Mümin Sekman

Zengin kısmet bulma rehberi!

MAKALEDEN ÖNCE OKUYUNUZ:

Kendinizi geliştirerek başarılı olmak mümkün ama bunun için çok çalışmak gerekiyor.

Sırt üstü yatarak başarılı olmak da maalesef mümkün değil ama üzülmeyin zengin olmak mümkün!

Eğer "sırt üstü yatarak" zengin olmak istiyorsanız, aşağıdaki rehber tam size göre. Bu konulardan uzman bir editör tarafından hazırlandı.

Bir de "İzmir Büyücüleri" adlı kitabı okudunuz mu kim tutar sizi? Bu kitabın yazarı zengin koca bulmuş ve bunun yollarını kitabında anlatıyor. Yazarın temel tezi şu "eskiden param yoktu. Sürekli çalışmaktan kitap okuyamıyordum. şimdi zengin koca buldum, o çalışıyor ben kitap okuyorum!!!"

BÜLENT CANKURT
GÜNAYDIN

Her genç kızın rüyasını zengin bir erkekle evlenmek süslüyorsa da günümüzde bunun tam tersi de geçerli. Yani hem kızlar hem de erkekler artık zengin bir eş bulup hayatının kalan kısmını rahat yaşamanın peşinde koşuyor. Ama ne var ki, "davul bile dengi dengine" atasözümüzün de ortaya koyduğu gibi, zengin eş bulmak o kadar da kolay değil.

Fakat insanın kafasına koyup da yapamayacağı hiçbir şey yoktur! Yeter ki, biraz araştırmacı, azimli ve akıllı olunsun! Yani evlenme potansiyeli taşıyan zengin ve bekar erkekler/kızlarla nerede, nasıl tanışılır bilmek gerekir. Onların ayağınıza gelmesini beklerseniz evde kalırsınız, o yüzden sizin onun peşinden gitmeniz gerekiyor. İşte benden, iyi bir nasip hayaliyle yanıp tutuşan kızlara ve erkeklere altın değerinde tüyolar! Zengin eş tavlayabilmeniz için en doğru alternatifler...

DÜGÜNLER
Düğünlerde herkes duygusal olur. Bütün bekarlar kendilerini yalnız hissedip, biraz da alkolün de etkisiyle yeni aşklara yelken açarlar. Çırağan ve Swissotel''deki düğünler, istediğiniz formasyonda bir potansiyel bulmak için çok uygun. Unutmayın; düğüne davetli olmanız gerekmiyor. Kız tarafı erkek tarafının, erkek de kız tarafının misafiri zanneder. O curcunada, kimse "kim bu?" demeyecektir.

PLANET HEALTH CLUB VE MAYA SPORT CENTER
Spor salonları tanışmak için en ideal mekanlardandır. Aynı derse girmek ya da yandaki koşu bandına tüneyip "yeni mi başladın?" türünden muhabbetlerle temeli atılan ilişkilerin evliliğe kadar gittiği görülmüştür; Serdar Bilgili-Ebru İpekçi çiftinde olduğu gibi Gerçi sonradan boşandılar)... Ancak yıllık ücreti bin 100 dolar olan Planet''e verecek o kadar paranız yoksa da canınızı sıkmayın. Dersine göre değişen 40-50 dolarlık saat ücretini ödedikten sonra da Planet''in içinde gönül rahatlığı ile dolaşabilir, o kadar parayı feda eden adaylarla aynı havayı soluyabilirsiniz. Evlilik çağındaki en çok bekarı Maya Sport Center ve Planet''te bulacağınız kesin. Ancak üçüncü bir ihtimal için de Hillside Trio Healt Center''ı unutmamak lazım.

TAYLAN KÜMELİ''NİN OFİSİ
Ünlüleri zayıflatan kadın olarak son bir yıldır büyük sükse yapan Taylan Kümeli''nin Nişantaşı''ndaki ofisi, zengin bir eş bulmak için en uygun yerlerden biri. Kilo sorunu olanlar -ki bu paralı olanların yüzde 90''ı oluyor- soluğu Kümeli''nin ofisinde alıyor. Tabii burada biraz da şans lazım; kilolu prens ya da prensesinizle randevu saatlerinizin çakışması gerekiyor. Böylece güveni yıkılmış, şişmanlık kompleksi olan bir para makinesiyle burun buruna gelmeniz an meselesi!

