Mümin Sekman

GELİŞİM UZMANI

 • Türk usulü çıraklık programı başlıyor!

  "The Apprentice"in Türk versiyonu "Çırak"ı Kanal D''de başlıyor. Programı TÜSİAD''ın eski başkanı Tuncay Özilhan sunacak. Özilhan yarışmacılara Trump gibi değil "Türk örf ve adetlerine uygun" davranacağını ve programda "hayatta başarılı olmak üzerine öğütler" vereceğini söyledi.

 • Kişisel gelişim mi, toplumsal gelişim mi?

  Önce bireyleri mi geliştirmeli, yoksa toplumu mu? "Toplumsal gelişim" için çalışmak mı daha iyidir, "kişisel gelişim" için çabalamak mı? Özel bir Kigem.com analizi.

 • Özer uçuran çiller "mistik gelişimci " oldu!

  Tansu Çillerin eşi ÖZER UÇURAN ÇİLLER "mistik gelişim" konusunda Ilıcakların Tercumanı için bir yazı dizisi hazırladı. Biz de bir yazısını aldık! Konu "şuuraltınızı nasıl kullanabilirsiniz?"

 • Ne olacak bu guruların hali?

  Son yıllarda Türkiye''ye gelen guru sayısında da adeta patlama var. Yabancı gurularla ile ilgili Milliyet''in başarılı editörlerinden Şule Yücebıyık çok kapsamlı bir dosya hazırladı. Guru sektöründen, guru seçme tekniklerine kadar her şey; her yönüyle tartışıldı. İşte o rapor...

 • Kim bu "sıradışı" kadın?

  Amerika''ya gitmeyi beş yaşında kafasına koymuştu. Üniversiteye başladığı yıllarda sırf bu nedenle THY''ye girdi. Esenboğa Havalimanı''nda çalışıyordu. Bir süre sonra bilet hakkı oldu ve Amerika''ya gitti. Cebinde sadece 200 dolar vardı. Ailesi 15 günlüğüne gittiğini sandı ama 14 yıl kaldı. Döndüğünde ünlü bir yazar ve bireysel gelişim danışmanıydı....

 • 9 eylül üniv. kariyer ve yönetim kulübü yeni sezonu açtı!

  Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin kariyer topluluğu bize basın bültenini göndermiş...Gençlere destek olmamak olmaz şimdi. 9 eylül öğrencileri bir baksın deriz...

 • Reha muhtar stephen covey'i yazarsa, ne yazar?

  Reha Muhtar, yönetim ve liderlik dünyasının ünlü yazar Stephen Covey''''in karakter analizi modelini anlattı. Her insan bu on modelden birine giriyor. Kendini tanımamakta acı var acı!

 • Sadece kaldırımları değil kafaları da yükseltiyorlar!

  Bağcılar''''da belediye tarafından düzenlenen "Mutlu Yuva Mutlu Yaşam" projesi kapsamındaki kişisel gelişim kurslarına, semt sakini aileler büyük ilgi gösteriyor.

 • "kadınca kişisel gelişim" semineri de çıktı!

  Feministler sonunda kişisel gelişime de bulaştı! "Kadın enerjisini" kullanarak başarılı olmanın seminerini düzenlemeye başladılar... Semineri "Kadının Enerjisi-Özgürlüğün Eşiğindeki Kadın" başlığıyla Hintli bir kadın veriyor.

 • Doğan cüceloğlu bu defa çok sert konuştu!

  Mahçup ve muhlis üslübuyla tanınan Doğan Cüceloğlu, bu defa çok sert konuştu. Aydınları "vicdansız ve sömürücü" olmakla suçladı. "Ben halk çocuğuyum" dedi. Önce düşünün, sonra okuyun : "Okumuş, kendini geliştirmiş, başarılı insanlar vicdansız mı oluyor?"

 • Kişisel gelişim ve sağlıklı yaşam... ama nasıl?

  Buğday Dergisi Türkiye’de, sağlıklı yaşam ve kişisel gelişim konularında doğu öğretilerine yönelişin nedenlerini tartışmak ve bu yöneliş doğrultusunda atılan adımları sorgulamak üzere, konunun uzmanlarını bir araya getirdi.

 • "kemal"den "kişisel gelişim"e!

  Dindar kesimin önemli "teorisyen" sosyologlarından Ali Bulaç, dindarların neden artık "kemale ermek" yerine "kendini geliştirmek" peşinde koştuğunu analiz etti. Bizce okunmalı!

 • Acıların kişisel gelişimcisi!

  Hayata dolmuş şöförü olarak başladığı halde şimdi kişisel gelişim seminerleri veren Saffet Dağdeviren'in hayat hikayesi oldukça ilginç.

 • Kadın marko pasa ıle sohbet

  Amerika `Güzin abla` yolunu kesfetti. Amerikan usulü Güzin ablacılık bir tık ötede!