Sosyal Medya Hesaplarımız

GELİŞİM GRUBU

MÜMİN SEKMAN BAŞARI KULÜBÜ VE KİGEM GELİŞİM GRUBU HAKKINDA

Starbucks’ın kurucusu Howard Schultz başarı felsefesini açıklarken, “parçası olmak istediğin şeyi yarat” diyordu. Kigem Gelişim Grubunu ve MS Başarı Kulübünü tasarlarken bu felsefeden yola çıktık.

Birlikte gelişebileceğimiz, birbirimizin beynini besleyeceğimiz, benzer kafa yapısına ve mantık kalitesine sahip insanlardan oluşan, “parçası olmak istediğimiz” bir grup oluşturmak istedik.

Sürekli öğrenen, profesyonelce gelişen, akıllı insanlarla sosyalleşen, zamanla aynı şeylere gülüşen bir grup hayal edin. Birbirimizi iyileştireceğiz, birbirimizi geliştireceğiz, birlikte büyüyeceğiz. Birimiz hepimizi, hepimiz birimizi geliştireceğiz!

Dr. Feldenkrais’in bir sözü grup olarak mottomuz olacak: “Amacımız imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı da zarif ve zevkli yapmanın yollarını bulmaktır.”

Hazırsanız başlıyoruz! Kapsamlı bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuyacak sabrınız, enerjiniz ve disiplininiz yoksa, yol yakınken geri dönebilirsiniz, bu gruplarda olmamak sizin için daha uygun olabilir:)

Gerçekten gelişimle ilgileniyorsanız, sizin yeriniz bizim yanımız.

Gelişim Grubunda ve Başarı Kulübünde neler bulacaksınız?

İnsanın iç dünyasını geliştirip, iş hayatında yükselmesini sağlayan her şey ilgi alanımıza giriyor. Grup dayanışması, senkronize gelişim ve ortak akıl üretimi yapacağız.

Gelişim odaklı beyinleri birleştireceğiz. Beyinlerini yeni ve yararlı içeriklerle besleyeceğiz. Bazı günler yeni bir bilgi vereceğiz. Bazı günler harika motivasyon mesajları paylaşacağız. Bazı günler yeni başarı taktikleri anlatacağız. Bazı günler geliştirici egzersizler yaptıracağız. Bazı günler geliştirici kitap, film, belgesel önereceğiz.

Kafanızın takıldığı sorulara cevap bulacağınız “Mümin Sekman ile soru-cevap seansları” olacak. Bazen internet üzerinden buluşacağız. Bazen de yüz yüze seminer yapmayı önereceğiz. Koçluğun, mentörlüğün ve danışmanlığın araçlarını yerine göre kullanacağız.

Size başarmak istediklerinizi sorup, hedefinizi takip edeceğiniz. Hayatınızda kaybolduğunuzda uyaracağız. Başladığınız yeri, olduğunuz yeri, olmak istediğiniz yeri size hatırlatacağız. Kendinizi sabote etmenize izin vermeyeceğiz:)

Başarı hedeflerinizi hem takip edip hem de sizi teşvik edecek dostlar bulacaksınız. Tanıklık etmek de önemli. Rüyalarınızı gerçekleştirme sürecinde, harika başarı tanıklarınız olacak. Küçük ilerlemelerimiz de büyük başarılarımız da birbirimize ilham verecek.

Geliştirici bir ilişki ekosisteminin içinde olmak

Jim Rohn’un dediği gibi, “En sık görüştüğünüz 5 kişinin ortalamasına” dönüşürsünüz!

Amacımız ortalamanızı yükseltecek insanlarla tanıştırmak. 

Gelişmekte olan ülkelerde, insan geliştikçe yalnızlaşmaya başlar. Yakın çevrenizde size benzeyen insanlar pek yok mu? O insanlarla bu grupta tanışabilirsiniz. Belki şehrinizde yaşayan, aynı değerlere sahip yeni insanlar keşfedeceksiniz.

Hedeflerinize nasıl ulaşabileceğinizi ve kendi en iyi halinizi nasıl oluşturabileceğinizi bilen profesyoneller de olacak aramızda. Gelişmeyi ve geliştirmeyi yaşam tarzına dönüştürmüş, gelişim odaklı insanlar bulacaksınız.

Tabii tüm bunlar bizim ideallerimiz. Bu noktadan başlamayacağız ama bu hedefe doğru ilerleyeceğiz. Sizin katkılarınız olmaksızın, bunu gerçekleştiremeyiz. Gelişim grupları katılımcısı kadar iyi olabilir. Katılımcıların grubun kolektif zekasını ve enerjisini yükseltmesini bekliyoruz. Seçimlerimizi buna göre yapacağız, etkileşim sürecini buna göre tasarlayacağız.

