Mümin Sekman

Büyük "okurdaş" kampanyası: 16 kasımda her şey seninle başlar’ını yanında taşı, göster kendini!

16 KASIMDA HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR’INI YANINDA TAŞI, GÖSTER KENDİNİ, BÖYLECE DİĞER OKUR ARKADAŞINI (OKURDAŞ:) GÖR!

Türkiyede ilk defa, bir kitabın okurlari sokaklarda birbirlerini arıyor:)

TÜRKİYENİN İLK "OKURDAŞ" KAMPANYASI: 16 KASIM CUMA, ELDE KİTAP SOKAKLARDA YÜRÜYORUZ:)

Türkiye’de ilk defa bir kitabın okurları kendilerini göstererek aynı kitabın diğer okurlarını bulmak için sokağa iniyor:)

Mümin Sekman’ın yazdığı ve 2 yılda 500 000 baskı yapan “Her Şey Seninle Başlar” adlı kitabın okurları, Türkiye’de bir ilke imza atarak 16 Kasımda kitapları ellerinde sokağa çıkıyor!

Aynı sokakta yürüyen, aynı otobüse binen iki insan aynı kitabın okuru ise birbirini nasıl görebilir?

Bir okur ilham verdi, Kişisel Gelişim Merkezi (www.kigem.com) da “Her Şey Seninle Başlar” okurlarının 16 Kasımda, okudukların kitabı ellerinde taşıyıp "kendilerini göstererek” birbirlerini görebilmelerini sağlayacak bir kampanya başlattı.

Bu etkinlik Türkiye’de bir ilk!

Kampanya kapsamında ne yapılacak?

16 Kasım Cuma günü, Her Şey Seninle Başlar (HŞSB) okurları evden işe ya da evden okula giderken kitaplarını yanlarına alarak yola çıkacaklar, kitaplarını çantaya koymayıp elde tutarak “Her Şey Seninle Başlar” okuru olduklarını çevrelerine “gösterecekler”, böylece kitabın diğer okurlarıyla birbirini görebilmeleri sağlanacak.

Katılım tıpkı bir kitapla okur arasındaki ilişki gibi bireysel ve gönüllülük esasına dayanıyor. Herhangi bir yerde toplanılmıyor. Slogan atılmıyor ya da pankart açılmıyor:)

Sadece okurlar işe ya da okula giderken kitabını elinde tutarak “kendini diğer okurlara gösteriyor!” Büyük şehirlerde yaşayan her yüz kişiden biri bu kitabı aldığı ya da okuduğu için,aynı yolda,otobüste,vapurda yolculuk eden her yüz kişiden en az biri diğerini tanıyacak!

Aynı otobüste, okulda, sokakta yaşayıp, aynı kitabı beğenerek okuduğunu bilmeyenler birbirini görebilecekler.

Peki bu fikir nereden mi çıktı?

Bir Her Şey Seninle Başlar okurunun "yolda yürürken gördüğüm herkesi acaba HŞSB okumuş mudur, okumamış mıdır diye incelemekten kendimi alamıyorum" demesinden ilham alındı. Ona yardımcı olmak için, bu kampanyayı planlandı :) Neden 16 kasım? Çünkü 16 kasım kitabın doğum günü! ( 16 Kasım 2005.)

“Kitabın kimliğindir, göster kendini!”

“Kitabın kimliğindir, göster kendini!” sloganıyla düzenlenen etkinlik için kitabın yazarı Mümin Sekman şöyle diyor: “O gün elinde kitapla sokağa çıkan okurlar, diğer “Her Şey Seninle Başlar” okurlarını gördüklerinde birbirlerine gülümseyerek bakacaklardır. Kendisinin okurken aklından geçenlerin, o okurun da aklından geçip geçmediğini merak edeceklerdir. İnanıyorum ki, o birbirlerini gördükleri anda aralarında pozitif, güler yüzlü, özel bir iletişimin anı yaşanacak. Kısa ama anlamlı bir paylaşım. Böyle bir organizasyon ancak yüz binlerce okura ulaşmış bir kitapla yapılabilirdi,onun için Her Şey Seninle Başlar ile yaptık. Eğer tam katılım sağlanabilirse, yaklaşık yarım milyon kişilik, sesiz sedasız bir ‘gösteri’ olacak. Umuyoruz hava yağışlı olup kitapları ıslatmaz! ”

Bazı ünlü Her Şey Seninle Başlar okurları da ellerinde kitaplarıyla kampanyaya destek veriyorlar.

Kaynak: http://www.kigem.com

x

Gelişimciler Facebook'ta

Mümin Sekman'dan Günlük Başarı Tavsiyeleri almak için.