Mümin Sekman

Olumlu enerjilerle şifa veriyor...

Enerji Uzmanı Güneş Tan Akdoğan, depresyon, takıntı, panik atak, cilt hastalıkları, bel-boyun fıtığı, alerji, astım, fibromiyalji, romatoid arterit, dolaşım bozukluğu, yüksek veya düşük tansiyon, enfeksiyon, basur, eklem kireçlenmeleri, soğuk algınlığı, göz enfeksiyonları, beyin rahatsızlıkları, bağışıklık sistemi bozukluğu, rahim miyomları, şeker hastalığı, MS, kas hastalıkları, adet düzensizlikleri, seksüel sorunlar, mide hastalıkları ve hatta kanser gibi aklınıza gelebilecek her türlü soruna yaptığı enerji uygulamalarıyla çözüm bulduğunu söylüyor. Ona göre; bu uygulamalar, hayatımızı değiştirmenin, hayatımızdaki kısır döngüleri kırmanın, hastalıkları yenmenin, negatif enerjileri atmanın ve kötü şifreleri değiştirmenin sadece bir yolu. ''''Neden olmasın?'''', diye düşünenlere söylenecek tek söz var; ''''Evet neden olmasın?'''' Çünkü güç sizde, çözüm kendi içinizde, ruhunuzda ve bedeninizde.

Öncelikle yaptığınız işi tanımlar mısınız?

Aslında Türkiye''''de yeni olan, fakat Batı ülkelerinde sıkça kullanılan bir uygulama yapıyorum. İnsanın enerji bedeninde birikmiş olan, kişiyi rahatsız eden enerjileri alıyorum ve evrene atılmasını sağlıyorum. İnsanı rahatsız eden bu kötü enerjiler genellikle yaşanmışlıklardan ve bizim yaşanılmış olan olayları algılayış şeklimizden kaynaklanıyor.

Örnek verebilir misiniz?

Örneğin; birisi bizi ezmeye çalıştığında, hareketleriyle, sözleriyle hatta bakışıyla bile değersiz olduğumuzu hissettirmeye çalıştığında bunu algılıyoruz. Ve kendimizi öyle hissediyoruz. Çünkü o enerjiyi alıyoruz. Ve bu sefer ne oluyor? Bizim enerji bedenimizde bazı tutulmalar, kısa devreler oluşuyor. Dolayısıyla, yaşanılmışlıklar, gördüklerimiz her şey bir bilgidir ve bilgi de enerjidir, yaşarken hepsini kullanırız.

Peki, siz insanlardan aldığınız o negatif enerjileri ne yapıyorsunuz?

Kullandığım birçok teknik var, sizin sorduğunuz anlamda sadece kendi tekniğim olan Cennetin Dokunuşu ve Güneş Enerji Tekniği ile elimi ve zihnimi kullanarak kişiye zararlı olan enerjileri elimle bir vantuz gibi çekip evrene bırakıyorum. ''''Negatif enerjiyi alıyorum'''' diye düşündüğüm anda, elim bir vantuz gibi negatif enerjiyi, yani zararlı olan durumu çekmeye başlıyor.

Bu çalışmayı yaparken, bazı kişiler, ''''Sanki eliniz bedenimle bir oldu'''' diyorlar.

Bu şekilde, elimle çektiğim negatif enerjiyi, zihnimle kolumdan yukarı, boynumdan yukarı ve en son kafamım tepesinden dışarıya evrene atıyorum. Ve evrende o negatif enerji bir şekilde işe yarıyor. Bunun dışında benim gelişitirmiş olduğum G Çözülümü Tekniği''''nde ise, enerji çözülümü kendiliğinden oluşuyor. Diğer kullandığım tekniklerde de sıkışmış olan şarj halindeki enerji kendiliğinden deşarj oluyor.

Son yıllarda Doğu felsefesinin getirdiği reiki, EFT, bioenerji gibi çalışmalar girdi hayatımıza. Sizin uyguladığınız çalışma bunlardan hangisine yakın? Ya da yaptığınız çalışmanın diğerlerinden farkı ne?

Bioenerji, enerji vermek, ben ise kötü enerjiyi alıyorum. Diyelim ki, bir bardağın içinde zehir var. O zehirin üstüne su eklediğiniz zaman o zehir yok olmadığı için, çaresiz yine zehirin zararını bünyeniz yaşayacaktır. Çünkü bünyeye ne kadar enerji verirseniz verin, zehir orada kaldıkça bir şey değişmeyecek, problem kendini tekrarlayacaktır. Zehri yani negatif durumu aldığınızda ise, bünye zaten kendi kendini iyileştirebilen bir mekanizmadır. Dolayısıyla, sorunun kaynağına inip, o sorununun oluşmasını sağlayan yaşanılmış olayın enerjisi temizlendiğinde, sorunu kökünden halletmiş olursunuz.

