Mümin Sekman

Azgelişmişlerin ülkesinde başkalarını geliştirmeye çalışmanın dramı: türkiye bu çocukları konuşuyor!

KİGEM SENİNLE GURUR DUYUYOR BAŞKAN!

Türk halkı, BM’in insani gelişim sıralamasına göre dünyanın 150 ülkesi arasında 82.sırada. Bu da kendini ve başkalarını geliştirirken güçlü bir direnişle karşılaşmaya neden oluyor.

Kigemciler, gelişmeye dirençli bir toplumda kendini geliştirmeye çalışmanın zorluklarını zaten biliyor. İşte o zorluklarla karşılaşan bir çocuğun dramatik görüntüleri.

Paylaşmadan edemezdik. Çünkü bu çocuk büyüyünce kesin Kigemci olacak!

O yoksul bir ailenin zeki bir çocuğu. Sınıf başkanı yapılmış çünkü bütün dersleri 100! Bizimki iyilik dolu minik kalbiyle diğer çocukları da kendisi gibi "başarılı" yapmaya çalışıyor. Öğretmen yokken onlara soru çözüyor.

Peki diğer Recep İvedik zekalılar ne yapıyor? İşte gelişmeci bir "gönüllerin sınıf başkanı" ile "gelişmemekte direnen" tipik tiplerin mücadelesini gösteren o video...

TÜRKİYE BU ÇOCUKLARI KONUŞUYOR!

Sosyal paylaşım siteleri ve televizyonlarda yayınlanan görüntüleri izlenme rekoru kıran azimli başkan ve yardımcısı Orhangazili çıktı

SOSYAL paylaşım siteleri ve televizyonlarda yayınlanan görüntüleri izlenme rekorları kıran azimli başkan ve yardımcısının Bursa’nın Orhangazi İlçesi’nde bulunan Atatürk İlköğretim Okulu 3-F sınıfı öğrencileri Gizem Bera Yüksel ve Havva Mutlu olduğu ortaya çıktı.

Öğretmenleri Cemal Aykaç’ın karne günü hatıra olsun diye çektiği görüntüler sayesinde ünlü olan minikler Kanal D’de yayınlanan Beyaz Show’a konuk oldu.

İzlenme rekorları kıran video görüntülerinde öğretmeninin kendisini fakir bir öğrenci olduğu için değil, diğer arkadaşlarının başkanlığı sırasında başkanlık görevini merak ettiği için başkan seçtiğini söylemesi videoyu izleyen milyonlarca insanın yüreğini burktu.

Kaynak: http://video.milliyet.com.tr/Bu-baskanlara-dikkat_1_35537.htm?auto=1