Mümin Sekman

TÜRK USULÜ HAYAT

 • Türklerin yaşam ömrü uzadı

  Uzun yaşamın sırrını keşfeden Türkler, araştırmalara konu oldu Ortalama ömür kadınlarda 74.3’e, erkeklerde 69.4’e yükseldi...

 • Türk dünyasının renkleri nevruz şenliğinde

  Türk Kültür ve Sanatları Ortak Yönetiminin (TÜRKSOY) davetlisi olarak Ankara’ya konuk olan topluluklar, Türk Dünyası Yeni Gün Nevruz Şenlikleri’nde izleyici karşısına çıktı.

 • Kilo vermek mantık ve cesaret işi!

  Doktor ve Beslenme Danışmanı Yasemin Bradley, kilo vermenin mantık işi olduğunu söylüyor. Bir de en önemlisi teselliyi yemekte aramamak. Cesaret ve motivasyon şart!

 • Okullardaki menüler fast-food'a özendiriyor

  Birçoğu fast-food tüketime benziyor ya da özendiriyor. Menü, çocukların yaşı ve aktiviteleri göz önünde bulundurularak ayarlanmalı.

 • Kıro kadının kriterleri

  Türk Sineması’nda yıldızı yükselen genç oyuncu Gülçin Santırcıoğlu sadece rol aldığı yapımlarla değil aynı zamanda yaptığı açıklamalarla da adından söz ettirecek.

 • İstanbul çok stresli!

  Araştırmaya göre, stresin ana kaynağı olarak ilk sırada ’’maddi endişeler’’in geldiği belirtilen açıklamada, ’’trafik’’, ’’artan yaşam giderleri’’, ’’insanların sabırsız tutumları’’, ’’yoğun çalışma saatleri’’ ve ’’kötü hava koşulları’’nın stresi artırıcı faktörler arasında gösterildiği bildirildi.

 • En etkili 8 türk kim?

  100 ülkede 12 milyon okuyucusu bulunan Hello dergisinin aralarında Türkiye’nin de yer aldığı 13 ülkede yaptığı araştırmaya göre en etkili isim Barack Obama oldu.

 • Utandıran anket!

  Konda’nın araştırması The Guardian Gazetesi’nde yayınlandı. Araştırmaya göre; Türkler yabancıları sevmiyor, kitap okumuyor ve kadınları ikinci sınıf görüyormuş.

 • ''evli her üç kadından biri dayak yiyor''

  Uludağ Üniversitesi (UÜ) öğretim üyelerince yapılan bir araştırma, erkeklerin yüzde 29’unun, evlilik hayatları boyunca eşlerine en az bir kez dayak attıklarını ortaya koydu. Araştırmada, eşlerini döven erkeklerin yüzde 17.9’unun, bunu kendileri için bir ’’Hak’’ olarak gördükleri de tespit edildi.

 • Soğuğun faydalarını biliyor musunuz?

  Pek çok insan soğuktan hoşlanmasa da onun da onun nimetlerinden yararlanabilir. Soğuk hava ve buz, eklem ağrılarından, baş ağrısına, saçlardan cilde kadar pek çok soruna deva olabiliyor.

 • Aşk travmatiktir !

  Günümüz insanı ’yeterince’ye aldırmıyor; sıklıkla yüzeysel ilişkiler yaşıyor. Bu çok konuşulan, tartışılan, filmlere yansıyan bir konu.İlişkilerin basite indirgenmesi kişinin kendi elinde. Yoksa ne istediğinizi bildiğiniz ve kendi kimliğinizi koruduğunuz sürece ilişkiler çok güzel yaşanabilir.

 • Türkler yerli film sever !

  Avrupa Konseyi’nin yaptığı bir araştırmaya göre, en fazla yerli filmin izlendiği ülke sıralamasında da Türkiye birinci sırada yer alıyor.

 • Boşanmaya neden olan dört konu..

  Türkiye’de her 10 bin evlilikten 14’ü boşanmayla sonuçlanıyor.Boşananların yüzde 90’ı şehirlerde yaşıyor. Bireylerin boşanmasında en önemli etken ise geçimsizlik olarak belirtiliyor.

 • Türkiye türk olalı, böyle haber görmedi:)

  Fazla felsefe okudu, maldan mülkten vazgeçti! Mal varlıklarını Hazine’ye bağışlamak isteyen, ancak dilekçeleri kabul edilmeyince Ankara’da bindikleri taksinin şoförü İzzet Erdem’e, içinde yaklaşık 40 bin TL tutarında para ve altın ile tapular bulunan çantayı bırakan çiftten Mustafa Solak, mala, mülke önem vermediğini söyledi!Mustafa Solak’ın annesi Emine Solak ise oğlunu suçladı: “Oğlum ve eşi, Mevlana ile felsefe kitapları okumaktan gerçek dünyayı, hayatı unuttu. Hayal aleminde yaşıyorlar. Akli dengesini kaybetti!"