Mümin Sekman

Mümin Sekman’ın yeni kitabı çıktı!

Türkiye’nin başarı düşünürü Mümin Sekman’ın yeni kitabı çıktı! “Başarı Bilgesi” adıyla raflarda yerini alan kitapta başarı tiyatrosunun kulisinde yaşananlara dair çarpıcı tespitler yer alıyor…

Türkiye’nin başarı düşünürü Mümin Sekman’n büyük merakla beklenen yeni kitabı çıktı! Kitapları toplam 2.5 milyon baskıyı aşan, Her Şey Seninle Başlar kitabı 1.100.000 adetle rekor kıran Mümin Sekman’ın, “Kahramanın Kaderi Arenada Yazılır!” sloganıyla hazırladığı çalışmada yakıcı sorulara yaratıcı cevaplar bulunuyor. Alfa Yayınları etiketi ile yayınlanan “Başarı Bilgesi”, başarı kavramının çok boyutlu ve çarpıcı bir analizini sunuyor.

Aynı şeyleri okumaktan sıkılanlar!

Kendini geliştirmeyi seven ama hep aynı şeyleri okumaktan sıkılmış insanlar için, hayata, başarıya, aşka ve kariyere dair ilginç, yeni ve yararlı fikirleri bir araya getiren kitap, başarı arenasına ayakta ve hayatta kalmak isteyenlerin yeni başucu kitabı olacak. Başarı arenasında her tür insanın görüleceğine dikkat çeken Sekman, okurlarıyla büyük başarı tiyatrosunun kulisini paylaşırken bir yandan da uyarı ve tavsiyelerde bulunuyor.

“Akıllı” okurları bekliyor!

Mümin Sekman’ın başarı üzerine yakıcı sorulara yaratıcı cevaplar verdiği kitap, akıllı okurları başarı konusunu daha fazla kafaya takmaya davet ediyor. Hayatın her alanında başarı kavramını sorgulayan kitapta hem kariyer hem de sosyal hayat başarısına dair tespit ve tavsiyeler bulmak mümkün. İşte başarı kaderi olanlar için yazılan kitabın arka kapak yazısı…

Başarı arenasında türlü insanlar görülür:
Başarmak için doğanlar, çabayla başarılı olanlar, başarılı yapılanlar...
Peki bu büyük başarı tiyatrosunun kulisinde neler dönüyor?

Karakterli olmak mı zor, kariyerli olmak mı? Aşkta başarı ile başarı aşkı nasıl çatışır? Kaybedenlere oynayarak kazananların sırrı ne? Sosyal başarı jürisi kimi, neden seçer? Başarı bukalemunları nasıl yükselir? Başarıyı nasıl bölüşmeli? Az gelişmişler neden az gelişmiş kalır? Neden Türkiye'den dünya çapında başarılar pek çıkmıyor? Yakıcı sorulara yaratıcı cevaplar, akıllı okurları bekliyor. 

Kendini geliştirmeyi seven ama hep aynı şeyleri okumaktan sıkılmış insanlar için, hayata, başarıya, aşka ve kariyere dair ilginç, yeni ve yararlı fikirler.

  • Başarının en büyük rakibi başarısızlık değildir, aşktır.
  • İhmalkâr geçmişin bedelini, yaşanmamış gelecekle ödersin.
  • Aşk sıradan insanların kahramanlığı, kahramanlık sıradışı insanların aşkıdır.
  • Şöhret ışıkları daha iyi görünmeyi sağlar ama daha iyi görmeyi de engeller.
  • İnsan ilk zaferini başarısızlığa karşı kazanır, son zaferini ise kendi başarısına karşı!
  • Akıl, ekmeğin üzerine sürülmüş tereyağına benzer, beyin üzerinde eşit dağılmaz!
  • Ölüm diye bir mekanizma olmasaydı, ölümsüz işler başaramazdık.
  • Başarı bebek gibidir; siz onu büyütürken o da sizi büyütür.
  • Bilginizin mimarisi miktarından daha önemlidir.
  • Her insan kendi başarısına mahkûm edilmiştir.

Başarı zeki insanların zarif intikamıdır.

Seçmediğimiz bir hayatın içinde doğarız. 
Seçeneklerimizi hayat hazırlar, seçimleri biz yaparız.

Hepimizin önünde iki büyük soru var:
1. Şu hayatı nasıl yaşamalı?
2. Hayatın içinden başarıyla nasıl çıkmalı?