Mümin Sekman ile Her Şey Seninle Başlar Semineri

Güzel ve görkemli şeyler, başarılı bireylerle başlar. 

Kurumsal gelişimin temeli kişisel gelişimdir. Gelişen ve geliştiren insanlar, yaşadığı ve çalıştığı yeri de büyütür. İçten gelen gelişim işteki başarıyı getirir. 

“Her şey benimle başlar” bilinci başarıyı mobilize eder. “İçte gelişim işte başarı: Her şey seninle başlar” sloganıyla yapılan bu seminerde, kendi hayatının sorumluluğunu almak vurgulanıyor. 

“Çoğu insan dünyayı değiştirmek ister, ama işe kendinden başlamak istemez” der Tolstoy. Her Şey Seninle Başlar eğitimleri bunu değiştirmek için yola çıktı. Kalıcı ilerlemeler, insanın kendinden başlar.

Her Şey Seninle Başlar semineri; sorumluluk almayı, çalışma disiplini kazanmayı, çözüm odaklı düşünmeyi, irade gücünü artırmayı, mesleki motivasyonu yönetmeyi, özgüven kazanmayı, sıkı ve sistemli çalışmayı, kendi en iyi versiyonunu bulmayı anlatıyor.

Her Şey Seninle Başlar seminerleri modüler yapılıdır. İhtiyaç analizine, katılımcı sayısına, seminer süresine ve katılımcı profiline göre farklı modüller eklenip çıkarılabilmektedir. 

Bu seminerde; başarının iç ve dış engelleri, azimli insanların ortak özellikleri, kazanmanın ve kaybetmenin psikolojisi, kariyer hayatında en sık yapılan hatalar, moral ve motivasyon yönetimi, iç disiplinin gücü, özgüven yönetimi, sürdürülebilir başarı, tutku kaybı ve atalet duygusu, başarı merkezli yaşamak gibi konulara değinmektedir.

Seminer içeriğinde neler bulunuyor? 

 • Hayallerimiz, hayatımız ve aradaki farklar neden kaynaklanır? 
 • Öğrenilmiş çaresizlik: Kaybetmeyi nasıl öğreniyoruz?
 • Ataleti yenmek: Yapılması gerekenleri neden yapamıyoruz? 
 • İşini çok iyi yapan insanların zihniyeti nasıl çalışır? 
 • Kazanmanın ve kaybetmenin döngüleri nasıl çalışır?
 • Karakter, kabiliyet ve kariyer uyumu nasıl sağlanır?
 • Mesleki motivasyonu yüksek tutmak için ne yapmalı?
 • Tembelliği, ertelemeyi ve ataleti yenmek için ne yapmalı?
 • Azimli insanlar “zorlu zamanlarda güçlü kalmak” için ne yapar? 
 • Saydıcılar ile rağmenciler arasındaki farklar neler?
 • Sonuç odaklı düşünmek ve gelişim odaklı yaşamak neden önemli?
 • Suçlama ve söylenme dilinden sorumluluk diline nasıl geçilir?  

Başarı seminerlerine katılan kişilerde; iç disiplin, özgüven, başarı motivasyonu, sistemli çalışma, büyük düşünme ve kayda değer işler başarma eğiliminde olumlu yönde değişiklikler olduğu gözlenmektedir.

Bu seminer 1.250.000 baskı yaparak türünde Türkiye rekoru kıran Her Şey Seninle Başlar kitabından yola çıkan ama kitaba birebir bağlı kalmayan bir eğitimdir. 

Her Şey Seninle Başlar, insanı harekete geçirme eğitimidir. Bilmekten öte yapabilmeyi vurgular. Beklemek yerine, ilerlemeyi savunur. Başkasından ummak yerine, kendine liderlik etmeyi anlatır. İnisiyatif almayı, irade gücünü kullanmayı, kendi başarısından sorumlu olmayı vurgular. Suçlamak ve söylenmek yerine sorumluluk almayı yüceltir. Başarı cesaretimizi nerede kaybettiğimizi, özgüvenimizi nasıl geri kazanacağımızı açıklar.

