Mümin Sekman

Ya bir yol bul, ya bir yol aç; ya da yoldan çekil!

YA BİR YOL BUL, YA BiR YOL AÇ; YA DA YOLDAN ÇEKİL!

Mehmet Tekiner isimli öğretmen (2000 yılı ÖSS dil birincisini yetiştiren kişi) geçenlerde kitabın başarısına katkısını anlatmak için şu maili gönderdi.

“Hocam selamlar... Ben 1978 Kastamonu Cide doğumlu ve 1998 Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği mezunuyum. şu anda halen bir üniversiteye hazırlık dershanesinde öğretmen olarak görev yapmaktayım.

Sizin kitaplarınızla ilk tanışmam okulun bittiği yıl "acaba şimdi ne olacak?" diye kıvrandığımız yıllara rastlar. O zaman bir hocamız "Ya bir yol bul ya bir yol aç, ya da yoldan çekil" adlı muhteşem eserinizi tavsiye etmişti. Onu defalarca okudum, okudum... Hala da kütüphanemde en iyi yerde durur. Zaman zaman motive olmak için göz atarım...

Sizin "Kesintisiz Öğrenme" adlı kitabinizi da okudum o da harikaydı. Sonra kişisel gelişime ait ilgim o kadar arttı ki Dale CARNEGIE’nin bütün eserlerini Anthony ROBBYNSin tüm eserlerini okudum, notlar çıkardım ve her günümü hayatımın şaheseri haline getirmeye karar verdim.

Kitabınızı ödünç olarak kime verdiysem bir türlü geri gelmedi. Her defasında ben kendime yeni birini aldım. Amin Maaulouf''''un "Yüzüncü Ad" kitabında bahsettiği gibi bir şey. Kitabı tavsiye eden hocam o dönemde o dönemde devlette öğretmendi şimdi Ümraniye’de Dershanesi var.

Ben o dönemde öğrenciydim şimdi arkadaşlarla kurduğumuz bir dershanemiz var. Gebze''''deyiz. Bu yıl ÖSS dil Türkiye birincisini biz çıkardık. Kocaeli tarihinde bir ilkmiş bu birincilik. Ve ikinci şubemizi açtık. Yaşım 23 ve öğretmenlikteki 4. yılıma giriyorum. Hani yeni kitabınız var ya; belki 5 yıl sonra o kitabın içine bizi de ekleyiverirsiniz! Türkiye çapında nasıl bir dershane sahibi oldu?” diye!

"Hayatta hiçbir şey imkansız değildir. Olsa bile!" di mi Hocam? Ayrıyeten bu arada benim için dünyanın en iyi eşiyle yakında evleneceğim inşallah!... ‘Ya bu herif neler diyor’ demeyin. Başarılarımın hepsinde sizin katkınız var... Kişisel Gelişim seminerlerinden haberdar olmak istiyorum... Bu konularla ilgili beni bilgilendirirseniz sevinirim... saygılar hürmetler... “

Mehmet TEKİNER Bilge Dershanesi-Gebze

x

Gelişimciler Facebook'ta

Mümin Sekman'dan Günlük Başarı Tavsiyeleri almak için.