Gelişim Grubu: Mümin Sekman Yönteminde 30 Günlük Program

Mümin Sekman yönetiminde organize edilen Kigem Gelişim Grubunun (GG) ana sayfasına hoş geldiniz. Kigem Gelişim Grubu nedir? Kimler için önerilir? Eğer katılırsanız içinde neler bulacaksınız? Tüm ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz. 

Kigem GG, gelişim odaklı insanlar için oluşturulmuş bir platformdur. Üyelerini eğitmek, tanıştırmak ve gelişim antrenmanları yaptırmak için organize edilmektedir. 

Gelişim Grubunda her ay bir konuda online eğitim ve sonrasında uygulama antrenmanları yapılmaktadır. 30 günlük programımız teknik bilgi aktarımı ve pratik egzersizlere dayalıdır. Bildiğiniz ama yap(a)madığınız şeyleri uygulatmak hedefimiz. Hedefimiz mümkün olduğunca davranışsal düzeyde değişiklikler yaratmak. 

Bilgi davranışı değiştirmek için gerekli ama tek başına yeterli değil. Tutumları değiştirmek ve alışkanlık oluşturmak için pratik egzersizler yapmak gerekiyor. Bilgiyi bol pratikle beceriye çevirmek, sürdürülebilir büyümeyi sağlıyor.  

30 günlük program neyi amaçlıyor? Bu program; niyeti eyleme, düşünceyi davranışa, bilgiyi beceriye, davranışı alışkanlığa, alışkanlıkları yaşam tarzına çevirmek için tasarlandı. Amacımız doğru, etkin ve faydalı olanı, otomatik pilotta yapmanızı sağlamak. 

Bunu sizin aktif, bilinçli ve gönüllü katılımınız olmadan yapamayız. Güçlü bir niyet, berrak bir beyin ve kararlı bir irade daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. 

Antrenman programında neler olacak? Her ay bir konu/tema seçeceğiz. Ayın başında o konuda kapsamlı bir online eğitim vereceğiz. Sonra destek bilgilendirmesi ve uygulama pratikleri başlayacak. Buna gelişim antrenmanları diyoruz. 

Bir ay boyunca üyelerimizin beyinlerini o konuyla ilgili pratik ve yararlı içeriklerle besleyeceğiz. Her hafta birkaç geliştirici egzersizler yaptıracağız. Bazı günler yeni bir bilgi vereceğiz. Bazı günler harika motivasyon mesajları paylaşacağız. Bazı günler benzersiz başarı taktikleri anlatacağız. Bazı günler geliştirici kitap, film, aplikasyon, belgesel önereceğiz. Grup dayanışması, senkronize gelişim ve ortak akıl üretimi yapacağız.

Kafamıza takılan sorular cevaplanacak mı? Aklınızın takıldığı  yer, hayatınızın tıkandığı bir bariyer olabilir. Bu nedenle, zihin açan soru cevap seansımız var. “Mümin Sekman ile soru-cevap seansı”, o konuda eyleme geçmeninizi bloke eden kafa karışıklıklarını azaltmayı amaçlıyor. Zihinsel netlik düşünce, duygu ve davranışın akışkanlığını sağlar. 

İlerlemeniz nasıl takip edilecek? Başlangıçta size başarmak istediklerinizi sorup, hedefinizi grup olarak takip edeceğiz. Odak, disiplin ve önceliklerinizi şaşırıp kaybolduğunuzda sizi uyaracağız. Sürdürülebilir büyümeyi hedefleyeceğiz. Başladığınız yeri, olduğunuz yeri, olmak istediğiniz yeri grup olarak size hatırlatacağız. Kendinizi sabote etmenize izin vermeyeceğiz:)

Kişisel gelişim “tek başına” yapılmak zorunda değil. Grup halinde çalışmak, birçok insanı disipline edebiliyor. Benzer kafa yapısına sahip insanlarla gelişim egzersizleri yapmak, ömür boyu sürecek dostluklar da kazandırabiliyor. 

Gelişim Grubunda hayat hedefleriniz için sizi teşvik ve takip eden insanlar bulacaksınız. Rüyalarınızı gerçekleştirme sürecinde, harika başarı tanıklarınız olacak. Küçük ilerlemeleri de büyük başarıları da birlikte kutlayacağız. 

Gelişim grubuna kimler katılmalı? Her gün kendini geliştirecek yeni şeyler öğrenmek, gelişim odaklı insanlarla etkileşim içinde olmak, bildiği ama yapmadığı fikirler için uygulama disiplin kazanmak, mesleki motivasyonunu yüksekte tutmak, geliştirici egzersizler yapmak, akıllı arkadaşlar edinmek için katılabilirsiniz. Gelişmeyi, geliştirmeyi ve geliştirilmeyi sevenlere öneriyoruz.