Bugüne kadarki gözlemlerimize göre HŞSB eğitimi almış kişilerde, şu noktalarda iyileşmeler görülmektedir: Başarısızlık korkusunu yenme, inisiyatif alma, iç disiplin, başarı motivasyonu, azimli mücadele gücü, sistemli ve çevik çalışma, güçlü ve gelişebilir yanlarını tanıma, ataleti yenme… Ayrıca, katılımcıların “hedef büyütme”, “başarı odaklı düşünme” ve “üstün performans gösterme” eğiliminde belirgin değişiklikler gözlenmektedir.

MÜMİN SEKMAN HAKKINDA

‘Başarmak İçin Doğanların Yazarı’ ™ olan Sekman, ‘başarılı olmak öğrenilebilir’ düşüncesini savunmaktadır. Kitapları:

1. Ya Bir Yol Bul, ya Bir Yol Aç, ya da Yoldan Çekil! (72. baskı)

2. Kesintisiz Öğrenme (30. baskı)

3. Türk Usulü Başarı (8. baskı)

4. Başarı Üniversitesi (41. baskı)

5. Ataleti Yenmek (67. baskı)

6. Çevik Şirketler: Kurumsal Ataleti Yenmek (9. baskı)

7. Her Şey Seninle Başlar (1.250.000 adet)

8. Her Şey Seninle Başlar 9+ (Çocuklar için başarı kitabı – 34. baskı)

9. Limit Sizsiniz (300.000 adet)

10. İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri (Toplam 5 kitaplık seri)

11. Her Şey Beyinde Başlar (185.000 adet)

12. Hayat Bilgesi: Şu Hayatı Nasıl Yaşamalı? (2 kitap)

13. Başarı Bilgesi: Kahramanın Kaderi Arenada Yazılır. (100.000 adet)

14. Başarı Bilimi: Büyük Başarı Araştırmaları (15. baskı)

15. Edison (Çocuklar için başarı hikâyeleri-1) (5. baskı)

16. Çocuklar Nasıl Başarır? (Dr. Bahar Eriş ile) (39. baskı)

17. Çocuklar Nasıl Başarır?-2 (Dr. Bahar Eriş ile) (15. baskı)

18. Şampiyon Sözleri: Madalya Metalden Değil Terden Yapılır! (6. baskı)

İstanbul’da doğan yazar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi, ama hukuk alanında hiç çalışmadı. Başarılı insanları inceleyip, onların nasıl başardıklarını analiz edip, başarılı olmak isteyenlere anlatmayı meslek ve misyon olarak seçti.

Çok sayıda üniversite, şirket ve kamu kurumunda başarı semineri verdi. Zirvedeki bazı isimlerin başarı yönetimi danışmanı oldu. Bir dönem Çocuklar Duymasın dizisinin senaryo danışmanlığını yaptı. Seçtiği kişilerden lisanslı başarı eğitmenleri yetiştirmektedir.

Sekman, Kişisel Gelişim Merkezi’nin (kigem.com) kurucusudur. 21 yıldır yayında olan Kigem.com Türkiye’nin ilk kişisel gelişim içerikli internet sitesidir.

Türkiye’de ‘kişisel gelişim uzmanı’ titrini kullanan ilk kişi olan Sekman, dünyanın metrekaresine düşen başarılı insan sayısını artırmayı kişisel misyonu saymaktadır.

Rakamlarla Mümin Sekman’ın Kariyeri

• 55 şehirde, 100.000’den fazla insana başarı semineri verdi.

• Her Şey Seninle Başlar 1.250.000 baskıya ulaşarak Türkiye rekoru kırdı.

• 23 yılda yazdığı 23 kitabı toplam 3.500.000 baskıya ulaştı.

• Türkiye’de yaşayan her 100 kişiden 1’i Mümin Sekman okuru!

www.muminsekman.com

Favorilere Ekle

KİGEM HAKKINDA

Kigem.com ‘Kişisel Gelişim Merkezi’nin kısaltmasıdır. Türkiye’nin ilk kişisel gelişim ve sosyal başarı sitesidir. 21 yıldır yayın yapmaktadır. Yazar Mümin Sekman tarafından kurulmuştur. 2021 itibariyle online eğitim sitesine dönüşmüştür. Hayat değiştiren deneyimler tasarlamaya odaklanmıştır.

Mümin Sekman ile Her Şey Seninle Başlar Semineri
ETKİNLİK:
KİGEM AKADEMİ