Gelişim Grubu: Mümin Sekman Yönetiminde 30 Günlük Online Program

Mümin Sekman yönetiminde organize edilen Kigem Gelişim Grubunun bilgilendirme sayfasına hoş geldiniz. (Zamanı olmayanlar, en sondaki özeti okuyabilir.) 

Gelişim Grubunda online başarı eğitimi yapılmaktadır. 30 günlük programımız bilgi aktarımı ve pratik egzersizlere dayalıdır. Amacımız doğru, etkin ve faydalı olanı otomatik pilotta yapmanızı sağlamak. 

Bir ay boyunca üyelerimizin beyinlerini başarıyla ilgili pratik ve yararlı içeriklerle besleyeceğiz. Her hafta birkaç geliştirici egzersizler yaptıracağız. Bazı günler yeni bir bilgi vereceğiz. Bazı günler harika motivasyon mesajları paylaşacağız. Bazı günler benzersiz başarı taktikleri anlatacağız. Bazı günler geliştirici kitap, film, aplikasyon, belgesel önereceğiz. Benzer kafa yapısına sahip insanlarla, grup çalışması, senkronize gelişim ve ortak akıl üretimi yapacağız.

Gelişim Grubunda hedefleriniz için sizi teşvik ve takdir eden insanlar bulacaksınız. Yakın çevrenizdeki o “5 kişi”ye mahkum değilsiniz. Küçük ilerlemeleri de büyük başarıları da birlikte kutlayacağız. Kişisel gelişim “tek başına” yapılmak zorunda değil!

Gelişim Grubuna kimler katılmalı? Kendini geliştirmek, gelişim odaklı insanlarla tanışmak, bildiği ama yapmadığı fikirler için uygulama disiplin kazanmak, mesleki motivasyonunu yüksekte tutmak,  başarı odaklı arkadaşlar edinmek için katılabilirsiniz. Gelişmeyi, geliştirmeyi ve geliştirilmeyi sevenler için tasarladık.

İçerikleri kim hazırlıyor? Mümin Sekman tarafından hazırlanan içerikler paylaşılacaktır. Yazar hem eğitimleri verecek hem de soru-cevap seansını doğrudan yönetecektir. 

Kafamıza takılan sorular cevaplanacak mı? Evet, haftada bir 60 dakikalık canlı seanslarda sorularınızı Mümin Sekman’a sorabileceksiniz. 

30 günlük program nasıl ilerleyecek?

Gelişim Grubu için hazırladığımız 30 günlük programın akışı nasıl olacak?

 1. Açılış buluşması ve ilk eğitim: Bir video konferans  (Zoom) buluşması üzerinden Mümin Sekman ayın konusu hakkında bir seminer verecek. Bu ilk eğitimden sonra, o ay için yol haritamızı, beklentilerimizi, verimlilik önerilerimizi ve çalışma biçimimizi konuşacağız. 
 2. Etkileşim platformuna üyelik. Sizi etkileşimli aktiviteler için bir medya platformuna dahil edeceğiz. Grup üyeleri birbiriyle tanışacaklar. Sosyalleşme, deneyim paylaşımı ve geliştirici dostluklar için bu kapalı online grubu kullanacağız. 
 3. Hafta içi gelişim görevleri. Başarıyla ilgili kritik bilgileri ve geliştirici egzersizleri hafta içi günlük olarak yayınlayacağız. Başarıyla ilgili pratik fikirler, araştırma özetleri, en iyilerden taktikler, motivasyon mesajları, kitap özetleri ve yöntem önerilerinden oluşan içerikler alacaksınız. Bunlar makale, ses dosyası, video, slayt, anket/test şeklinde olabilir. 
 4. Öğren, uygula, yorumla, paylaş! Verdiğimiz yöntemleri önce öğrenip, sonra uygulayıp, ardından deneyiminizi paylaşmanızı isteyeceğiz. Bu şekilde akran deneyimlerinden yararlanacaksınız. Bu süreçte bazı mentorler de size yol gösterecek. 
 5. Kapanış buluşması: Mümin Sekman deneyimlerinizi dinleyip, sorularınızı cevaplıyor. Ay sonunda yapılacak son buluşmada, o dönemde nereden nereye geldiğimizi, hangi engelleri nasıl aştığımızı, neler öğrendiğimizi konuşacağız. Sonuçların sürdürülebilir olması için, alışkanlık tasarımları ve ileri düzey okuma önerilerinde de bulunacağız. 

Toplam 4 konferans ve günlük geliştirici içeriklerle, o ayın konusu/teması tamamlanacak ve grup olarak istersek bir sonraki ayın konusuna geçebileceğiz. Gelişim Grubunda koçluğun, mentorluğun ve danışmanlığın araçlarını yerine göre kullanacağız.

