Mümin Sekman

MÜMİN SEKMAN

 • Limit sizsiniz 2007-2008 döneminin en çok satan kişisel gelişim kitabı oldu.

  Hürriyet gazetesinin Tüyap’a özel hazırladığı kitap eki yılın en çok satan kitaplarını araştırdı. Hürriyetin yayınevlerinden aldığı resmi satış rakamlarına göre hazırladığı listeye göre, kişisel gelişim türünde 2007-2008 döneminin en çok satan kitabı Limit Sizsiniz oldu. Tüm kitapların içinde ise dördüncü sırada yer aldı. İlk on listesine kişisel gelişim türünde sadece limit Sizsiniz girebildi.

 • Kesintisiz öğrenme'nin gözden geçirilmiş yeni baskısı çıktı!

  Mümin Sekman’ın ikinci kitabı olan Kesintisiz Öğrenme’nin içi gözden geçirildi ve yenilendi. Kapağı da yenilenen kitap kitapçılara dağıtılmaya başlandı. Daha başarılı öğrenmek ve öğrenerek başarmak isteyenlere duyurulur...

 • Başarıda "limit sizsiniz!"

  Yaşadığın hayat ruhuna dar geliyorsa, nasıl başarılı olacağını ve nasıl başarılı kalacağını merak ediyorsan, bu kitap senin için. 2 yılda 250.000 baskı yapan Limit Sizsiniz, okuruna başarı limitlerini keşfetmekte kılavuzluk ediyor.

 • Ve "her şey seninle başlar" 500.000 adete ulaştı!

  Mümin Sekman’ın son kitabı "Her Şey Seninle Başlar"ın yeni baskısı yapıldı. Son baskıyla beraber 2 yılda 500.000 rakamına ulaşılmış oldu. İşte kitabın yarım milyon insana ulaşmasının hikayesi...

 • Çaresizsen çare sensin!

  Oprah Winfrey’in hayatından Atatürkün azim öyküsüne uzanan bir makale. Sıfırdan zirveye çıkanların azmi ve onların azminin insanlara verdiği cesaret üzerine bir makale...

 • Sezen aksu şarkılarıyla hayatı okumak!

  Mümin Sekman, Sezen Aksu’nun hayatındaki "yerini ve önemini" ilk defa yazdı: "HŞSB’ı yazarken fonda Sezen şarkıları çalıyordu, ruhu sinsin diye!Ben aşkın her halini Sezen şarkıları üzerinden yaşadım. Bilirim ki, Aşkın her halini karşılayan bir Sezen şarkısı vardır; ama her Sezen şarkısını karşılayan bir aşk yoktur!" Alışılmadık bir Mümin Sekman yazısı sevgililer günü niyetine kigem.com’da!

 • 2006'da "en çok konuşulanlar" listesi belli oldu!

  Ajans Press’in her yıl açıkladığı "en medyatikler" araştırmasının 2006 sonuçları belli oldu. Hakkında en çok haber çıkan sanatçı, yazar ve işadamlarının sıralandığı raporda, Mümin Sekman 2006 yılında 1.104 haberle "en çok haber olan yazarlar" sıralamasında 8. oldu. Tüm kategorilerdeki sonuçlar için...

 • Mümin sekman'ın resmi internet sitesi açıldı!

  Mümin Sekman’ın "resmi" internet sitesi olan www.muminsekman.com açıldı. Sekman’ın okurları ve "çekirgeler" ile iletişimi artık kişisel sitesi üzerinden yürüyecek.

 • Mümin sekman'ın sonbahar kış özdeyiş kreasyonları hazırlandı!

  Çetin Altan sık sık “beyinsel zevk” alma sanatını öğrenemediğimiz yazar durur. Çikolata keyfi, tatil keyfi, çocuk sevme keyfini biliriz de, “beyinsel keyif” nedir, “düşünmekten gelen mutluluk” nasıldır? Düşüncenin değil, "düşünmenin" getirdiği mutluluk nedir?

 • Her Şey Seninle Başlar 1.100.000 baskıya ulaşarak Türkiye rekoru kırdı!

  "Hayatta ya tozu dumana katarsın, ya da tozu dumanı yutarsın. Seçim senin!" sloganıyla çıkan ve okurunu "kişisel kurtuluş savaşınızı başlatmaya" çağıran Her Şey Seninle Başlar, yeni baskısıyla kendi rekorunu da kırarak, 8 yılda 1.000.000 okura ulaştı. "Çaresizsen, çare sensin!" felsefesinin bayrak kitabı hakkında detaylar bir tık ötede!

 • Ali Sami Yen'de 14.517 kişi aynı anda Türkiye'nin "A milli başarı kitabı"nı okudu!

  Türkiye’nin "A Milli Başarı Kitabı" olan Her Şey Seninle Başlar, yayınlandığı 2005 yılından 2010 yılında kadar geçen 5 yılda pek çok önemli etkinliğin parçası oldu...İşte birkaç örnek.

 • Türkiye şartlarlarında başarılı olmak!

  Mümin Sekman''dan "Türkiye şartlarında başarılı olmak" üzerine tespitler. Hürriyet gazetesinin ekonomi sayfasında yayınlanan uzun bir bir röportaj.

 • Mümin sekman türkiye'nin en başarılı on genci yarışmasında jurı uyelıgı yaptı

  GENÇ GİRİŞİMCİLER JAYCES DERNEĞİ tarafından düzenlenen, 10 farklı kategoride "Türkiye''nin en başarılı genci"nin seçildiği yarışmada 2001 doneminde "kişisel başarı" kategorisindeki jüri üyeleri kigem.com''un sahibi Mümin Sekman ve Vakkonun sahibi Cem Hakko idi...Kimler kazandi?

 • Şirket yoneticilerinden çeviklik sırları

  4. Stratejist Zirvesi kapsamında İş''te İnsan''ın desteklediği "Çevik Şirketler" oturumunda Türkiye''nin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri ''şirket sırlarını'' anlattı.