İçerikleri kim hazırlıyor? Grupta Mümin Sekman tarafından hazırlanan içerikler paylaşılacaktır. Sekman eğitimleri verecek ve soru cevap seansını doğrudan yönetecektir. Grubun diğer zamanlardaki moderasyonu ve forum etkinlikleri Kigem ekibi tarafından yapılacaktır.

30 günlük program nasıl ilerleyecek?

Gelişim Grubu için hazırladığımız 30 günlük programın akışı nasıl olacak?

 1. Açılış buluşması ve ilk eğitim: Bir video konferans  (Zoom) buluşması üzerinden Mümin Sekman ayın konusu hakkında bir seminer verecek.  60 dakikalık eğitim + 30 dakikalık soru cevap yapacağız. Bu ilk eğitimden sonra, o ay için yol haritamızı, beklentilerimizi, verimlilik önerilerimizi ve çalışma biçimimizi konuşacağız. 
 2. Etkileşim platformuna üyelik. Sizi etkileşimli aktiviteler için bir sosyal medya platformuna dahil edeceğiz. Grup üyeleri birbiriyle tanışacaklar. Sosyalleşme, deneyim paylaşımı ve geliştirici dostluklar için bu kapalı grubu kullanacağız. 
 3. Hafta içi gelişim görevleri. Konuyla ilgili kritik bilgileri ve geliştirici egzersizleri teslim edeceğiz. O ayın konusuyla ilgili pratik fikirler, araştırma özetleri, en iyilerden taktikler, motivasyon mesajları, kitap özetleri ve yöntem önerilerinden oluşan içerikler alacaksınız. Bazıları ses dosyası, bazıları video, bazıları slayt, bazıları anket/test şeklinde olabilir. Üye yapıldığınız platforma girdiğinizde verdiğimiz öneri, teknik veya egzersizleri göreceksiniz. Yapıp sonuçlarınızı yazabilecek, diğerlerinin deneyimlerini okuyabileceksiniz.  
 4. Öğren, uygula, yorumla, paylaş! Verdiğimiz yöntemleri önce öğrenip, sonra uygulayıp, ardından deneyiminizi paylaşmanızı isteyeceğiz. Bu şekilde akran bilgeliğinden yararlanacaksınız. Gelişim antrenmanlarını tek başınıza yapmayacak, başkalarını da göz ucuyla izleyebileceksiniz. Geliştirici egzersizleri yaparken neler yaşadınız, ne gibi sonuçlar aldınız, nerelere takıldınız? Diğer katılımcılarla yazılı veya sözlü, canlı sohbette konuşuyoruz. Bu süreçte optimum sonuçları almak için moderatörler de size yol gösterecek. 
 5. Kapanış buluşması: Mümin Sekman deneyimlerinizi dinleyip, sorularınızı cevaplıyor. Ay sonunda yapılacak 60 dakikalık bu son buluşmada, o dönemde nereden nereye geldiğimizi, hangi engelleri nasıl aştığımızı, neler öğrendiğimizi konuşacağız. Sonuçların sürdürülebilir olması için, alışkanlık tasarımları ve ileri düzey okuma önerilerinde de bulunacağız. 

Böylece o ayın konusu/teması tamamlanacak ve grup olarak bir sonraki ayın konusuna geçeceğiz. Ayın konusuyla ilgili bazen sürpriz konuklarımız da olabilir. Bu kişiler o alanda uzman veya başarılı bir isim olabilir. 

Gelişim Grubunda koçluğun, mentorluğun ve danışmanlığın araçlarını yerine göre kullanacağız. Pandemi nedeniyle sadece internet üzerinden buluşacağız.

30 günlük program hangi başlıklarda açılacak?

Gelişim Grubu kapsamında açılan 30 günlük gelişim programları birer aylık dönemler halinde açılacak. 

1. Ayın konusu: Başarı Zihniyeti: Kazanan kafa nasıl çalışır?

Bu seçenekte size özetle şunları sunuyoruz:

 • Gelişim odaklı insanlar online ortamda bir araya getirilecek.
 • Her ay kendimizi geliştireceğimiz bir konu/tema seçilecek. 
 • O konu hakkında ayın başında Mümin Sekman ile bir seminer yapılacak.
 • Bir ay boyunca sosyal platform üzerinden beraber uygulamalar yapılacak.
 • Grubun diğer üyeleriyle tanışılacak ve yaşanan tecrübeler paylaşılacak. 
 • İlk başka konulan kişisel gelişim hedefleri grup olarak takip edilecek. 
 • Bir kere Mümin Sekman ile 60 dakikalık soru cevap seansı yapılacak.
 • Katılımcılar başvuru formu üzerinden değerlendirilerek alınacak.
 • İdeal katılımcı sayısına ulaştıktan sonra grup başlatılacak.
 • 30 günlük gelişim programımız online olarak yürütülecek. 
 • Eğitim ve soru cevap seansı canlı yapılacaktır. 
 • Canlı eğitimlere o gün katılmak gerekmektedir. 