Mümkün olan en iyi geliştirici deneyimi yaşatmak isteriz. 

Kimler ve neler için uygun değil?

Gelişim grubu ne değildir? Terapi grubu veya grup terapisi değildir. Siyasi, dini, etnik propaganda yapma yeri değildir.  “Geyik yapmak” için uygun değildir. “İçini dökerek rahatlamak” için değildir. Cinsiyetçi ifadelerin, antidemokratik söylemlerin, uygarlık ideallerini aşağılamanın yeri değildir.

Gelişim grupları yapısı gereği az ama nitelikli insanlardan oluşunca üyelerine optimum faydayı sağlayabiliyor. Bu da katılımcıları seçmeyi, sayıyı sınırlamayı ve gerektikçe bazı kişileri elemeyi gerektiriyor. Herkese ve her kesime açık grupların verimsizliği, sosyal medya hesaplarındaki takipçi yorumlarında kendini gösteriyor.

Biz dijital teknolojilerin verdiği imkanları, insanı geliştirecek içeriklerle buluşturacağız.

Kalabalıklar içinde kaybolmuş, kaliteli insanları bir araya getirmek için varız. 

Katılımcıları buna göre seçeceğiz ve gerektikçe de eleyeceğiz.

Katılımcıların sayısını değil, katkısını ve kalitesini önemsiyoruz.

Birleşmiş başarılı beyinleri bir araya getirmek istiyoruz.

Eğer tüm bunlar sizin için de uygunsa, aşağıdaki seçeneklerden size uygun olanı seçip, ilgili başvuru formunu doldurabilirsiniz. Eğer tümüne başvurmak istiyorsanız, değerlendirme ekibi farklı olduğu için, maalesef her birini ayrı ayrı doldurmanız gerekiyor.

Sizin için 3 geliştirici seçenek tasarladık:

1- Başarı Mentorluk Kulübü: Fiziksel buluşmalar, birebir görüşmeler, dijital etkileşim var.

2- Kigem Gelişim Grubu: Dijital etkileşim ve geliştirici günlük gönderiler var.

3- Eğitici bülten aboneliği: Grup etkileşimi yok, sadece geliştirici gönderiler var.

Aşağıda tüm bunların detaylarını bulabilirsiniz. Seçenekler bizden, seçim sizden.

1- MS BAŞARI MENTORLUK KULÜBÜ

Mümin Sekman yönetiminde, başarı mentorluk grubudur.

Hem birebir görüşme hem de grup çalışmasına dayalıdır. 

Hem yüz yüze görüşme hem de internet üzerinden görüşmelere dayalıdır.

Hem fiziksel mekanlarda buluşulacak hem de internet üzerinden seminer ve sohbet grubu kurulacaktır.

Başarmak için yaşayan ve kayda değer bazı başarılar kazanmış insanlar içindir.

Üstün başarı potansiyeli olan ama henüz kendini tam gerçekleştirememiş kişilere daha uygundur.

Yeteneğini yönetmek, potansiyelini performansa çevirmek, işinde daha da yükselmek, sükseli başarılar kazanmak, başarıyı yönetmek ve kazanılmış başarıyı sürdürmek odaklıdır. Başarı testleri, başarı seminerleri, başarı taktikleri, başarı koçluğu, ilgili kitap önerileri, bireysel danışmanlık, başarı üzerine soru cevap seanslarından oluşacaktır.

Soruları Mümin Sekman cevaplayacak, moderasyonu grup asistanı yapacaktır. İçerik paylaşımından çok, danışmanlık ağırlıklı gruptur. Mümin Sekman’ı doğrudan başarı mentoru yapmak isteyenlere önerilir. Başarı kulübündekiler, isterlerse Kigem Gelişim Grubuna ücretsiz katılabilecektir.

Başarı Mentorluk Kulübü’nde neler bulacaksınız?  

Bu seçenekte size şunları sunuyoruz:

 • Her katılımcıyla başlangıçta yüz yüze birebir seans yapılacaktır.
 • Katılımcılar kariyeriyle ilgili kritik karar anlarında telefonla görüşebilecektir.
 • Üç ayda bir toplu soru cevap seansı (dijital platformda) yapılacaktır.
 • Yılda bir kez tüm grup İstanbulda bir araya getirilecektir.
 • Whatsapp üzerinden başarı mentorluk grubu oluşturulacaktır. 
 • Mümin Sekman da grup içinde doğrudan bulunacaktır.
 • Başvurular özgeçmiş üzerinden seçilerek kabul edilecektir.
 • İdeal katılımcı sayısına ulaştıktan sonra grup başlatılacaktır.
 • 2020 Ocak ayında grubun başlaması planlanmaktadır.
 • Birebir görüşme nedeniyle çok az sayıda kişi alınacaktır.
 • Her grup bir yıl için açılacaktır.

