Mümin Sekman

Hayat Bilgesi - Şu hayatı nasıl yaşamalı?

Mümin Sekman'dan çok konuşulacak yeni bir kitap dizisi: Hayat Bilgesi. Kitap "Şu hayatı nasıl yaşamalı?" sorusuna 500'den fazla cevap veriyor. Dünya çapında etki yapmış insanların, başarmak ve yaşamak sanatına dair zekice, yeni ve yararlı fikirleri bu kitapta toplantı. Kitap, Türkiye'nin 'hayat bilgisi bankası' olacak. 

HAYAT BİLGESİ-ŞU HAYATI NASIL YAŞAMALI?

Ne ilginç bir oyun şu hayat!  Tek bir hakkınız var. Kuralları oynarken öğreniyorsunuz. Zaman hızla akıyor. Başa çıkmak kolay değil. Sağ çıkmak ise imkansız!

Hepimiz provasız bir hayatın içinde, büyük bir sorunun peşindeyiz: Şu hayatı en iyi şekilde nasıl yaşamalı?

Cevabı bazılarımız içte arıyor, bazılarımız işte. Kadere teslim olan da var, kontrolü sıkı tutan da. Ancak çoğumuzun bildiği yaşadığına yetmiyor!

Belki de çözüm, sınıfın en çalışkan çocuklarının sınav kağıdına bir göz atmak! 

Bizler küçük bir hayatla başa çıkmaya çalışırken, dünyanın zirvesindekiler o büyük hayatları nasıl yönetiyor? Onların bildiği, bizim bilmediğimiz neler olabilir?

Dünya büyüklerin dünya görüşlerini, bir inci avcısı titizliğiyle sistematik bir şekilde taradık. Hayat ve başarı felsefelerini yansıtan farklı ve faydalı fikirlerini özetledik. Bir tür hayat bilgisi bankası oluşturduk. İhtiyaç anında fikir çekebilmeniz için!

Bu kitap ‘özdeyiş derlemesi’ değil, sistematik bir düşünce taraması. Alanında ilk. Hem özel hayat hem de iş hayatına dönük tavsiyeler var. Hem yolun başında olanlara hem de işinde efsane olmak isteyenlere… 

Hayat Bilgesi Dizisi hayatın bin bir halini karşılayan bir ‘akıl açacağı’ oluşturma çabası. Akıl verme kitabı değil, zihin açma kitabı!

Mantıklı ve motive edici cevaplar, kışkırtıcı sorularla bir arada. Karışık kafaları toplamak, kapalı akılları açmak için. Hem kaşiflik hem kılavuzluk!

Hayata bakış açınıza bir daha bakın!  Bildikleriniz sizi şu anda bulunduğunuz yere getirdi, daha iyi bir yerde olmak istiyorsanız, size yeni(lenmiş) bir akıl gerek! 

Bu kitap büyük sorulara bilgece cevaplar arıyor. Hayatın anlamı ne? Hayatı en iyi nasıl yaşamalı? İş hayatı ile özel hayat nasıl dengelenir? Sevdiği işi mi yapmalı, para kazandığı işi mi? Başkasının yanında mı çalışmalı, kendi işimizi mi kurmalı? İlkelerimiz ile isteklerimizi çatışınca ne yapmalı? İç zenginlik neye yarar, dış zenginlik neye yetmez? Şans mı, çaba mı? Ne zaman azimle zorlamalı, ne zaman sabırla beklemeli? Aşka mı kariyere mi odaklanmalı? Kendimiz gibi mi olmalı, sevildiğimiz gibi mi? Ve daha bir çok soruya, yüzlerce farklı ve faydalı cevap bulacaksınız.

Kitabı internet üzerinden almak için: http://www.dr.com.tr/Kitap/Hayat-Bilgesi/Mumin-Sekman/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0000000600711

x

Gelişimciler Facebook'ta

Mümin Sekman'dan Günlük Başarı Tavsiyeleri almak için.