Gelişim Grubu hakkındaki özet bilgi:

 • Gelişim odaklı insanlar online ortamda bir araya getirilecek.
 • Başarı üzerine bir ay boyunca kapsamlı bir içerik sunulacak. 
 • Bir ay içinde Mümin Sekman ile toplam 4 oturum/seans yapılacak.
 • Bir ay boyunca interaktif platform üzerinden beraber uygulamalar yapılacak.
 • Grubun diğer üyeleriyle tanışılacak ve gelişim deneyimi paylaşılacak. 
 • Mümin Sekman’a haftalık buluşmalarda sorular sorulabilecek. 
 • 30 günlük gelişim programımız çevrimiçi olarak yürütülecek. 
 • Eğitim ve soru cevap seansı canlı olarak yapılacaktır.
 • Canlı oturumlar akşam saat 21.00’de yapılacaktır.

Nasıl başvurabilirsiniz?

 Aşağıdaki linke girdikten sonra, sizden istenen bilgileri vererek kaydınızı yapabilirsiniz. 

Katılmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

GELİŞİM GRUBUNA KAYIT İÇİN TIKLAYIN

MÜMİN SEKMAN HAKKINDA

‘Başarmak İçin Doğanların Yazarı’ TM olan Sekman, ‘başarılı olmak öğrenilebilir’ düşüncesini savunmaktadır.

Kitapları:

1. Ya Bir Yol Bul, ya Bir Yol Aç, ya da Yoldan Çekil! (73. baskı)

2. Kesintisiz Öğrenme (30. baskı)

3. Türk Usulü Başarı (8. baskı)

4. Başarı Üniversitesi (41. baskı)

5. Ataleti Yenmek (71. baskı)

6. Çevik Şirketler: Kurumsal Ataleti Yenmek (9. baskı)

7. Her Şey Seninle Başlar (1.300.000 adet)

8. Her Şey Seninle Başlar 9+ (Çocuklar için başarı kitabı – 35. baskı)

9. Limit Sizsiniz (310.000 adet)

10. İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri (5 kitap)

11. Her Şey Beyinde Başlar (185.000 adet)

12. Hayat Bilgesi: Şu Hayatı Nasıl Yaşamalı? (2 kitap)

13. Başarı Bilgesi: Kahramanın Kaderi Arenada yazılır! (100.000 adet)

14. Başarı Bilimi: Büyük Başarı Araştırmaları (16. baskı)

15. Edison (Çocuklar için başarı hikâyeleri-1) (5. baskı)

16. Çocuklar Nasıl Başarır? (Dr. Bahar Eriş ile) (42. baskı)

17. Çocuklar Nasıl Başarır?-2 (Dr. Bahar Eriş ile) (17. baskı)

18. Şampiyon Sözleri: Madalya Metalden Değil Terden Yapılır! (12. baskı)

19. Rağmenciler: Akacak Azim Damarda Durmaz! (50.000 adet)

İstanbul’da doğan yazar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi, ama hukuk alanında hiç çalışmadı. Başarılı insanları inceleyip, onların nasıl başardıklarını analiz edip, başarılı olmak isteyenlere anlatmayı meslek ve misyon olarak seçti.

Çok sayıda üniversite, şirket ve kamu kurumunda başarı semineri verdi. Zirvedeki bazı isimlerin başarı yönetimi danışmanı oldu. Bir dönem Çocuklar Duymasın dizisinin senaryo danışmanlığını yaptı. Lisanslı başarı eğitmenleri yetiştirdi.

Sekman, Türkiye’nin ilk kişisel gelişim sitesi Kişisel Gelişim Merkezi’nin (kigem.com, 22. yıl) kurucusudur.

Türkiye’de ‘kişisel gelişim uzmanı’ titrini kullanan ilk kişi olan Sekman, dünyanın metrekaresine düşen başarılı insan sayısını artırmayı kişisel misyonu saymaktadır.

Rakamlarla Mümin Sekman’ın Kariyeri

• 55 şehirde, 100.000’den fazla insana başarı semineri verdi.

• Her Şey Seninle Başlar 1.300.000 baskıya ulaşarak Türkiye rekoru kırdı.

• 24 yılda yazdığı 24 kitabı toplam 3.500.000 baskıya ulaştı.

• Türkiye’de yaşayan her 100 kişiden 1’i Mümin Sekman okuru!

www.muminsekman.com
KİGEM: AKADEMİ ©

KİGEM HAKKINDA

Kigem.com ‘Kişisel Gelişim Merkezi’nin kısaltmasıdır. Türkiye’nin ilk kişisel gelişim ve sosyal başarı sitesidir. 21 yıldır yayın yapmaktadır. Yazar Mümin Sekman tarafından kurulmuştur. 2021 itibariyle online eğitim sitesine dönüşmüştür. Hayat değiştiren deneyimler tasarlamaya odaklanmıştır.