Nasıl başvurabilirsiniz?

Öncelikle bu bilgilendirici metni tam okuyarak doğru yere başvurduğunuzdan emin olun. 

Sonra aşağıdaki linkte, sizden istenen bilgileri girebilirsiniz.

Yönergeleri net anlayıp uygulamanız, kabul hızınızı ve ihtimalinizi artıracaktır.

Grup katılımcıları kesinleştiğinde başvuran kişilere email ile bilgilendirme yapılacaktır.

Grup başladıktan sonra, çok nadir durumlarda yeni kişiler kabul edilecektir.

Gelişmeleri Mümin Sekman’ın Instagram sayfalarından takip edebilirsiniz.

Başarı Kulübü başvurunuzu yapmak için, lütfen aşağıdaki Google formunu doldurun.  Grup başladığında size bilgi verilecektir.

https://forms.gle/PtmNfXgEPTpvgrES8

2- KİGEM GELİŞİM GRUBU

Mümin Sekman danışmanlığında uzman bir ekip tarafından içerikler hazırlanacaktır.

20 yıldır yayında olan, Türkiyenin ilk kişisel gelişim sitesi  Kigem.com  kişisel gelişim grubudur.

Gelişim odaklı yaşayan, öğrendiklerini paylaşmaktan hoşlanan, gelişimci dostlar arayan, belirli bir gelişmişlik seviyesine sahip insanlar içindir. Başarıdan çok gelişim, skordan çok ilerleme, kazanmaktan çok öğrenme odaklıdır. Gelişim odaklı bilgilendirme yanında, gelişimci dostlar kazanmak için de önerilir.

Her gün kendini geliştirecek yeni şeyler öğrenmek, gelişim odaklı insanlarla etkileşim halinde olmak, geliştirici egzersizler yapmak, bildiği ama uygulamadığı fikirler için disiplin kazanmak, mesleki motivasyonunu yükseltmek, gelişim odaklı kalmak, akıllı arkadaşlar edinmek, kendi alanından gelişim odaklı diğer insanlarla bağlantı kurmak için idealdir.

Katılımcılar başvuru formu üzerinden seçilecektir. Gelişim grubu kendini geliştirecek dinamik bir yapıdır. Her ay uygun olmayan bazı katılımcılar elenecek, yeni üyelerle grup beslenecektir. Gelişim odaklı beyinleri birleştirip besleyecek bir platform oluşturmak amaçtır.

KİGEM Gelişim Grubu iletişim aracı olarak Telegram’ı kullanacaktır. Grup üyeleri diğerlerinin numarasını göremediği için Telegram üzerinden yürütülecektir. Ayrıca yeni katılan üyeler eski gönderileri görebildiği için Telegram tercih edilmiştir. Telegram Whatsapp’ın daha gelişmiş bir benzeridir.

Mümin Sekman danışmanlığında hazırlanan içerikler paylaşılacaktır. Mümin Sekman da grup içinde bulunacak ama aktif olarak yönetmeyecektir. Sekman ayda 90 dakikalık yazılı soru cevap seansında katılımcıları bilgilendirecektir. Grubun moderasyonu Kigem eğitmenleri tarafından yapılacaktır. Gelişmekten ve geliştirmekten hoşlanan kişilere önerilir.

 KİGEM gelişim grubunda neler bulacaksınız?

Bu seçenekte size şunları sunuyoruz:

 • Her gün geliştirici bir gönderi grupta paylaşılacaktır. 
 • Haftada bir gün Mümin Sekman’ın sesli başarı mesajı paylaşılacaktır.
 • Ayda bir Mümin Sekman ile 90 dakikalık (yazılı) toplu soru cevap seansı yapılacaktır.
 • Telegram üzerinden çalışacak olan gruba sınırlı sayıda kişi alınacaktır.
 • Başvurular özgeçmiş üzerinden seçilerek kabul edilecektir.
 • Eşit derecede uygun olanlarda, başvuru sırası belirleyici olacaktır.
 • İdeal katılımcı sayısına ulaştıktan sonra grup başlatılacaktır.
 • 2020 Ocak ayında grubun başlaması planlanmaktadır.
 • Grup ilk başta 1 ay sürelidir. Sonuçlara göre 1 yıla kadar çıkarılabilir.
 • Gruba bir şey katabilecek kişiler öncelikle tercih edilecektir. 

