Mümin Sekman

BEYİN GELİŞTİRME

 • İşte başarının beyindeki izleri!

  Neden bazı insanlar diğerlerinden daha başarılı oluyor? Bu sadece eğitimle, yetişme şartlarıyla açıklanabilir mi? Yoksa yanıt daha derinlerde, daha içerlerde mi gizli. Beyinde ve genlerde başarının izini sürmek mümkün mü?

 • Sadece kigem'de: erkek ve kadın beyni birbirinden farklı mıdır?

  "Öğrenme farklılıkları, ilgi alanları, düşünme ve davranış farklılıkları nereden kaynaklanıyor?" Belgin Öğrek kadınlar ve erkeklerin beyinlerindeki farkları Kigem.com için yazdı.

 • Beynimiz keşfedilmeye devam ediyor...

  Otomobilinizde direksiyonun başında ayağınız bir yandan gazdan frene, frenden gaza giderken, bir yandan da yoldaki işaret levhalarına bakıyor aynı zamanda yanınızda oturanla sohbet ediyorsunuz. Beyniniz tüm bu işlemleri birbirine karıştırmadan nasıl oluyor da aynı anda gerçekleştirebiliyor?

 • Sadece kigem'de: beynin gücü düşünmenin iki biçiminde...

  Yazar Daniel Goleman, zihnimizin gücünü iki ayrı düşünme biçiminin uyumunda buluyor. Duygularıyla, akıllarının birleşimini yapanlar, beyinlerini daha iyi kullanıyorlar...

 • Sadece kigem'de: beynin ilkeleri

  Beynin ve düşünmenin ustaları Tony Buzan ve Raymond Keene "Dehanın El Kitabı"nda beynin sinerjistik ilkesinden söz eder. Beynimizin çalışma sistemi söz konusu olduğunda 1+1, hemen her zaman 2''den fazla eder...İşte guruların ağzından beynin önemli ilkesi...

 • Beyninizi şaşırtın, düşünme biçiminiz değişsin!

  Her gün gittiğiniz yolu, sabah uyandığınız müziği, oda ve büronuzun düzenini değiştirerek beyninizi şaşırtın. Çalışmayan beyin hücrelerini çalışır hale getirirsek 60 yaşında bile bir gencin beyni kadar aktiviteye sahip olabiliriz

 • Aklınızın haritasını çıkarın!

  Akıl haritanızı çıkararak düşünme hızınızı ve yaratıcılığınızı artırmak mümkün. Akıl haritaları sayesinde ele aldığınız konuyu farklı açılardan görmeniz söz konusu oluyor ve birçok şeyi aynı anda değerlendiriyorsunuz.

 • Çoklu zeka ve beynin etkili kullanımı

  Çoklu zeka kuramı, beynin etkili kullanımı yönündeki düşünme alışkanlıklarımızı etkiledi; çoklu zeka ile beynimizi daha etkili kullanıyor, bizleri birbirimizden farklı kılan becerilerimizi görüyoruz.

 • Temel korkularınızdan kurtulun, beyin gücünüzü keşfedin...

  Beyin gücünüzü kullanarak sorunları fırsata çevirmek her zaman mümkün. Beyin ilkelerini öğrenmek ve beyin tekniklerini kullanmak süretiyle hayatınızı değiştirebilir, yaşamınızı girdapların olduğu sulardan limanlara götürebilirsiniz.

 • Beyninizi uyandırın!

  Beyin geliştirmenin özü; düşünme sürecinizde etkin bir denetim sağlamak, çözülmesi güç sorunlara daha etkili bir şekilde yaklaşmanızı sağlayacak olan zihinsel araçlar geliştirmek, kendinizi hatalı sanılarınızdan, kendinize duyduğunuz güven eksikliğinden ve katı düşüncelere duyduğunuz aşırı güvenden kaynaklanan zihinsel kördüğümden kurtulmanızı sağlamaktır.