Mümin Sekman

'hayati twitler' kitap oldu

Türkiye’nin ilk ve tek Twitter kitabı Alfa Yayınları’ndan çıktı. Gazeteci ve Kocaeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Azime Telli, son günlerin en çok konuşulan sitesi olan Twitter’da kurulan güzel cümleleri kitap haline getirdi. Telli bu kitabı hazırlarken on binlerce cümleyi inceledi, içlerinden en zekice, komik, aydınlatıcı ve estetik olanları seçti. Kitabın girişinde, twitter fenomeni hakkında kapsamlı bir analiz de yer alıyor.

Türkiye’nin ilk ve tek “twit antolojisi”
Kitapta ünlü ya da ünsüz pek çok kişinin "güldürürken düşündüren" cümlelerine yer veriliyor. Gündelik hayata dair ince gözlemlere dayanan, entelektüel damak zevkinizi kamaştıracak, zeki, zarif ve zevkli cümleler sizleri bekliyor. Şimdi söz beraber ve solo twiter korosunda!,.

Düğün videomuzu TERSTEN oynattıkça sevinçten uçuyorum. Yüzükler çıkıyor, karım salondan çıkıp bir arabaya binip gözden kayboluyor… Süper. (RaYiHaN)

Düğünleri sevmiyorum çünkü yaşlılar dürtüp, "sıra sende" diyor. ben de cenazede onlara aynısını yapacağım! (ipekdurkal)

Koyunlar artınca “koç”lar da arttı: Yaşam koçu, yönetici koçu, para koçu, enerji koçu, spor koçu, kariyer koçu, doğum koçu vs… (twittegel)

On sekiz yaşıma girince, annem, bana, “Sen evlatlıksın,” diyecek diye ümit ettim. Ama o “babası kılıklı” demeye devam etti. (umursamazuykucu)

Bugün herkese çok kızdım. Musluğu on dakika açık bıraktım. Torunları susuz kalsın diye. Böyle de hastayım. (Ccorkscrew)

Ne zaman evli bir adamla birlikte olan kadın tanısam, ona en iyi yardımcı kadın ödülü veresim geliyor. (sütsevmeyeninek)

Çok satan bir kitap yazmak, nemfoman bir kadınla evlenmeye benzer, başlangıçta keyfiniz yerindedir ama sonrasını ne siz sorun ne ben... (muminsekman)

Twitercıların gözüyle twitter :

Twitter’dayım, öyleyse varım. (mehmettez)

"Sözlükte hamdım, Facebook’ta piştim, Twitter’da yandım." Mevlana Celaleddin Twity, 2010 (meminoglu)

Şunu anladım; Ttwitter çekirdek çitlemek gibi bir hastalık... Yazdıkça yazasın geliyor, bırakınca da aklına gelmiyor... (cengizsemercio)

Yarım saatlik Twitter kesintisinde Türkiye çağ atlamış olabilir, çünkü herkes işine döndü. (elifinbiri)

Twitter’ın 5 kuralı... 1- Rahat oyna. 2- Cevap bekleme. 3 - Kendini göstermek için çırpınma. 4 - Olayı PR’a çevirme. 5 - Ez bütün çiçekleri. (ahmethc)

Şu gök kubbede baki kalan, hoş bir twit imiş! (Mumin Sekman)

Twitter insanları kesinlikle düşünmeye sevk ediyor. "Şimdi ne yazsam acaba?" (sitivmakkuin)

Kaynak: http://www.kanald.com.tr