Sosyal Medya Hesaplarımız

Bülten

MÜMİN SEKMAN BAŞARI KULÜBÜ VE KİGEM GELİŞİM GRUBU HAKKINDA

Starbucks’ın kurucusu Howard Schultz başarı felsefesini açıklarken, “parçası olmak istediğin şeyi yarat” diyordu. Kigem Gelişim Grubunu ve MS Başarı Kulübünü tasarlarken bu felsefeden yola çıktık.

Birlikte gelişebileceğimiz, birbirimizin beynini besleyeceğimiz, benzer kafa yapısına ve mantık kalitesine sahip insanlardan oluşan, “parçası olmak istediğimiz” bir grup oluşturmak istedik.

Sürekli öğrenen, profesyonelce gelişen, akıllı insanlarla sosyalleşen, zamanla aynı şeylere gülüşen bir grup hayal edin. Birbirimizi iyileştireceğiz, birbirimizi geliştireceğiz, birlikte büyüyeceğiz. Birimiz hepimizi, hepimiz birimizi geliştireceğiz!

Dr. Feldenkrais’in bir sözü grup olarak mottomuz olacak: “Amacımız imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı da zarif ve zevkli yapmanın yollarını bulmaktır.”

Hazırsanız başlıyoruz! Kapsamlı bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuyacak sabrınız, enerjiniz ve disiplininiz yoksa, yol yakınken geri dönebilirsiniz, bu gruplarda olmamak sizin için daha uygun olabilir:)

Gerçekten gelişimle ilgileniyorsanız, sizin yeriniz bizim yanımız.

https://www.youtube.com/watch?v=XHOmBV4js_E
Gelişim Grubunda ve Başarı Kulübünde neler bulacaksınız?
Kimler ve neler için uygun değil?
Gelişim Grubunda ve Başarı Kulübünde neler bulacaksınız?

İnsanın iç dünyasını geliştirip, iş hayatında yükselmesini sağlayan her şey ilgi alanımıza giriyor. Grup dayanışması, senkronize gelişim ve ortak akıl üretimi yapacağız.

Gelişim odaklı beyinleri birleştireceğiz. Beyinlerini yeni ve yararlı içeriklerle besleyeceğiz. Bazı günler yeni bir bilgi vereceğiz. Bazı günler harika motivasyon mesajları paylaşacağız. Bazı günler yeni başarı taktikleri anlatacağız. Bazı günler geliştirici egzersizler yaptıracağız. Bazı günler geliştirici kitap, film, belgesel önereceğiz.

Kafanızın takıldığı sorulara cevap bulacağınız “Mümin Sekman ile soru-cevap seansları” olacak. Bazen internet üzerinden buluşacağız. Bazen de yüz yüze seminer yapmayı önereceğiz. Koçluğun, mentörlüğün ve danışmanlığın araçlarını yerine göre kullanacağız.

Size başarmak istediklerinizi sorup, hedefinizi takip edeceğiniz. Hayatınızda kaybolduğunuzda uyaracağız. Başladığınız yeri, olduğunuz yeri, olmak istediğiniz yeri size hatırlatacağız. Kendinizi sabote etmenize izin vermeyeceğiz:)

Başarı hedeflerinizi hem takip edip hem de sizi teşvik edecek dostlar bulacaksınız. Tanıklık etmek de önemli. Rüyalarınızı gerçekleştirme sürecinde, harika başarı tanıklarınız olacak. Küçük ilerlemelerimiz de büyük başarılarımız da birbirimize ilham verecek.

Kimler ve neler için uygun değil?

Gelişim grubu ne değildir? Terapi grubu veya grup terapisi değildir. Siyasi, dini, etnik propaganda yapma yeri değildir.  “Geyik yapmak” için uygun değildir. “İçini dökerek rahatlamak” için değildir. Cinsiyetçi ifadelerin, antidemokratik söylemlerin, uygarlık ideallerini aşağılamanın yeri değildir.

Gelişim grupları yapısı gereği az ama nitelikli insanlardan oluşunca üyelerine optimum faydayı sağlayabiliyor. Bu da katılımcıları seçmeyisayıyı sınırlamayı ve gerektikçe bazı kişileri elemeyi gerektiriyor. Herkese ve her kesime açık grupların verimsizliği, sosyal medya hesaplarındaki takipçi yorumlarında kendini gösteriyor.

Biz dijital teknolojilerin verdiği imkanları, insanı geliştirecek içeriklerle buluşturacağız.

Kalabalıklar içinde kaybolmuş, kaliteli insanları bir araya getirmek için varız. 

Katılımcıları buna göre seçeceğiz ve gerektikçe de eleyeceğiz.

Katılımcıların sayısını değil, katkısını ve kalitesini önemsiyoruz.

Birleşmiş başarılı beyinleri bir araya getirmek istiyoruz.

Eğer tüm bunlar sizin için de uygunsa, aşağıdaki seçeneklerden size uygun olanı seçip, ilgili başvuru formunu doldurabilirsiniz. Eğer tümüne başvurmak istiyorsanız, değerlendirme ekibi farklı olduğu için, maalesef her birini ayrı ayrı doldurmanız gerekiyor.

Önceki Eğitici Eğitimleri Katılımcı Görüşleri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

John Doe
Designer
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

John Doe
Designer
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

John Doe
Designer