın birincilikle girdiği Doğu Akdeniz Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden ‘Şeref Öğrencisi’...

Meltem Can Karabay Meltem Can Karabay
EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Meltem Can Karabay

Meltem Can Karabay Yaşam Koçu ve Eğitmen İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünden mezun oldu. Kişisel gelişim alanına duyduğu...

Lisanslı Her Şey Seninle Başlar eğitmenleri Lisanslı Her Şey Seninle Başlar eğitmenleri
EĞİTMENLER2 sene önce

Her Şey Seninle Başlar eğitmeni: Özlem Baydar

Geçen yıl Her Şey Seninle Başlar eğitmen eğitimi açılmıştı. Seçilen eğitmen adaylarına Mümin Sekman tarafından eğitimler verildi ve artık göreve...

TREND