Mümin Sekman

Yeni nesil eğitim konferansı “başarıyla” açılıyor!

2.YENİ NESİL EĞİTİM KONFERANSI “BAŞARIYLA” AÇILIYOR!

Eğitimde Değişim Hareketi tarafından, 5 mayıs tarihinde düzenlenecek olan 2. Yeni Nesil Eğitim konferansının açılış konuşmasını başarı uzmanı ve yazar Mümin Sekman yapacak.

Başarı üzerine yazdığı kitaplar 2 milyon okura ulaşan Sekman “Başarılı olmak öğrenilebilir” başlıklı sunumunda, başarı ve başarısızlığın nasıl öğrenildiğini anlatacak.

Konferansta değinilecek konulardan bazıları şöyle:
Neden bazıları başarırken, bazıları başaramıyor? Başarılı olmak öğrenilebilir mi? Azimli olmak öğretilebilir mi? Başarının iç ve dış mekanizmaları nasıl çalışıyor? Kuşaklar arasında başarı tarzları nasıl değişti? Yeni kuşağının başarı davranışlarındaki güçlü ve zayıf yönler? İnsan başarısızlığı nasıl öğrenir? Başarısızlık bilgisini unutmak (unlearn) mümkün mü? Geleceğin başarı trendleri neler? Başarılı insanların ortak özellikleri neler? Öğrencilerinin hayat çizgisinde kırılma noktası oluşturmak isteyen öğretmenler neler yapabilir?

Tüm öğretmenlerin katılımına açık olan ücretsiz etkinlik hakkında bilgi almak isteyenler, www.egitimdedegisimhareketi.org adresine kayıt yaptırabilirler.

Eğitimde Değişim Hareketi Doğa Koleji, İstanbul Üniversitesi ve Turkcell işbirliğiyle, eğitimde yeni yaklaşımlar geliştirmek üzere oluşturulmuş bir platformdur.

Kaynak: http://www.egitimdedegisimhareketi.org

x

Gelişimciler Facebook'ta

Mümin Sekman'dan Günlük Başarı Tavsiyeleri almak için.