Mümin Sekman

NLP TEKNİKLERİ

 • NLP: Çapalama yöntemi nedir?

  Oldukça sinirli bir anınızda, yanınızdan geçen bir arabadan geçmiş zamanda kendinizi mutlu hissettiğiniz bir anda çalan, o şarkıyı duydunuz. Evet o şarkı size eski mutlu bir gününüzü hatırlattı. O mutlu anı hatırladıkça sakinleştiniz... NLP'de buna çapalama denir. İşte çapalama yöntemi ve nasıl yapıldığı hakkında bilgiler...

 • Bırakın "geçmiş", geçmişte kalsın!

  Çoğu insanın bir gözü daima eskidedir. Sürekli geçmişten bahseder, üzüntülü olduğu zamanları hatırladıkça yaşadığı anı kendisine zehir eder. Peki geçmişten kurtulup, "şu anda" yaşamayı nasıl öğrenebiliriz?

 • Kadınların sosyal hassasiyeti daha yüksek

  Grup başarısını etkileyen en önemli faktörlerden birisi de kadınlar. Yapılan araştırmaya göre grup içinde kadınların bulunması, grubun karmaşık problem çözme yeteneğini olumlu yönde etkiliyor...

 • Geçmiş yaşam terapisi!

  Bugün yaşadığımız kötü deneyimler daha önceki yaşamlarımızdan kaynaklanıyor olabilir mi? Kişisel mazimizin derinlerde kalmış acı izleri acaba bize sandığımızdan daha mı yakın?

 • John seymour ile nlp üzerine bir görüşme!

  İngiltere’nin en deneyimli NLP eğitmenlerinden birisi olan Seymour’la röportajı yine bir NLP Trainer olan Belgin Öğrek yaptı.

 • Nlp: (n)eden (l)afla (p)eynir gemisi yürümesin!

  Çok sayıda üyenin sorusu üzerine NLP ile ilgilizce öğrenme konusunda da görüşlerimizi açıklıyoruz. Tamer Dövücü başta olmak üzere bazı NLP''ciler 2.5 ayda ileri seviyede ingilizce öğretebildiklerini iddia ediyorlar. Peki mu mümkün mü? Kigem bir kez daha uyarıyor!

 • Nlp meydan muharebeleri...

  "Her derde deva olduğu iddia edilen NLP, sihirli bir değnek mi, başarı iksiri mi, iddia edildiği kadar etkili mi yoksa ismi bizde saklı bankanın artık şüphelendiği gibi şarlatanlık mı?" Batının gündeminden düşen bu tekniği NLP taraftarları ve anti NLP’’ciler tartışıyor, ortam ısınıyor...

 • Satışta nlp teknikleri... satışta nlp teknikleri...

  En başarılı satışçıların müşterilerini memnun etmek ve daha fazla satış yapmak için özellikle neleri ısrarla ve sürekli olarak yaptıklarını merak ettiniz mi?NLP en başarılı satışçıların elde ettikleri sonuçlara nasıl ulaştıklarını araştırıp, bu teknikleri modeller haline getirmiş ve diğer satışçılara aktarmıştır...

 • Yeni başlayanlar için NLP teknikleri.

  Nöro-Lengüistik Programlama, zihin-dil arasindaki sürekli etkileşimin davranışlarımıza nasıl yansıdığını tarif eder ve insan yaşamında en etkili üç unsura odaklanmıştır:

 • Motivasyon şovu kanlı bitti!

  Konyalı "NLP''ci" Mustafa Gül, basın için bir şov hazırladı... "kendini gösterecek", insanlara mükemmel fikirlere sahip olduğunu anlatacaktı!!! Önce sekreterini koltuğun üzerine çıkardı.. Koltuğun önüne kırık cam parçaları koydu...Sekreterine "motive edici" bir konuşma yaptı... VE SEKRETER CAMLARIN ÜZERİNE ATLADI! Sonra ne mi oldu? İşte o facia!

 • Nlp "pasif - agresif ruh hali"ne neden oluyor!

  Ünlü ruh bilimci Prof. Dr. Nevzat Tarhan NLP''nin "pasif-agresif" ruh hastalığına neden olduğunu anlatıp, "(NLP''cilerin) bu işe soyunması berberin ameliyat yapmasına benzer!" dedi. Peki pasif- agresif ruh hali ne demektir? Fazla NLP kitabı okumuşlar "zihinlerini temizlemek için" ne yapmalı?

 • Nlp ezberleyip tekrarlamak insanları sınırlandırır mı?

  Melih Arat NLP''''nin "mükemmelllik modeli" olarak sunulmasının kişisel gelişimi nasıl sınırlandırdığını yazdı "Tüm dünyada değilse de Türkiye''''de NLP, kişisel gelişimin tek yolu olarak öne sürüldü; ancak milyonlarca başarılı insan, hiç NLP eğitimi almaksızın başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor."

 • Nlp'ye bir kroşe de sağ kanattan!

  "İslamcı" eğilimli Yeni Ümit dergisinin yazarı Dr. Ahmet ERTUĞRUL, "islami" açıdan NLP kitaplarını okumanın "caiz" olmadığını idda etti. Cehennemde bile NLP''cilerden kurtuluş yok!

 • Zihin bedeni nasıl etkiliyor?

  Zihnin bedeni nasıl etkilediği üzerine yapılan en son araştırmalar ilginç sonuçlar ortaya koydu. Hastalıkları ilaç yerine zihinle tedavi edebilir miyiz? Düşüncelerimiz hayatımızı tam olarak nasıl biçimlendiriyor?