Nasıl başvurabilirsiniz?

Öncelikle bu bilgilendirici metni tam okuyarak doğru başvuru yaptığınızdan emin olun. 

Sonra aşağıdaki linkte, sizden istenen bilgileri girebilirsiniz.

Yönergeleri net anlayıp uygulamanız, kabul hızınızı ve ihtimalinizi artıracaktır.

Grup katılımcıları kesinleştiğinde başvuran kişilere email ile bilgilendirme yapılacaktır.

Grup başladıktan sonra, kontenjan açıldıkça yeni alım yapılabilecektir.

Gelişim Grubu başvurunuzu yapmak için, lütfen aşağıdaki Google formunu doldurun. Grup başladığında size bilgi verilecektir.

https://forms.gle/pmzt1PcEfQm4bkH78

3- GELİŞİM & BAŞARI BÜLTENİ ABONELİĞİ

Herkesin ve her kesimin katılımına açık tek gruptur.

Her güne geliştirici bir bilgi, fikir, taktik, egzersiz aboneliğidir. Bir tür başarı bilgilendirme sistemi aboneliği kurmak istiyoruz.

Abone olduğunuzda, kendini geliştirme ve başarıya dair kaliteli ve kullanışlı içeriklere erişme imkanı bulacaksınız.

Grup etkileşimi olmayacaktır.  Günlük bülten yoluyla bireysel bilgilendirme üzerine kuruludur.

Grup üyeleri birbirini göremeyecek, mesajlaşamayacak ve konuşamayacaktır.

WhatsApp, Telegram veya mail yoluyla günlük bilgilendirme mesajları gönderilecektir.

Mümin Sekman tarafından hazırlanmış veya onaylanmış içerikler gönderilecektir.

Geliştirici gönderiler; sözlü, yazılı, fotoğraflı veya videolu formatta olabilir.

Bilgilendirme grubunun ne zaman başlayacağı ve ne kadar süreceği önceden bildirilecektir.

Etkileşime dayalı olmadığı işin, katılımcı sayısında sınır yoktur.

Katılımcılar seçim ve elemeden geçmeksizin doğrudan katılabilecektir.

Duyurulacak olan satın alma noktasından ücret ödenerek gruba girilecektir.

İçeriğin neler olduğu ve kim tarafından hazırlandığı önceden duyurulacaktır.

Katılımcıların moderatöre atacağı mesajlardan, uygun ve yararlı olanları grupla da paylaşılacaktır.

Belirli bir konuyu öğrenmek veya bir sorunu çözmek için, her gün disiplinli bir şekilde çalışmak isteyenler içindir. Grup etkileşimlerini sevmeyen, sadece bir konuda her gün kaliteli bilgi, başarı taktiği ve geliştirici egzersizler isteyenler için idealdir.

Konu, süre, içerik, ücret ve yazan kişi açılış öncesi duyurulacaktır.

Her yıl sınırlı sayıda geliştirici gönderi grubu açılacaktır. 

Örnek bazı bülten grupları şöyle olacaktır:

 • Ataleti yenme bülteni (30 gün)
 • Her güne bir motivasyon mesajı (90 gün) 
 • Her güne bir gelişim egzersizi (30 gün)

Gelişim Bültenlerinin kaç gün süreceği, içeriği ve ücreti hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki formu doldurmak yeterlidir. Yeni bir eğitim bülteni hazırlandığında, ilk önce buraya kayıtlı bulunan kişilere bilgilendirme yapılacaktır. Formdaki bilgiler sadece eğitimlerle ilgili bilgi gönderimi için kullanılacaktır.

Bülten aboneliği başvurusu için, lütfen aşağıdaki Google formunu doldurun. Başarı bülteni gönderimi başladığında size bilgi verilecektir.

https://forms.gle/ejKvi9agEkKBSzrP8

SOSYAL MEDYADAN TAKİP İÇİN.

Yukarıdaki seçeneklerle ilgili süreç, doldurulacak formlar üzerinden yürüyecektir.

Konuyla ilgili gelişmeleri ve ilginç haberleri sosyal medyadan da duyuracağız.

Kigem ve Mümin Sekman’ın Instagram sayfasından takip edebilirsiniz. 

www.instagram.com/kigemcom 

www.instagram.com/muminsekmanofficial