Sosyal Medya Hesaplarımız

VİDEO

Ernesto Sirolli: Birine yardım etmek mi istiyorsun? Kapa çeneni ve dinle!

Bütün iyi niyetli yardım kuruluşu çalışanları bir problemden haberdar olduklarında; gidip sorunu halledebileceklerini düşünür. Bu, Ernseto Sirolli’nin eğlenceli ve coşkulu konuşmasında, çaylaklara, insanlara yardım etmenin ilk adımı olarak dinlemek ve onların kendi girişimci ruhlarından faydalanabilmesini öneriyor. Ernesto’nun bu tavsiyesi bütün girişimcilere yardım edecektir.

Kigem.com Kişisel Gelişim Merkezi’nin kısaltmasıdır. Türkçedeki ilk kişisel gelişim ve sosyal başarı portalıdır. Yazar Mümin Sekman tarafından yayın hayatına sunulmuştur. 2000 yılında yayına başlayan site, 19 yıldır kesintisiz bir şekilde geliştirici yayınlarına devam etmektedir. Sitenin yıllık ziyaretçi sayısı 5.000.000 kişiyi aşmaktadır. İçeriği uzman bir ekip tarafından özenle hazırlanmaktadır.

VİDEO

Karar alırken nelere dikkat etmeliyiz?

tom griffiths, Manşet, karar verme teknikleri, karar alma süreçleri, bilişsel bilim

Bilişsel bilim alanında uzman olan Tom Griffiths, insanların karar alma süreçlerine odaklanıyor. Günlük hayatta karar verirken neleri doğru, neleri ise yanlış yaptığımızı açıklıyor. Griffiths, zor anlarda karar verirken uygulamanız gereken 3 yöntemi detaylarıyla birlikte aktarıyor.

Okumaya devam et

VİDEO

Daha iyi bir sen için hatalarını ve önyargılarını gözden geçir!

sosyal psikoloji, sosyal bilim, önyargılardan kurtulmak, Manşet, iyi bir insan olmak, hatalardan ders çıkarmak, etik davranışlar

Sosyal psikolog Dolly Chugh, hatalar, önyargılar ve etik davranışlar üzerine yoğunlaşan bir araştırmacı. Hatalarımızı kabul etmek bizi daha iyi bir insan yapar mı? Önyargılarımızdan nasıl kurtuluruz? Dolly Chugh, hatalarınızı fırsata nasıl çevirebileceğinizle ilgili ipuçları veriyor.

Okumaya devam et

VİDEO

Beyninize bir iyilik yapmak ister misiniz?

sporun insan beyni üzerindeki etkisi, sporun hafızaya faydası, Manşet, fiziksel hareketler ve beyin gelişimi, alzheımer hastalığından korunmak

Nörolog Wendy Suzuki, düzenli egzersiz yaparak beynimizi daha iyi çalıştırabileceğimizi savunuyor. Fiziksel hareketler beynimizi nasıl geliştirir? Spor yaparak daha güçlü bir hafızaya sahip olabilir miyiz? Alzheimer hastalığından korunmak için bilim ne öneriyor? Suzuki bütün bu soruları bilimsel kanıtlarla cevaplıyor.

Okumaya devam et
Advertisement

EĞİTMENLER

TREND