Mümin Sekman

Yıkılmıyoruz, yenilmiyoruz ve vazgeçmiyoruz!

Paramparça bir özgüven ile nereye kadar gidebilirsiniz… Özgüveninizi dipçik gibi sağlam tutmak istiyorsanız işte size süper etkili 3 tüyo! Buyurun buradan başlayın özgüveninizi yeniden yüklemeye…

Özgüven için süper etkili 3 tüyo!

Yıkılmıyoruz, yenilmiyoruz ve vazgeçmiyoruz... İç sesimizi biraz sakinleştirip, hatta arada susturup kırılma noktalarımızı tamire girişmenin tam zamanı!

Biz kadınlar kendimize fazla yükleniyoruz bazen. Hassasiyetlerimiz, -kabul edelim- kusursuz olma arzumuz ve -itiraf edelim- inadımız nedeniyle de özgüvenimizde kırılmalar yaşadığımızda aşırı üzülüp, içimize kaçmamayı da öğrenmeliyiz.

Olumlu düşünmeyi bir tavır, hatta davranış haline getirmekle başlıyor her şey aslında.

1. Rekabeti umursamayın artık.

Yoruyor. Aşkta, kariyerinde ve yaşamın birçok alanında yarışmak insanı gerçekten tüketebiliyor. Uzmanlar, "aldırmama başarısı"nın üstünde duruyorlar. Kişinin bunu başardığı zaman kendine daha çok güvendiğine dikkat çekiyorlar.

2. Herşeyi bilmediğinizi kabul edin.

Ve bilemeyeceğinizi de. Aşırı tevazu değil burada söz konusu olan tabii. Aslında gerçekçi olmaktan söz ediliyor öncelikle. Daha önemlisi de öğrenmeye ve bilmeye şevkin bu öğretiyle destekleneceğinden emin olabilirsiniz.

3. Dost desteği alın ve verin.

Yeteneklerinize ve becerilerinize inancınız yoksa başkaları da sizde bunların var oldunu fark edemez. Dostunuz bu konuda yardım edebilir. Tabii siz de ona istediği veya ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz hususta yardımcı olmalısınız. Kısacası, birbirinize verdiğiniz bu destek çevrenize asıl kimliklerinizi yansıtmanın da tatlı bir yolu...

Kaynak: http://www.benimgibi.com