Nasıl başvurabilirsiniz?

Öncelikle bu bilgilendirici metni tam olarak okuyup ne yaptığımızdan ve ne yapmadığımızdan emin olun. Burada zaten açıklanmış bilgileri sormanız, cevapsız kalmanıza neden olabilir. 

Tanıtıcı metni okuduktan sonra, aşağıdaki başvuru formuna, sizden istenen bilgileri girebilirsiniz. Grup açılış tarihi yaklaştığında  başvuran kişilere email ile bilgilendirme yapılacaktır.

Kigem Gelişim Grubu başvurunuzu yapmak için, aşağıdaki Google formunu doldurabilirsiniz. 

Seminer ücreti ve tarihi başvuru formu üzerinde bulunmaktadır.

GELİŞİM GRUBU ÖN KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYIN

MÜMİN SEKMAN HAKKINDA

‘Başarmak İçin Doğanların Yazarı’ TM olan Sekman, ‘başarılı olmak öğrenilebilir’ düşüncesini savunmaktadır.

Kitapları:

1. Ya Bir Yol Bul, ya Bir Yol Aç, ya da Yoldan Çekil! (73. baskı)

2. Kesintisiz Öğrenme (30. baskı)

3. Türk Usulü Başarı (8. baskı)

4. Başarı Üniversitesi (41. baskı)

5. Ataleti Yenmek (71. baskı)

6. Çevik Şirketler: Kurumsal Ataleti Yenmek (9. baskı)

7. Her Şey Seninle Başlar (1.300.000 adet)

8. Her Şey Seninle Başlar 9+ (Çocuklar için başarı kitabı – 35. baskı)

9. Limit Sizsiniz (310.000 adet)

10. İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri (5 kitap)

11. Her Şey Beyinde Başlar (185.000 adet)

12. Hayat Bilgesi: Şu Hayatı Nasıl Yaşamalı? (2 kitap)

13. Başarı Bilgesi: Kahramanın Kaderi Arenada yazılır! (100.000 adet)

14. Başarı Bilimi: Büyük Başarı Araştırmaları (16. baskı)

15. Edison (Çocuklar için başarı hikâyeleri-1) (5. baskı)

16. Çocuklar Nasıl Başarır? (Dr. Bahar Eriş ile) (42. baskı)

17. Çocuklar Nasıl Başarır?-2 (Dr. Bahar Eriş ile) (17. baskı)

18. Şampiyon Sözleri: Madalya Metalden Değil Terden Yapılır! (12. baskı)

19. Rağmenciler: Akacak Azim Damarda Durmaz! (50.000 adet)

İstanbul’da doğan yazar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi, ama hukuk alanında hiç çalışmadı. Başarılı insanları inceleyip, onların nasıl başardıklarını analiz edip, başarılı olmak isteyenlere anlatmayı meslek ve misyon olarak seçti.

Çok sayıda üniversite, şirket ve kamu kurumunda başarı semineri verdi. Zirvedeki bazı isimlerin başarı yönetimi danışmanı oldu. Bir dönem Çocuklar Duymasın dizisinin senaryo danışmanlığını yaptı. Lisanslı başarı eğitmenleri yetiştirdi.

Sekman, Türkiye’nin ilk kişisel gelişim sitesi Kişisel Gelişim Merkezi’nin (kigem.com, 22. yıl) kurucusudur.

Türkiye’de ‘kişisel gelişim uzmanı’ titrini kullanan ilk kişi olan Sekman, dünyanın metrekaresine düşen başarılı insan sayısını artırmayı kişisel misyonu saymaktadır.

Rakamlarla Mümin Sekman’ın Kariyeri

• 55 şehirde, 100.000’den fazla insana başarı semineri verdi.

• Her Şey Seninle Başlar 1.300.000 baskıya ulaşarak Türkiye rekoru kırdı.

• 24 yılda yazdığı 24 kitabı toplam 3.500.000 baskıya ulaştı.

• Türkiye’de yaşayan her 100 kişiden 1’i Mümin Sekman okuru!

www.muminsekman.com
Favorilere Ekle
Kayıtlı: 0 katılımcılar

KİGEM HAKKINDA

Kigem.com ‘Kişisel Gelişim Merkezi’nin kısaltmasıdır. Türkiye’nin ilk kişisel gelişim ve sosyal başarı sitesidir. 21 yıldır yayın yapmaktadır. Yazar Mümin Sekman tarafından kurulmuştur. 2021 itibariyle online eğitim sitesine dönüşmüştür. Hayat değiştiren deneyimler tasarlamaya odaklanmıştır.

Gelişim Grubu: Mümin Sekman Yönteminde 30 Günlük Program
ETKİNLİK:
KİGEM AKADEMİ