Mümin Sekman

Türküz, havalıyız, popüleriz!

CNN, 250 milliyeti inceledi. Türkler ’cool’ (havalı, popüler) listesinde 12’nci sırada çıktı.’Cool’luk ikonu olarak internet yıldızı Mahir Çağrı seçildi

Amerikan yayıncılık kuruluşu CNN dünya üzerindeki 250 milliyeti inceleyerek, en “cool” (havalı, popüler) 12 milliyeti seçti. Türkiye ve Türkler listede 12’nci sırda yer aldı. Yazıda Türkler şöyle anlatıldı: “Anavatanlarının iki kıtayı birleştirdiğini düşünürsek çok çeşitli kültürleri, mutfakları kucaklayan ve standartların dikine giden Türklerin hayata oldukça ‘cool’ bir bakış açıları olması hiç şaşırtıcı değil.

İstanbul ve Mahir Çağrı
Hamamlarıyla Türkler zengin miraslarını ve gururlarını sergiliyor. Hırpani ancak nefes kesici güzellikte bir şehir olan İstanbul, Boğaz’ın iki kenarında da dünyanın en canlı gece hayatından birine ev sahipliği yapıyor.”
CNN, Türklerin “coolluk ikonu” olarak da “I kiss you” adlı şarkısı ile ünlü olan Mahir Çağrı’yı seçti. Yazıda, “İnternetin ilk global ünlüsü olan Çağrı’nın bozuk İngilizcesiyle kadınlara söylediği şarkının Borat karakterine ilham verdiği düşünülüyor” denildi. CNN’e göre Türklerin “cool” olmayan özellikleri ise bıyık bırakma sevdaları.

Listede en “cool” milliyet Brezilyalılar seçildi. Brezilyalıları Singapurlular, Jameikalılar, Moğollar, Amerikalılar ve İspanyollar izledi.

Kaynak: http://www.radikal.com.tr

x

Gelişimciler Facebook'ta

Mümin Sekman'dan Günlük Başarı Tavsiyeleri almak için.