Önce kendini iyileştirdi ve...

Negatif enerji alma çalışmalarınız nasıl ve ne zaman başladı?

15 yıl kadar önce yoğun depresyon ve panik atak yaşadım. Aynı zamanda fibromiyalji, huzursuz bacak sendromu, bel ve boyun fıtığı, romatoid arterid gibi hastalıklardan mustariptim. Hem fiziksel, hem de ruhsal ısdırap çekiyordum. Doktorlara gittim, terapistler, ilaçlar, derken hiçbiri fayda etmedi. Ve iki göğsümün arasında hissettiğim keder duygusu ve umutsuzluk da bu yaşadığım sıkıntılara eklenince, artık ölmek istiyordum. Fakat 3 çocuğum vardı, dua etmeye başladım. ''''Allahım, bana bir şey gönder, gönder ki, ben ölmeyeyim, iyileşeyim'''' diyordum.

Ve bir gün küvette sıcak suyun içinde ağrılarımı hafifletmeyi umut ederken, anneannemle dedemi gördüm. Dedem dedi ki; ''''Kızım cennetin kapıları açıldı, anneannenin eliyle sıkıntılarını al at. '''' (Anneannemin adı da Cennet... Ayrıca dedem ve kendisi eskiden ''''ocak'''' diye bilinen şifacılardan...) Önce şaşırdım, sonra kaybedecek neyim var ki diyerek, elimi iki göğsümün arasına koydum ve ''''Buradaki kederi, acıyı, sıkıntımı aldım, attım'''' diyerek bu işlemi defalarca tekrarladım. Ne kadar süre sonra farkında değildim ama, uzun yıllardır ilk defa bir rahatlık hissettim ve o acı geçti.

ŞİFACILIK GENLERİNDE VAR

Yani atalarınızda var olan şifacılığı kendinize uygulayarak iyileştiniz ve geliştirerek bugünlere kadar geldiniz?

Anneannem ve dedem şifacıdır. Mesela; anneannemin guatr hastalığını enerji yöntemiyle dedem iyileştirmiş. Cennet Hanım da çevredeki insanların göz hastalıklarını iyileştirirdi. Sonuçta, atalardan gelen bir şifre var genlerimde enerjiyle ilgili ve zamanı geldiğinde bu şifreyi ben de geliştirerek, bilgilenerek, başka tekniklerle geliştirerek daha çabuk ve kalıcı sonuçlar için kullanabildiğimi görüyorum.

Size danışan, yardım alanların yapması gereken bir şey var mı?

Bana geldiklerinde en iyi neticeyi alabilmeleri için tavsiyem, kendilerini rahat bırakmaları, güvenlik içinde olduklarını fark etmeleri ve hissederek davranmalarıdır. Özellerinin korunacağını bilerek kendilerini açarlarsa, her türlü sorunlarını halletmede yüzde yüz sonuç alabileceklerini söyleyebilirim. Fakat, bazen insanlar farketmeden kendilerinden de bir şeyler saklayabiliyorlar, ancak çalışma sırasında bunlar dahi ortaya çıkıyor.

--------------------------------------------------------------------------------

Kötü şifrelerinizi değiştirebilirsiniz

Bilimsel araştırmalara göre; yaşanmış olan bilgiler, hatta atalarımızın yaşadıkları bilgiler de dahil olmak üzere bizim DNA''''larımızda kayıtlı. Ve bunlar şifrelerimizi oluşturuyor. Ve bu şifreler biz yaşarken karşımıza çıkıyor. Ben de çalışma yaparken, kurduğum cümlelerle o şifreleri harekete geçiriyorum. Elimle uygulama yaparken, otomatik olarak o şifrelere hitap ediyorum. Şifrelere hitap edince de onları kırmış oluyoruz ve çözülme yaşanıyor. Böylece, karşınıza o tarz bir olay geldiğinde aynı olumsuzlukları yaşamıyorsunuz.

Beden herşeyi bilir ve söyler

Enerji çalışmaları, hayatımızı değiştirmenin, hayatımızdaki kısır döngüleri kırmanın, hastalıkları yenmenin, negatif enerjileri atmanın ve kötü şifreleri değiştirmenin bir yöntemi.

Hastalıkların hepsinin temeli zihnimizdeki negatif düşünce ve duygular, kötü yaşam anıları, inançlar ve korkular zaten. Çünkü neyi biliyorsak, ister istemez onu yaşıyoruz.

Yazar: Röportaj: Hülya Yıldırım
Kaynak: http://www.aksam.com.tr