Mümin Sekman

YÖNETİM TEKNİKLERİ

 • Kitlelerin zekası nasıl işler?

  Kitleler nasıl oluruyor da aynı konuda aynı kararı veriyor? Kitlelerin motivasyonu nasıl işliyor? Kitlelerin eğitim düzeyinin farklı olmasının sonuçları nelerdir? İşte kitle zekasına dair keyifli bir yazı...

 • Aile şirketlerinin yönetimi

  Aile şirketlerin nasıl yönetileceği “aile içi" bir konu değildir. Bu şirketlerin doğru yönetilmesi, başarılarının sürdürülmesi toplumu ilgilendiren çok önemli bir konudur...

 • Yönetim hataları şirket ömrünü kısaltır !

  Ekonomide ve piyasalarda "arz" cephesinin ağırlıkta olduğu dönem, yöneticilerin altın yıllarıydı. Geçmiş yıllarda, üretimin, maliyetlerin ve kalitenin kontrol altında tutulması, teknoloji bilgisi ve geleneksel pazarlama becerileri belirli bir pazar payına ulaşmaya yetiyordu. Bu dönem, bir daha geri gelmemek üzere sona erdi. Şimdi ağırlık ve öncelik "talep"te. İşin temel doğrultusundaki bu 180 derecelik değişim, yönetimdeki zihniyetin ve kullanılan yöntemlerin de kökten değiştirilmesini zorunlu kılıyor.

 • İşletme içinde bilgi yönetimi nasıl yapılmalı?

  Teknolojinin ve iletişim teknolojilerinin gelişimiyle beraber günümüzde ’bilgi’nin kendisi bir ürün, bir meta haline gelmiştir. Sanayi devrimi ve sonrasında tüm toplum hayatında büyük değişmeler olmuştur. Bilgiye her geçen gün daha hızlı ve daha kolay ulaşabilmemiz ile beraber ’Bilgi toplumu’ oluşmuştur.

 • Performans yönetimi nasıl olur?

  Performans yönetimi, günümüzde sürekli biçimde konuşulan ve gittikçe önemini arttıran bir kavram.. Her geçen gün daha fazla firma kariyer, eğitim, ücret yönetimi konularındaki değişiklikler için performans değerlendirme sistemine başvurmaktadır.