Mümin Sekman

ÖZGÜVEN GELİŞTİRME

 • Çocuklarımızın özgüvenini nasıl geliştiririz?

  Özgüven; kendimize yönelik iyi duygular geliştirmemiz sonucu, kendimizi iyi hissetmemiz demektir. Başka bir deyişle kendimiz olmaktan memnun olmak ve bunun sonucu olarak kendimiz ve çevremizle barışık olmamız demektir. Kısaca;"sevilebilir ve becerebilir olma" duygusudur da diyebiliriz.

 • Özgüven hesabınıza yatırım yapın!

  Hayatınızda her şeyin kötü gittiğinden dert yanmak size ne kazandırır? Sıkıntıdan başka hiçbir şey! Siz en iyisi hayata pozitif bakmaya çalışın. Dert yanmayın, sorun çözün...

 • Babasını seven kızların özgüveni yüksek oluyor

  Kız çocuklarının baba ile olan ilişkisi gelecekteki yaşamını belirliyor. Babalarıyla pozitif ilişki içinde olan kız çocukları ileriki yaşlarda daha az psikolojik bozukluk yaşıyor, yaşama daha mutlu ve güvenle bakıyor.

 • "özgüven" kaybedilmiştir; hükümsüzdür

  "Her toplumsal sorunumuzda çözüm arayışına girdiğimizde yine aynı özgüven eksikliğiyle işe başlıyoruz." diyor Okay Gönensin. Biz de özgüveninizi geliştirin, yıldızınız parlasın diyoruz.

 • Özgüven geliştirme taktikleri!

  Önemli bir savaş sırasında Japon bir komutan askerlerinin sayısının düşmanlarınkine kıyasla çok daha az olmasına rağmen saldırıya geçmeye karar verir. Ordusunun kazanacağına olan güveni tamdır. Ancak, askerleri zafer konusunda oldukça kaygılıdır. KOMUTAN ZEKİCE BİR PLAN YAPAR? Bu zekice plan sadece kigem.com da...

 • Özgüven geliştirme ve süper kadınlar

  Çağdaş Kadın ve Gençlik Vakfı tarafından 500 kadına önce `özgüven ve girişimcilik` daha sonra da çeşitli mesleklerle ilgili eğitimler verilecek. 20 kadına da mikro kredi desteği sağlanacak

 • Anne –babanın özgüvene etkileri

  Özgüven gelişimi çocuktan çocuğa değişen karmaşık bir süreçtir.Düşük benlik saygısına sahip olan çocuklar başarılarının büyük bir bölümünü kendi kontrollerinin dışındaki diğer etkenlere dayandırırlar. Yapilmasi gereken ne?

 • Özgüven gelişimi ve finansal gelişim

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan :"Özgüven, ekonomik rakamlardan daha önemli". okuyalim ve dusunelim, gercekten oyle mi?

 • Çocuklarda ve gençlerde özgüven gelişimi

  Bu makalede çocuk eğitiminde önemli noktalardan biri olan Özgüven konusunda bilgilendirici bir yazi bulunuyor. Özgüven nedir? Nicindir? nasildir?

 • Çocuk eğitiminin anahtarı:özgüven

  Yazar Tony Humphreys,çocuğun özgüveni ve iç çelişkileri üzerinde durulmadığı sürece eğitimle ilgili tüm çabaların sonuçsuz kalacağını belirtiyor.

 • Özgüven.....özgüven.....özgüven!

  Özgüven icin kısaca; "sevilebilir ve becerebilir olma" duygusudur da diyebiliriz. Araştırmacılar, birbirlerini tamamlayan iki çeşit özgüvenden bahsetmektedirler. Nedir onlar?

 • Ozguven ve kendını degerlı hıssetmek

  Özgüven bir çocuğun kendisine yönelik iyi duygular geliştirmesi sonucu kendisini iyi hissetmesi demektir. Başka bir değişle kendisi olmaktan memnun olması ve bunun sonucu kendisi ve çevresiyle barışık olması demektir. Çocuk nasıl bir ortamda kendisini değerli hisseder ve özgüveni olur?

 • Süper kadın sendromu...

  Ne diyordu o reklam cingılı: “Çocuk da yaparım kariyer de!” Bazı yazarlar hemen karşı çıktılar: “Kadına bu kadar çok misyon yüklemek ve bunu normalmiş gibi göstermek modern kadın için bir trajedi.” Kimi zaman depresyon veya pamik atağa kadar varan bu durumun tıpta bir adı var: süper kadın sendomu.

 • Günümüz kadınının özgüven anlayışı...

  "Bridget Jones''un Günlüğü" kitabının yazarı Helen Fielding, son romanında Bridget''ın aksine özgüveni yüksek yeni bir karakter yaratıyor: Olivia Joules. Ünlü yazar yeni karakteri Joules''ten yola çıkarak, günümüz kadınlarına yüksek bir özgüvene sahip olmanın yollarını anlatıyor....