Mümin Sekman

Tayyip erdoğan'ın milletvekillerine imaj 10 emri

TAYYİP ERDOĞAN''IN MİLLETVEKİLLERİNE İMAJ 10 EMRİ

Şerife ÜSTÜNER
KAYNAK: AKŞAM

Yenilikçi milletvekillerine ''imajınızı yenileyin'' talimatı veren Erdoğan, sosyal olmak, sanatsal ve sportif aktivitelere katılmak gibi bir dizi kural getirdi.

Toplumun her kesimine seslenecek bir parti kurmak için çabalayan Erdemliler Hareketi''nin lideri Recep Tayyip Erdoğan, kendisiyle birlikte hareket eden eski FP''li yenilikçi milletvekillerine ''değişin'' talimatı verdi. Erdoğan, milletvekillerine 10 başlıkta toplanan bir dizi kural getirdi.

Hafta boyunca, parti kurma çalışmalarını Ankara''daki ofisinde yürüten Tayyip Erdoğan, zaman zaman milletvekilleriyle sohbetlerde de bulundu. Erdoğan, çoğu eski RP ve FP''de bulunmuş, yıllarca Milli Görüş çizgisinde politika yapmış milletvekillerine, ''imajlarını yenileme'' talimatı verdi.

Erdoğan, milletvekillerine, ''Sosyal olun. Lüks otel lobilerine gidin. Arkadaşlarınızla oralarda buluşup sohbetler edin. Sanat aktivitelerine katılın. Sportif etkinliklerde yer alın'' diye seslendi.

''Değişmekten başka çare yok''

Milletvekillerinden, RP ve FP mantığını kafalarından söküp atmalarını da isteyen Erdoğan, milletvekillerine sürekli olarak ''değişmek zorundasınız'' mesajı verdi. ''Değişmekten başka çare yok. Mutlaka değişeceksiniz'' diyen Erdoğan, ''Eski RP ve FP mantığını bir kenara bırakın. O mantığı unutun. O dönem kapandı artık. Belirli bir yerlere gitme, boş zamanlarını sadece aile çevresinde, toplumdan uzak geçirme dönemi bitti. Bundan böyle yeni bir dönem var ve değişmeye mecbursunuz'' dedi.

Eski RP''de ve FP''de milletvekillerinin toplumun belirli kesimleri dışında kimseyle görüşmediğini ve bunun bir eksiklik olduğunu, yeni oluşumdaki milletvekillerinin her kesimle ilişkiye girmesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, ''Bugüne kadar gitmediğiniz yerlerde görünmekten korkmayın. Farklı çevrelere girmekten çekinmeyin. Kendinizi yenileyin'' talimatı verdi.

ERDOĞANIN OLMAZSA OLMAZ KURALLARI

1. RP ve FP mantığını kafanızdan söküp atın

2. Düşünce sisteminizi değiştirin

3. Kendinizi ve imajınızı yenileyin

4. Sosyal olun

5. Halkın arasına karışın

6. Sanatsal faaliyetlerde bulunun

7. Spor yapın ya da sportif aktivitelere katılın

8. Arkadaşlarınızla lüks otellerde buluşup sohbet edin

9. Farklı çevrelere girmekten çekinmeyin, her kesimden arkadaş edinin.

10.Halkın isteklerini gözardı etmeyin, dürüst, güvenilir ve erdemli olun.

x

Gelişimciler Facebook'ta

Mümin Sekman'dan Günlük Başarı Tavsiyeleri almak için.