Mümin Sekman

Ünlü The School of Life seminerleri İstanbulda başlıyor!

Alain de Botton’un ilk olarak 2008’de Londra’da hayata geçirdiği The School of Life felsefe, edebiyat, psikanaliz ve görsel sanatların sunduğu yaklaşımlar ve rehberlik aracılığı ile katılımcıları akıllı ve iyi yaşama alternatiflerini keşfetmeye ve tartışmaya davet ediyor. Potansiyelimizi nasıl gerçekleştirebiliriz? Aşkı nasıl zinde tutabiliriz? Nasıl fark yaratırız? Nasıl yaratıcı oluruz? Sakin kalmayı nasıl başarırız?

Hızlı, yorucu, kimi zaman tüketici bir günün ardından The School of Life Istanbul’da sıcak kahve eşliğinde keyifle arkanıza yaslanmanızı istiyoruz. Yetkin ve deneyimli Akademik Kadro eşliğinde hayatın asli ve büyük temalarında kazı yapmaya, kendi iç sesinize kulak vermeye, aynı zamanda yaklaşımınızı diğer meraklı ve açık görüşlü bireylerle paylaşmaya davet ediyoruz sizi. Türkiye’den ve dünyadan önde gelen yazar, sanatçı ve düşünürlerden bireysel yolculuklara kapı açan rahatlatıcı, yol gösterici ya da kışkırtıcı farklı bakış açıları duymaya, deneyimlemeye de hazır olun.

Atölye ve etkinlikler 14 Ekim’den itibaren hafta içi gündüz ve akşam saatlerinde, hafta sonu cumartesi sabah ve öğleden sonra santralistanbul’da ve kentin farklı mekanlarında olacak.

The School of Life Istanbul’u İstanbul Bilgi Üniversitesi hayata geçiriyor.

1996 yılında Türkiye’de üniversite yaşamına yeni bir soluk getirmek amacıyla yola çıkan ve kurulduğu günden bu yana öğrencilerine uluslararası gelişim fırsatları sunmaya devam eden İstanbul Bilgi Üniversitesi, Laureate International Universities ağının Türkiye’deki tek üyesi. Yaklaşık 800 kişilik bir öğretim kadrosuna sahip olan İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin 16.000 öğrencisi ve 20.000 bin mezunu bulunuyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Fen-Edebiyat, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mimarlık ve Mühendislik fakültelerinin yanı sıra yüksekokulları, meslek yüksekokulları ve enstitüleri çatısı altında 100’den fazla ön lisans, lisans ve doktora programı sunuyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin İstanbul’un merkezinde, Santral, Dolapdere ve Kuştepe olmak üzere üç kampüsü bulunuyor. 

Kaynak: http://www.theschooloflife.com/istanbul/