KEMER COUNTRY
Kemer Country''de golf oynamak veya ata binmek en önemli aktivitelerdendir. İkisine de ilgi duyanlar sizin alanınıza giriyor. Zaten bu işe bir burnunuzu soktunuz mu, bir anda herkesle tanışıveriyorsunuz. Herkes herkesi tanıyor. Kısa zamanda kimin daha çok parası olduğu ortaya çıkıyor. Böylece listenizi daraltmanız da kolaylaşıyor. Maslak''taki İstanbul Golf Kulübü ve Atlı Spor Kulübü de, Kemer Country''nin iyi alternatifleri. Atçı ya da golfçü olmak için hiçbir malzemeye ihtiyacınız da yok; uygun fiyatlara hepsini kiralamak mümkün.

OTO GALERİİLERİ
Borusan ya da Arsel gibi sadece lüks otomobiller satan bir oto galerisine acil olarak gidin. Parmağında yüzük olmayan karşı cins bir müşteriye arabalarla ilgili sorular sorun ya da yorum yapın. Katalog ve arabalar arasına gömüldüğünüz dakikaları paylaşınca 40 yıldır tanışıyor gibi hissedeceksiniz.

UNISEX KUAFÖRLER
Kadın-erkek karışık bütün kuaförler tanışmaya uygundur. Akmerkez MOS, Nişantaşı Hakan Köse ve Diba''nın nimetlerinden yararlanabilirsiniz. Şüphesiz bu kuaförlerin en piyasa olanı Maya Uptown''daki Erdem Kıramer. Havadan sudan konularla, hedefle diyalog kurabilirsiniz. Bir de bluetooth''lu telefonunuz varsa yaşadınız. Aynı özelliğe sahip o mekandaki bütün telefonlara mesajınızı gönderebilirsiniz.

BUZ BAR
İstanbul''un popüler mekanlarından biri olan Buz''da da potansiyel ''yağlı'' bir partner bulma olasılığınız çok yüksek. Ancak mekana bu amaçla gidiyorsanız, kesinlikle hafta ortasını tercih etmelisiniz. "Buz Yalnızları" olarak da anılan, ciddi bir potansiyel sizleri bekliyor olacak. Hafta ortası mekanı şereflendirdikten sonra maharetinizi konuşturmak artık size kalıyor.

UÇAK VE HAVALİMANLARI
Uçakta tanımadığınız kişilerle sohbet etmek yerine uyumayı tercih ediyorsanız, ne fırsatlar teptiğinizin farkında bile değilsiniz demektir. Uçakta yan yana oturanlardan da, arka arkaya tuvalet sırası bekleyenlerden de evlenenler olmuştur. Bir rivayete göre merhum Mehmet Sabancı ile Zeynep Sabancı, aynı okulda okumalarına rağmen uçakta tanışmıştır. Tabii ''business class'' tercih sebebi... Bu arada Ayşe Arman''ın neredeyse tüm sevgililerini ve şimdiki kocasını da havalimanında bulduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim...

CENAZELER
Düğünler kadar cenazeler de insanların en hassas, en duygusal oldukları zamanlardır. Bu yüzden bir desteğe, karşı cinse ihtiyaç duyarlar. Hatırlarsanız Hakan Uzan ile Özlem Kızılkaya''nın bile, Varan''ın patronunun cenazesinde tanıştıkları çıkmıştı gazetelerde. Ufak bir hatırlatma; en havalı cenazeler Teşvikiye Camii''nden kalkar.

YAZIN TÜRKBÜKÜ KIŞIN ULUDAG
Tatil yörelerinde de potansiyel kısmetinizi bulma oranınız çok yüksek. Tabii bunu bir ''tatil aşkı''ndan sürekli bir ilişkiye dönüştürebilmek de size bağlı. Yaz mevsiminde sosyetiklerin hücum ettikleri Bodrum Türkbükü, kış mevsiminde ise Uludağ potansiyeli en yüksek yerler. Türbükü beach''lerinde dip dibe güneşlenirken ya da wakeboard yaparken, Uludağ''da da kayakta ya da teleski''de tanışmak çok kolaydır.

INTERNET SİTESİ "YONJA" DA BİR ALTERNATİF
Devir teknoloji devri olunca, müstakbel kısmetinizi internet''ten bulma şansınız da var tabi. Hatta Türkiye''nin ünlü ve zengin ailelerine mensup binlerce genç, artık sevgililerini sanal çöpçatan sitesi www.yonja.com''dan seçmeye başladı bile. Yapmanız gereken tek şey, siteye üye olan birisini bulup, özelliklerinizi ve fotoğraflarınızı sitede yayınlatabilmek.

