Mümin Sekman

Ali Sami Yen'de 14.517 kişi aynı anda Türkiye'nin "A milli başarı kitabı"nı okudu!

TÜRKİYE’NİN "A MİLLİ BAŞARI KİTABI" HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR!

Her Şey Seninle Başlar yayınlandığı 16 Kasım 2005’den beri pek çok önemli etkinliğin parçası oldu.

Bu etkinliklerin önemi ve büyüklüğü "Türkiye’nin A milli başarı kitabı"nın Her Şey Seninle Başlar olduğunu gösterdi.

İnsanların kişisel sorumluluk algısını güçlendiren "Her şey benimle başlar" anlayışını mensuplarına kazandırmak isteyen pek çok özel şirket ve kamu kurumu, "Her Şey Seninle Başlar" etkinliği düzenledi.

İşte bu etkinliklerden birkaç örnek...

1. OLİMPİYAT MİLLİ TAKIMI TÜRKİYEYİ TEMSİL EDEN SPORCULARA YÖNELİK HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR SEMİNERİ DÜZENLEDİ.

Olimpiyat Milli takımının sporcularına düzenlenen seminerde, her birine imzalı "Her şey seninle başlar" kitabı hediye edildi.

2. KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ÜST DÜZEY SUBAYLARINA YÖNELİK HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR SEMİNERİ DÜZENLEDİ.

Ankaradaki Kara Kuvvetleri Komutanlığı merkez karargahında düzenlenen seminere aralarında generallerin de olduğu 500’u aşkın üst düzey subay katıldı. komutanlar başarının teorisi ve pratiği üzerine bilgi aldılar.

3. TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SAVUNMA SANAYİ KURUMLARI OLAN TAİ VE ROKETSAN TÜM ÇALIŞANLARINA YÖNELİK HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR SEMİNERİ DÜZENLEDİ.

Savunma ve uzay sanayi alanında Türkiyenin en önemli iki yüksek teknoloji kurumu olan TAİ ve ROKETSAN çalışanlarına Her şey seninle başlar semineri aldı. Bu iki kurum da kendilerine belirledikleri yeni yüksek hedefler için, başarı motivasyonunu artırmayı amaçlıyor.

4. KARAMANDA 25 000 KİTAP DAĞITILDI, ŞEHİR ÜNİVERSİTE SINAVINDA İLK SIRALARA YÜKSELDİ.

BİFA bisküvilerinin sponsorluğunda Karamanda 2006-2007 eğitim yılında lise öğrencilerine 25.000 kitap dağıtıldı. Aynı yıl şehrin üniversite sınavı başarı sırası 28. sıradan dörde yükseldi. Sonraki yıl 1. sıraya yükseldi. Bir sonraki yıl da ilk ikideydi. Bu başarı basında "Karaman modeli" olarak yer aldı.

5. ALİ SAMİ YEN’DE 14.517 KİŞİ HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR OKUDU.

13 Haziran 2010 günü Ali Sami Yen stadında ilginç bir etkinlik yapıldı.

(Konuyla ilgili video için:

www.dailymotion.com/video/xdvera_14-517-kiyi-bir-ali-sami-yen-de-ayn_school

Bir grup genç tarafından Türkiye’de kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla kurulan Düşün Taşın Derneğinin organizasyonunda kitapseverler Ali Sami Yende bir araya gelip, "dünyanın en geniş katılımlı kitap okuma etkinliğini" gerçekleştirmeye çalıştı. Guinness ekibi de orada hazır bulunuyordu.

Yaz sıcağına rağmen 14.517 kişi etkinliğe katıldı ama bu sayı dünya rekoruna yaklaşsa da yeterli olmadı. Eğer 923 kişi daha olsaydı,Guinness’in "en kalabalık kitap okuma rekoru" kırılmış olacaktı...

Dünya rekoru kırılamasa da, Türkiye’de, kişisel gelişim ve sosyal başarı kitapları türünde, en kalabalık oku(n)ma rekorunu kırılmış oldu.

Etkinlikte 14.517 kişi beş dakika boyunca, aynı anda Mümin Sekman’ın "Her şey Seninle Başlar" adlı kitabı okundu.

Milli Eğitim bakanı Nimet Çubukçu ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun da katıldığı etkinliği, TRT haber ve NTV canlı yayınladı.

Aşağıdaki linke tıklayarak bu konudaki görüntüleri izleyebilirsiniz.

6. MÜMİN SEKMAN ÇANKAYA KÖŞKÜNDE BAŞARI SEMİNERİ VERDİ.

Çankaya köşkü, bu yılki 19 mayıs (2010) kutlamalarında ilginç bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Cumhurbaşkanlığının organizasyonunda, Hayrünisa Gül’ün himayesinde gerçekleştirilen "81 İlden 81 Yıldız" projesiyle seçilen Türkiye’nin en başarılı gençleri Çankaya Köşkü’nde bir araya geldi.

Seçilen gençlerin tanıtımı ve Hayrünisa Gül’ün açılış konuşmasından sonra, davetliler ve genç yıldızlar topluluğuna Mümin Sekman "Her Şey Seninle Başlar" konulu bir başarı seminer verdi. Semineri 400’e yakın davetli dinledi.

Törene, projeye 2009 ve 2010 yılında katılan öğrencilerin yanı sıra Basketbol Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, Galatasaraylı Milli Futbolcu Ayhan Akman ve bilardocu Semih Saygıner’in de aralarında bulunduğu sporcular, gazeteciler, yazarlar  ile diğer davetliler katıldı.

 
 
 

Konuyla ilgili video: Çankaya konuşmasından bir kesit

http://www.youtube.com/watch?v=Hf9p9u0EF2g

Her Şey Seninle Başlar'ın yenilenmesi üzerine bir video klip.

http://www.youtube.com/watch?v=M1bLhI2SPY0&feature=c4-overview&list=UUcfKXPhIJzA-gWtLFAUlLHg

Kaynak: http://www.muminsekman.com

x

Gelişimciler Facebook'ta

Mümin Sekman'dan Günlük Başarı Tavsiyeleri almak için.