Mümin Sekman

Mıss turkey finalist güzellerine kişisel gelişim semineri!

Her yıl Türkiye’nin en güzel kızının seçildiği Miss Turkey, bu sene Doğuş Yayın Grubu’nun katkılarıyla görkemli bir organizasyona dönüşüyor.

Doğuş Yayın Grubu TV kanalı Kral TV tarafından düzenlenen Miss Turkey 2009 Güzellik Yarışması’nın 20 finalisti Mövenpick Hotel İstanbul’da yapılan seçmelerin ardından belli oldu ve basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Türkiye’yi uluslararası yarışmalarda temsil etmek ve büyüleyici bir dünyaya adım atmak için yarışacak 20 güzel, 29 Nisan Çarşamba gecesi TİM Show Center’da düzenlenecek ve Kral TV’den canlı yayınlanacak finalde yarışacak.

Kamp günlükleri internet günlüğünde...

Türk medya endüstrisinde ilklere önderlik eden Doğuş Yayın Grubu, Miss Turkey’de de bir ilke imza attı. Yeni medyanın etkin kullanıldığı bu süreçte, güzellerin kamp serüveni missturkey.ntvmsnbc.com sitesinden verilecek, kızlar kamp sürecini blog takipçileri ile paylaşacak, adaylarla söyleşiler gerçekleşecek. Siz blog okurları da favori aday(lar)ınızı kişisel özellikleri, özgeçmişi, yetenekleriyle daha yakından tanıma şansı yakalayacaksınız, güzellerin kamp günlerinden haber, fotoğraf ve videolara ulaşabileceksiniz.

Dedeman Şile’de 17 gün sürecek kamp, güzelleri sadece yarışmaya değil, alacakları dersler, katılacakları etkinliklerle hayata da hazırlamayı hedefliyor. Türkiye Güzeli ünvanını taşıyabilecek, güzelliğinin yanısıra görgüsü, zerafeti, bilgisi ve konuşmasıyla insanları etkileyecek güzeli seçmek için kamp dönemi uluslarası standartlarda hazırlandı. Genç kızlara bu süre boyunca alanında deneyimli isimler eşlik edecek, sanat dünyasının ünlü isimleri de ziyaretleriyle moral verecek.

Güzellere Ünlü İsimlerden Dersler
Final öncesi kızlar kendilerini, koreografi derslerinden yoga ve pilatese, diksiyon ve oyunculuktan zerafet derslerine, offroad ve atv safari gibi sportif aktivitelerden, sosyal faaliyetlere kadar birçok etkinliğin içinde bulacak.

Miss Turkey adayları final gecesine Uğurkan Erez’in koreografisiyle hazırlanacak. Kızları ünlü modacı Cengiz Abazoğlu giydirecek. Güzellerin artistik fotoğraflarını Serdar Bilgili çekerken, katalog çekimlerini ise Tamer Yılmaz yapacak. Oyunculuk derslerini Ayla Algan, diksiyon derslerini Cevdet Arıcılar, zerafet derslerini Oya Ölçen verecek.

Güzeller kampta, Ebru Şallı ile pilates, ünlülerin yoga hocası Neslihan İskit ile de yoga seanslarına katılacak. Diyetisyen Berrin Yiğit’in gözetiminde beslenecek genç kızların yaşam koçluğunu Mümin Sekman, imaj danışmanlığını Özlem Çakır yaparken Ahmet Yıldırım makyaj tüyoları verecek.

Miss Turkey finalistlerinin mayoları Zeki Triko tarafından özel olarak tasarlanıyor. Kıyafetleri Park Bravo, ayakkabıları Nine West, makyaj malzemelerini ise Inglot’tan. 20 finalist kızın saçları Bahçecik Kuaför tarafından yenilenecek.

Dünya, Kainat ve Avrupa Güzeli “Miss Turkey”den Çıkacak
Miss Turkey’de dereceye girecek güzeller, ülkemizi Avrupa, Dünya ve Kainat güzellik yarışmalarında temsil edecek, büyük ödüllerin sahibi olacak. Yarışmada birinci gelecek güzel ülkemizi Miss World (Dünya Güzellik), ikinci güzel Miss Universe (Kainat Güzellik Yarışması), üçüncü güzel ise Miss Europe’da (Avrupa Güzellik Yarışması) temsil edecek. Yarışmada dördüncü seçilen güzel Miss International, beşinci güzel ise sponsor güzeli olarak ilan edilecek.

Kaynak: http://www.missturkey.ntvmsnbc.com/hakkimizda/

x

Gelişimciler Facebook'ta

Mümin Sekman'dan Günlük Başarı Tavsiyeleri almak için.