AMERİKAN HASTANESİ
Hastane kadar önemli bir yeri böyle bir amaç için kullanmak ayıp diye düşünebilirsiniz. Ancak unutmayın memleketin en güzel/yakışıklı doktorları ve hasta yakınları hep Amerikan Hastanesi''nde toplanıyor. Özellikle Divan Pub, hastanede hiç yakınınız ya da işiniz olmasa bile, gidilecek en piyasa yer. 10 YTL''ye bir sandviç kemirip, telkine muhtaç hasta yakınları ile yakınlık kurabilir ya da doktorları motive edebilirsiniz.

PAPERMOON
Akmerkez''in altındaki Papermoon, işadamlarının ve bankacıların favorisidir. Özellikle öğle yemeklerindeki potansiyeller, tanışma şansınızı artırır. Yalnız, adam başı en az 60 YTL''yi gözden çıkarmanız gereken Papermoon''da fiyatlar biraz pahalıdır. Bütçenizi aşıyorsa yemekten uzak durmakta fayda var. 15-20 YTL''ye elinizde bir kadehle bar tarafında saatlerce durabilirsiniz.

BEBEK SAHİLİ BELGRAD ORMANI
Orman deyince Türk filmlerinde bileğini burkanlar, koşarken arabanın önüne atlayanlar geliyor akla. Ancak Belgrad Ormanı''nda köpekleriyle dolaşan o kadar çok potansiyel var ki. Hatta köpek sayısı arttıkça, daha zengin oldukları sonucuna varmak da mümkün. Aynı şey Bebek sahili için de geçerli. Ya ormana ya da sahile birkaç hafta üst üste aynı gün ve saatte giderek önce aşina olacak, sonra da ister bileğinizi burkmuş gibi yapacak, ister doğrudan muhabbete gireceksiniz.

MAYADROM VE RITZ CARLTON''UN SİNEMALARI
Sinemaya tek başınıza gidip de filmin başlamasını beklerken ya da arada, sizin gibi yalnızlığı seçmiş bir karşı cinsle tanışmanız çok mümkün. Sinema biletleri 22,50 YTL olsa da, Ritz Carlton Shop & Miles Movie Theater''ın girişindeki bar böyle tanışmalar için bulunmaz birfırsat. Miller Afm Mayadrom''un girişinde diğer bütün sinemalar gibi basit bir büfe olsa da, sonuçta 6 YTL''ye film izlemek dururken 22 YTL''ye aynı filmi seyrettiğiniz için önemli bir ortak noktanız oluyor ve konuşmaya sıfırdan başlamıyorsunuz.

Hedefi vurmak için altın tüyolar

* Papermoon ya da Buz gibi, havalı simaların tercihi mekanların çalışanlarıyla iyi geçinmek şart. Hatta bazı garsonları ve valeleri bahşişe bağlayıp, hedef listenizden birileri geldiğinde size SMS yollamalarını sağlayabilirsiniz. Hemen hazırlanıp, anında kendinizi oraya atıp, hedefinize göz süzüp, naz yapabilirsiniz. Orada olduğu haberini alıp da koşa koşa geldiğiniz kimse anlamayacaktır.
* Alışveriş sırasında tavlayacağınız kadın ya da erkeğin hangi mağazalara girip çıktığına, neler aldığına dikkat etmek şart. Hedef erkekse, kuyumcudan çıkıyorsa ve her yerinden altınlar sarkan bir kıro değilse, büyük ihtimal evlidir. Yani olay yerinden uzaklaşmakta fayda var. Hedef kadınsa, çocuklar veya erkekler için alışveriş yapıyorsa da aynı durum geçerli. Daha çok hem kadın, hem erkek giysileri satan mağazaları tercih edin.
* Bazı meslekler bu uğurda diğerlerine göre daha şanslıdır. Emlakçılar, lüks oto galerilerinde çalışanlar, patron sekreterleri ya da asistanları ve lüks mağazalardaki satış elemanları... Patronlar ya da çalıştığınız şirketin müşterileri kaçırmamanız gereken fırsatlardır.

x

Gelişimciler Facebook'ta

Mümin Sekman'dan Günlük Başarı Tavsiyeleri almak için.