Mümin Sekman

Kitap ve kişisel gelişim dünyasında bir ilk!

Ünlü model Deniz Akkaya Her Şey Seninle Başlar’ı okudu, beğendi ve kitapla birkaç resim çektirdi.O resimlerle bir ilan hazırlandı. Türkiyede ilk defa bir kitabın tanıtımı top model ile yapılıyor. İlanı da tabi ki ilk önce kigemciler görebiliyor:)

Deniz Akkaya’nın kitap hakkındaki yorumu da şu:

Kalabalıklar tarafından tanınır, bilinir olmak kafadaki seslerin kalabalıklığı anlamına gelir. Hele hele başarının tadına varmışsanız bir kere, of of!!! Derdiniz boyunuzu aşmış demektir. "Daha çok! Daha çok!" der, daha çok ister kafanızdaki sesler, ama, ama... Yolunu hiç bir zaman kafanızdan çıkıp kulağınıza fısıldamaz o sesler. Başarı sahibi olmak kadar mühimdir başarıyı kalıcı kılabilmek. Yukarı çıkmak kadar yukarıda patinaj yapmadan, en uzun süre kalabilmek ve tepetaklak olmadan, ağır adımlarla inebilmek asıl maharettir gerçekte. Ve bir de başarı ve imitasyon başarıcıkları birbirinden ayırabilme yetisi gerekir bizlere bu uzuuun hayat yolunda...

İflah olmaz basari bağımlısı genleriniz sizi geceleri rahat bırakmıyorsa, kendinize bir yol feneri bulun; bulun ki size ve yolunuza ışık saçsın. Ben seneler önce kendime Montaigne"nin denemelerini hayatimin ışıldağı olarak kabul etmiştim."Gereğinden fazla uslu olmayın, uslu olmanın da bir haddi vardır" demişti Montaigne.

Bu muzip ama ise yarar bakış açısını seneler sonra başka bir kitapta daha yakaladım. Mümin Sekman kendi gibi güler yüzlü eserlere imza atmaya inatla devam ediyor ve bizlere de inat etmenin ne kadar değerli bir erdem olduğunu hatırlatıyor. Yaşamanın sözlük anlamını değil de, ta dibine kadar yaşamanın yolunu arıyorsanız ve yaşamanın hakkını vermek konusunda iddialıysanız, alın size kılavuz kaptanınız; Mümin Sekman!

Kaynak: http://www.kigem.com

x

Gelişimciler Facebook'ta

Mümin Sekman'dan Günlük Başarı Tavsiyeleri almak için.