Mümin Sekman

YÖNETİM TEKNİKLERİ

 • Markalar "içerik" pazarlamasını nasıl yapmalı?

  İçerik pazarlaması marka-müşteri ilişkisinin en önemli faktörlerinden biri. Milyonlarca insan ve binlerce marka internette kendi içeriklerini oluşturuyorlar. Amaç ise müşterileri ile sağlıklı bir iletişim kurmak. Bu bazen bir video, bazen ise bir yazı yada müzik olabilir. İşte markalar için içerik pazarlaması hakkında çok önemli ipuçları...

 • İletişim tarzınız şirketinizin başarısını belirliyor!

  Bir şirketin başarılı olmasının önemli etkenlerinden birisi de patronun çalışanlara karşı olan "iletişimi"dir. Müzakereci bir yaklaşım mı benimsenmeli yoksa güven esaslı bir ilişki mi? İşte kurum içi iletişimi daha sağlıklı bir hale getirmek için yapılması gerekenler...

 • Sizce de kurumsallaşmanın vakti gelmedi mi?

  Kurumsal olmayan bir şirket "kişilere" bağımlıdır. Kurum patron yada lider yönetici olmadan kendi varlığını devam ettiremez, aksaklıklar başgösterir.. Kurumsal şirketlerde ise tam tersi bir durum söz konusudur. Peki kurumsallaşmak için ilk olarak neler yapılmalı?

 • Düşünmeye zamanınız var mı?

  Toplantılar, raporlar, telefon trafikleri...Yöneticilerin en büyük sorunlarından birisi de iş hayatının rutinlerini yerine getirmekten düşünmeye vakit bulamamalarıdır. Bir şirketin hedeflerini gerçekleştirebilmesi için yöneticilerin günlük rutinlerden sıyrılıp düşüncelerini işlerine odaklamaları gerekir. Peki siz düşünmeye ne kadar zaman ayırıyorsunuz?

 • Başarmak için doğru insanlarla çalışın!

  Her patron şirketinin sağlıklı büyümesini ister. Bunun gerçekleşmesi için yapılacak işlerden en önemlisi de doğru insanlarla birlikte çalışmaktır. Peki şirketinizdeki önemli pozisyonlara en doğru adayları bulmak için neler yapılmalı?

 • İnsan beyni anlamlı olanı sever

  İnsan varlığını devam ettireibilmek için çevresindee olup bitenleri anlamaya çalışır ve ona bir yorum getirir. Beynimiz her zaman bir anlam arayışı içerisindedir. Peki, insanlar bir tüketici olarak markalara da bir "anlam" yükler mi?

 • Niçin erkek liderler daha fazla?

  Erkek egemenliği iş dünyasında da oldukça etkili. Peki neden erkek liderler kadınlardan daha fazla? Erkekler daha mı zeki yoksa tüm bunlar psikolojinin bir oyunu mu? İşte liderlik üzerine karşılaştırmalı tespitler...

 • Başarılı yöneticilerin 4 temel özelliği

  Genelde bir işi yaptırmak, yapmaktan daha zordur. Kişileri idare etmek, onları yönlendirmek; liderlik yeteneği gerektiren ve insiyatif alabilen sorumluluk sahibi olan insanların işidir. Biz buna yöneticilik diyoruz. Peki başarılı üst düzey yöneticilerin ortak özellikleri nelerdir?

 • Üslubunuzdan memnun musunuz?

  Farklı zeka türlerine sahip olmamız farklı davranışları, dolayısıyla bir üslup farkını da ortaya çıkarıyor. Bir konu üzerinde tartışırken ya da fikir alışverişi yaparken ne söylediğimizden çok nasıl söylediğimiz önemlidir. David Merrill ise üslubu 4 farklı gruba ayırıyor. Acaba siz hangi gruptansınız?

 • Hafızanız ne kadar güçlü?

  Genel anlamda hafıza , organizmanın bilgiyi depolama, saklama ve gerektiğinde kullanılması için geri çağırması yeteneğidir. Güçlü bir hafıza hem iş yaşamınızı, hem de sosyal hayatınızı kolayştırır. Peki hafızamızı güçlendirmek için neler yapmalı?