Mümin Sekman

Temel korkularınızdan kurtulun, beyin gücünüzü keşfedin...

Beyin gücünüzü kullanarak sorunları fırsata çevirmek her zaman mümkün. Beyin ilkelerini öğrenmek ve beyin tekniklerini kullanmak süretiyle hayatınızı girdaplardan limanlara götürebilirsiniz. Sorunlar size birşeylerin değişme zamanının geldiğini gösterir.Sorunlarınızın büyümesinin ve aşılamaz hale gelmesinin nedeni değişime inat eski alışkanlıklarınızı sürdürmenizdir.
Sorunlardan kaçmak, sorunları görmezden gelmek, sorunları küçümsemek, sorumluluk üstlenmemek ve her sorunu başkalarından çözmesini beklemek, bir kurtarıcı aramak, kötü alışkanlıklara saplanmak, kendinden kaçmak, fil dişi kulelerde yaşamak size ne kazandırıyor? Koca bir hiç !

Oysa sorunlar sizin dostunuzdur ve sizi uyarır. Sorunlar kendinizi geliştirmek için birer fırsattır. Aşamadığınız bir sorununuz olduğunda şunu anlamalısınız: " Ben bu sorunumla baş edemiyorum. Demek ki kendimle ilgili bilmediğim bir şeyler var. Beynimin ilgili tarafını kullanamadığımı gösterir. Her sorunun çözümünde bir beyin tekniği olduğuna göre kendimi geliştirme zamanım gelmiş. Bana bu konuda kim yardımcı olabilir ? "

Sorunlar düşündürür, duygular fırsata döndürür ! Ancak insanlar sorunlarıyla nasıl baş edeceğini bilmediğinden ya kötü alışkanlıklara saplanıyorlar ya da ilaçlara başlıyorlar. Oysa duygularını kullanmayı bilen kişiler sorunlarını fırsata döndürüyorlar Kendini keşfedenler ve içindeki sesi dinlemesini bilenler stresten uzak ve mesleğinde doyuma ulaşabiliyorlar.

Varoluşsal psikoterapi kendinizi keşfetmenizi ve içinizdeki sesi duymanızı sağlayan güçlü bir terapi metodudur. Her türlü sorunun altında temel korkularınız yatmaktadır ve sizi kendinizden uzaklaştırmaktadır. Korkularınızla yüzleşmediğiniz müddetçe gerçek mutluluğa ve başarıya ulaşmanız mümkün değildir. Unutmayın ki gerçek başarı kendi kabuğunuzda yaşamakla değil, kabuğunuzu kırarak sosyal bir kişi olmakla ideallerinizi gerçekleştirebilecek bir gücü bulmaktır.

Kaynak: http://www.biyonikinsan.com