Sosyal Medya Hesaplarımız

VİDEO

Daha iyi bir sen için hatalarını ve önyargılarını gözden geçir!

Sosyal psikolog Dolly Chugh, hatalar, önyargılar ve etik davranışlar üzerine yoğunlaşan bir araştırmacı. Hatalarımızı kabul etmek bizi daha iyi bir insan yapar mı? Önyargılarımızdan nasıl kurtuluruz? Dolly Chugh, hatalarınızı fırsata nasıl çevirebileceğinizle ilgili ipuçları veriyor.

Advertisement

VİDEO

Yürüyüş yaparak fikir bankası oluşturun!

yürümenin faydaları, yaratıcılık ve yeni fikir üretme, yaratıcılık, parlak fikir, marıly oppezzo, Manşet

Marily Oppezzo, yeni fikir üretmekte zorluk çekenler için önerilerde bulunuyor. Fikir üretirken zorluk çekiyorsanız harekete geçmelisiniz. Belki de yapacağınız bir yürüyüş esnasında birden fazla parlak fikir üretebilirsiniz. Bu eğlenceli konuşmada, yürümenin yeni fikirlerle bağlantısını daha iyi anlayacaksınız.

Okumaya devam et

VİDEO

Karar alırken nelere dikkat etmeliyiz?

tom griffiths, Manşet, karar verme teknikleri, karar alma süreçleri, bilişsel bilim

Bilişsel bilim alanında uzman olan Tom Griffiths, insanların karar alma süreçlerine odaklanıyor. Günlük hayatta karar verirken neleri doğru, neleri ise yanlış yaptığımızı açıklıyor. Griffiths, zor anlarda karar verirken uygulamanız gereken 3 yöntemi detaylarıyla birlikte aktarıyor.

Okumaya devam et

VİDEO

Beyninize bir iyilik yapmak ister misiniz?

sporun insan beyni üzerindeki etkisi, sporun hafızaya faydası, Manşet, fiziksel hareketler ve beyin gelişimi, alzheımer hastalığından korunmak

Nörolog Wendy Suzuki, düzenli egzersiz yaparak beynimizi daha iyi çalıştırabileceğimizi savunuyor. Fiziksel hareketler beynimizi nasıl geliştirir? Spor yaparak daha güçlü bir hafızaya sahip olabilir miyiz? Alzheimer hastalığından korunmak için bilim ne öneriyor? Suzuki bütün bu soruları bilimsel kanıtlarla cevaplıyor.

Okumaya devam et
Advertisement

EĞİTMENLER

TREND